Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 128

  • 69 379
  • 737
# 720
Здравейте,направо ви се чудя как ги правите тези големи торти , как ги разнасяте насам натам  . весанка тортата ти е много хубава . Тези етажи с вити блатове ли са правени , а коя е най подходящтата рецепта за вити блатове , които да не се трошат или чупят. Вече минавам  на второ  ниво  Laughing да си пека сама блатовете. ooooh!
Виж целия пост
# 721
Розите са наистина прекрасни...

gri6ana ама ти с готови блатове ли правеше до сега? и на мен ми е много интересно да чуя отговори на въпроса ти, защото пък аз вита торта до сега не съм правила...
Виж целия пост
# 722
bibilyana ами две торти съм правила само  Rolling Eyes , едната на Лео с рулата и втората с готовите блатове . то затова са ми и тъпи въпросите ,  уча се.  Peace
Виж целия пост
# 723
Цитат
Тези етажи с вити блатове ли са правени , а коя е най подходящтата рецепта за вити блатове , които да не се трошат или чупят. Вече минавам  на второ  ниво  Laughing да си пека сама блатовете.
Не,тортите са правени с пандишпанови блатове (аз правя тези на Пепи,мисля,че беше от 1 страница).Що се отнася за транспортирането,винаги си има напрежение,но действаш според ситуацията.Тази беше транспортирана на 90 км.
Виж целия пост
# 724
Привет понеделнишки, дами!
весанка - Тортата ти е страхотна. Поздравления за това, че даже си я пренасяла. Между първия и втория етаж има нещо? На каква стойка е правена? Розите ти са много красиви.
Тези етажи с вити блатове ли са правени , а коя е най подходящтата рецепта за вити блатове , които да не се трошат или чупят.
Всякаква рецепта с яйца можеш да ползваш. Всички блатове са пластични, стига да не се препекат.
mimi0585  - Тортата е хубава, но се надявам да се откажеш от боядисването отгоре. Виждаш, че не става нито добре, нито лесно.

benomiti - Много хубава торта. Сандалчето е много добро, но извивката му е ужасна. Няма такава извивка, да знаеш. Каишките панделки ли са, или са фонданени?
Marieta - Твоята обувка е страхотна. Малко ниско си залепила каишката, реално така не може да се обуе, но не го приемай за критика, а за маниащина.  Mr. Green

От мен 2 торти

По-големи снимки ТУК



Виж целия пост
# 725
Слушам van444eto но все не мога да оцеля желания цвят  ooooh!Ползвам геловите бои на Уилтан но явно трябва да ги сменя знам ли.  newsm78.Сега имам трудната задача да направя торта на моя дядо който ще стане на 85год.и просто съм в голяма чуденка
Виж целия пост
# 726
Ееееей, доживях да изкритикувам торта на  Ванчето smile3534

Много е идейна тортата със склона, но този пич е ...нещо му има на ръцете бе Ванче. Що маха така безобразно. Много е неестествен. Като  сгъната накриво  кукла е. И що е с шапка, къде му е каската? М? Това последното  е закачка, но  да знаеш, че всички, които карат по такива склонове са с каски  smile3534

Географската торта е хубава, това е картинка разпечатана, нали?
Виж целия пост
# 727
Ванче, сноуборда и планината са ти просто перфекциозни Simple Smile евала
а тая карта на вафлена хартия ли е или на фондан? (че аз наскоро чух,че можело да се печата и на фондан)
Виж целия пост
# 728
Здравейте,направо ви се чудя как ги правите тези големи торти , как ги разнасяте насам натам  . весанка тортата ти е много хубава . Тези етажи с вити блатове ли са правени , а коя е най подходящтата рецепта за вити блатове , които да не се трошат или чупят. Вече минавам  на второ  ниво  Laughing да си пека сама блатовете. ooooh!

Аз правя вити торти....но нали се сещаш, че от 3-те ми торти до момента 2 са с вити блатове. Получиха ми се от първия път, но може би попаднах на добра рецепта - не знам. Аз правя по рецертата на дамата от този блог. Попаднах на него още преди 2 години когато направих първата си торта за рождения ден на дъщеря ми. Да ме извини, ако е някоя от пишещите тук, но и тортите ѝ ми харесват, а и доста обяснения има за направата на различни неща. Може и на теб да ти е от полза. Peace

Аз правих пандишпанови блатове за последната торта, като си мислих, че ще станат по-бързо и лесно...не не ми се получиха така пухкави като се изпеха, както тези за витите торти. А ги разбърках отделно и спазих точно всичко...просто станаха по-плътни сякаш и дори ги сиропирах, че да не стоят твърди. Embarassed

Ванчето, тази торта с картата на света направо ме облещи - страхотна!
Виж целия пост
# 729
Една коледна тортичка от мен  - тортата с рула,снегът е ройал айсинг,елхичките са меденки пак с ройал айсинг, снежкото-гигант е от фондан Simple Smile

Виж целия пост
# 730
...нещо му има на ръцете бе Ванче. Що маха така безобразно. Много е неестествен
Абе едната ръка трябваше да сочи напред, другата назад, ама нали виждаш как станаха. Грешката си и изцяло моя. Относно каската.... глей си работата. Правилата ги знам, ама никой не ги спазва. Младежа му купиха и каска, но така и не я е слагал. Кара си с черната шапка.
Виж целия пост
# 731
Ванче, страхотна е и много висока планината. Дай инфо как я реди вътре. Две торти ли са?? Какъв е кремът??
Виж целия пост
# 732
Оле изпуснала съм цяла тема,бая имам да се връщам назад.
хайде 2 тортички и от мен,да се запиша все пак в темата и аз де,макар и на последна страница
Първата е за бебчето на етърва ми

И разрез

и втората тортичка е подарък за фирмата на моя мъж, надписа ми е много кофти,ама хич не ме бива в тези надписи

p.s.и понеже чета че става на въпрос за критика искам да кажа, че аз съм от новите във форума,но за мен ще е изключително приятно и полезно да отправяте критики към тортите ми.Това е единствения начин да видя грешките си и дори да разбера как да не ги допускам следващия път когато правя торта.Разбира се идеално ясно ми е че тортите ми са много далеч от съвършенство,но много се старая  и знам че с опита и прочетеното ще успея да подобря това което правя.
Виж целия пост
# 733
Здравейте! Отново съм с питанка - де сте виждали някъде торта със сравнително реална усмивка на нея? Имам предвид не жълто усмихнато личице , а усмивка със зъби. Търсих в Гугъл, но освен 3 грозотии тип 3Д, друго не открих. В Ловли-то също не видях, но пък видях едно чене от Ванчето  Mr. Green
За първи път се съгласих да направя торта, която не е пряко свързана с мен, т.е няма да присъствам на събитието и не познавам получателя. Майката на една колежка иска да се отблагодари на зъболекарката си за работата по усмивката й през последните две години и затова тортата трябва да е с усмивка или цялата да е усмивка. И понеже нещо не мога да измисля с какво друго да я вържа като декорация исках да се подсетя, но явно темата не е много използвана... Та, ако ви е попадало нещо и можете да го откриете бързо, ще се радвам да споделите.
Виж целия пост
# 734
В Ловли-то също не видях, но пък видях едно чене от Ванчето  Mr. Green
Имат специално разрешение от мен. Доколкото знам, има и други мои неща, но не съм попадала на тях. Иначе, мацката ми писа преди време за разрешение. Тя ми писа на английски  Laughing , аз и отговорих на руски и тя беше много изненадана. Посмяхме се доста на всякакви езици.
ОТТУК нищо ли не можеш да префасонираш?
babybu - Много ми хареса бебешката торта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия