Майчета,дайте съвет!

  • 477
  • 12
Привет на всички мами!  bouquet
Моята хубавица реши да не ака 5 дена.Само на кърма сме и сокчета.Бърках в дупето с термометър и сапун,но нищо.Правехме масажи и гимнастика-пак нищо.Накрая отидох при педито.Тя и напъха термометъра толкова навътре,че ми идеше да си взема детенце и да си тръгна. #2gunfireНо нали е за доброто на детето.Както и да е.Оказа се че няма запек,а просто си усвоява храната.Добре ама като я сложихме на кантара не беше наддала и грам за 1 седмица.Значи не и стига храната.И ми каза да и давам на 2-2,5 часа да яде и от 2-те цицки.Да почна и пюре да и давам.Добре ама тя си гладнява на 3 часа и като яде от 2-те цицки ми повръща като се уригва.Аз си мисля че и пълня стомаха а не ми е толкова хранителна кърмата.Мисля да и давам веднъж на ден и адапте. newsm78Какво ще ме посъветвате?На 01.02.пак ще ни теглят.
Виж целия пост
# 1
за кърменето, питай в Кърмаческия, те ще те посъветват по-добре. Но това, че не е наддала за 1 седмица, според мен не е повод за особено безпокойство. Нали се храни детето Simple Smile. Уригвай я и по средата на храненето, явно е лакома и гълта много въздух, затова повръща.
Не се безпокой Hug
Виж целия пост
# 2
Да. Питай в кърмаческия, там ще получиш по-компетентни отговори, не бързай с адаптето, че да не съжаляваш после, защото може да откаже да суче от гърдата  Grinning
Виж целия пост
# 3
по4не6 ли с адаптето-краи с1с цицките(при мен така стана)
Виж целия пост
# 4
Не давай адаптирано мляко!Пусни темата в форума за кърмене и захранване на бебето!!!!
Виж целия пост
# 5
Само да кажа, 4е понятие " нехранителна кърма " няма.
Виж целия пост
# 6
Преди няколко дни пуснах подобна тема. Ние проблем с дрискането нямахме, но не само, че не качвахме, ами и спадахме на килца. Кърмата ми стига като количество, защото бебето си изяждаше по 150 гр (взех кантарче и мерех след всяко хранене). Момичетата ми препоръчаха да храня и нощем, но детето спи непробудно и така и не успях да го накарам да яде. Опитах да цедя и да давам с лъжичка през деня, но пак неуспешно, защото бебето отказа. Междувремено въведох оризова каша, каот я давах през ден по 1-2 равни чаени лъжички. Сега ходихме на консултация и се оказа, че е качила 250 грама за 1 седимца (преди това беше качила 200 гра за 40 дни)Laughing Докторката каза, че категорично неможе да е от кашата и да я спра ако искам, защото ни позапече. Това и направих и като гледам по кантарчето пак си качва Laughing Подозирам, че става въпрос за някакъв период, който чисто и просто е отминал. Ако питаш мен не почвай с пюретата, защото от тях няма да почне да надава повече. Аз имам един кофти опит с едно ранно захранено дете и те съветвам да не рискуваш, ако можеш да почакаш и при вас да отмине Hug
Виж целия пост
# 7
Моят съвет е да не избързваш с адаптето!
Ние бяхме така в 5-ия месец. Намаля ми рязки кърмата, детето почна да ака веднъж на 3-4 дни с много зор, за целия месец качи само 100 гр. Но аз се бях заинатила, че няма да му давам адапте. И се почна едно кърмене на всеки час, едно помпане с помпата...Вярно е, и че захраних по-рано, отколкото ми се искаше - започнах да давам пюре след 5-ия месец. Но ми се възстанови и лактацията и сега юнака и яде, и суче на корем Grinning
Чела съм, че дори от седмици да нямаш лактация, можеш да я възстановиш по този начин. Слагай често на гърда, уригвай след това, за да не повръща и така. Успех, не се отказвай от кърменето!
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай за теглото, няма начин да му е зле щом го кърмиш.
Малкият ни разбойник след 3 м. наддаваше по 200- 300 г. на месец повече от половин година, което е ужасно малко, но после си навакса и сега си е в нормите и то към горната граница.
А за акането - важно е какво ядеш ти. Пробвай с киви и други силно разхлабващи храни. Ако и то вече хапва по нещо му давай разхлабващи пюрета - тиква, сливи или спанак.
Единият от близнаците имаше такива проблеми като бебе, от 5 м до ок 1г.  Аз му давах Дуфалак и му правих клизми по препоръка на педиатъра, което беше много гадно занимание. И май се оказа че повече му е навредило, защото му  "разглези" перисталтиката Confused.
Зависи от организма на детето. Другият яде същото Simple Smile пък няма проблеми.
Успех и по-спокойно! Не им се връзвай излишно на лекарите  #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Няма такова нещо като нехранителна кърма, прочети тук, мисля, че ще те окуражи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24038.0
Не се притеснявай, че за една седмица не сте качили и грам,всички знаем, че кърмените бебета наддават на подскоци. Може би сте станали по-активни и изразходвате повече енергия и това също да е причина да не сте качили грамчета. Ако детенце е добре и жизнено не виждам причина за притеснение, че храната не му достига.
Това, че му даваш сокчета обаче ме навежда на мисълта, че количеството сокчета замества количеството кърма което би приело и да създава фалшиво чувство за ситост и това наистина да е причина за недостатъчно приета храна. Ето ти линк за сокчетата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
Довери се на майчини я си инстинкт, той ще ти подскаже, къде точно е проблема.
Виж целия пост
# 10
Гледай детето не кантара !
Ето ти статийка и от мен
http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
Виж целия пост
# 11
Гледай детето не кантара !
Ето ти статийка и от мен
http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html


Много ти благодаря за статийката.  bouquetСтрашно интересна е и май вярна.И аз така си мисля за някои неща,но се чуствам несигурна да ги прилагам.Но сега като видях че е нормално-почвам. Hug
Виж целия пост
# 12
Ето ти още една http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
Дружески поздрав и успех   bouquet
И да кажеш после как сте  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия