Витамини за бременни, стават ли за кърмачки?

  • 5 299
  • 14
Здравейте, изпратих съпруга ми да ми купи витамини за кърмачки, понеже много започна да ми пада косата, а той е купил само за бременни - ВИТАМАМ. На листовката не е обозначено дали стават и за кърмачки, за това се притеснявам да ги пия... моля кажете ми, ако някой знае нещо по въпроса...
Виж целия пост
# 1
Аз продължавам да пия моите за бременни по препоръка на докторите ни. Въпреки това и моята коса започна да пада страшно много от около седмица, но знам че е нормално и не и се впечатлявам. Освен това пия и рибено масло заради омега 3-то и витамин Д. Пия ги заради мен и заради дребен.
Виж целия пост
# 2
Това са витамини, не виждам причина да не можеш да ги пиеш.
Виж целия пост
# 3
Аз пиех Допелхерц от А до Я докато кърмех, никакви оплаквания от тях нямам.  Peace
Виж целия пост
# 4
Стават, да. На повечето витамини за бременни пише, че са и за кърмачки. Аз пиех Допелхерц от А до Я, но ефект върху косата ми никакъв. Още продължава да пада, чудя се как не съм оплешевяла още  Crazy
Виж целия пост
# 5
Има си специални витамини за периода на кърмене, например Прегнакеър за кърмачки.
Сигурно и на други фирми има.
Виж целия пост
# 6
Пия пренатал джеймисън и пише, че стават и за кърмачки.
Виж целия пост
# 7
мисля, че няма проблем да се пият, но все пак по-добре е да се направи консултация за по-сигурно.
Виж целия пост
# 8
Има си специални витамини за периода на кърмене, например Прегнакеър за кърмачки.
Сигурно и на други фирми има.

Прегнакеър и Прегнакеър за кърмачки се различават само по количеството калции и вит. Д, и по 25те лева на опаковка.  newsm78
Витамини за бременни + Калмацин и всичко е 6 Simple Smile Най-рационалният и практичен вариант  Peace
Виж целия пост
# 9
Пия Пренатал и съм много доволна  Wink
Виж целия пост
# 10
Prenatal са за бременни и кърмачки
Виж целия пост
# 11

Прегнакеър и Прегнакеър за кърмачки се различават само по количеството калции и вит. Д, и по 25те лева на опаковка.  newsm78
Витамини за бременни + Калмацин и всичко е 6 Simple Smile Най-рационалният и практичен вариант  Peace

Според мен разликата е в опаковките с омега-3 и калции в Прегнакеър брестфеединг, аз съм пила и двете.
Виж целия пост
# 12


Според мен разликата е в опаковките с омега-3 и калции в Прегнакеър брестфеединг, аз съм пила и двете.

Аз също пия тях все още. (Прегнакеър с омега 3)  Simple Smile И съм доста доволна  Simple Smile
Прегнакеър за кърмачки
http://apteka.-временно недостъпен-/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5% … B0%D0%BF%D1%81-56
Прегнакеър плюс омега 3
http://apteka.-временно недостъпен-/30018156/%D0%BF%D1%80%D0%B5% … %D0%B1%D0%BB-2-28

Единствената разлика е 700 мг калции . И 25 лева   Peace
Виж целия пост
# 13
Както казах аз пиех Pregnacare breast-feeding и разликата от обикновените за бременни са 4 блистера с омега-3 и калции

http://apteka.framar.bg/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD% … B0%D0%BF%D1%81-56

Те трудно се намират в България, аз и обикновените прегнакеър за бремнни ги взимах от Англия, защото на тези тук не и вярвам да са истински, защото в Англия една опаковка от витамините за бременни е с 30 а там са 60 такава като тази тук няма.
Виж целия пост
# 14
Както казах аз пиех Pregnacare breast-feeding и разликата от обикновените за бременни са 4 блистера с омега-3 и калции

http://apteka.-временно недостъпен-/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-28-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-56

Те трудно се намират в България, аз и обикновените прегнакеър за бремнни ги взимах от Англия, защото на тези тук не и вярвам да са истински, защото в Англия една опаковка от витамините за бременни е с 30 а там са 60 такава като тази тук няма.
Погледнете съдържанието Simple Smile Аз изкарах бременността си в UK. В Boots ми показаха единствената разлика- в едните има калций. Абсолютно еднакви са и в БГ и там Simple Smile Само цените лееееко се различават.

Без да задълбавам много, калцият, с който е обогатен вариантът за кърмачки е неусвоим. В организма, за усвояването на калция е необходим вит. D и Вит. А.  А във варианта за кърмачки дозите на вит. D не са повишени.
"Витамин D е основен фактор за правилното усвояване на калций. Той позволява преминаването на минерала от тънкото черво в кръвообращението, откъдето може да се използва от организма. Пониженият прием на витамин D води до нарушения в абсорбцията на калций, независимо от приеманите количества!"
И така гореспоменатите 25 лева отиват директно в тоалетната... И българска и английска. Затова първоначално изтъкнах предимството да си пиете витамини за бременни и кърмачки и стойностна добавка Калции с витамин Д  Peace Но това разбира се е ако наистина искате да сте сигурни какво приемате и защо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия