БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 613
  • 735
# 210
Имам свинско месо за готвене, картофи, домати, телешки бульон, как да ги сготвя вкусничко?
Виж целия пост
# 211
прибави малко лук, сложи всичко в тава или гювеч, завий с фолио, ако е тавата и задуши 1,5-2 ч. 
Накрая отвори, прибави подправки (такова свинско ми харесва или с дафинов лист, или с много магданоз) и запечи още 15 мин.
Виж целия пост
# 212
Не са едно и също, но на практика действат по подобен начин - стабилизират белтъка. За айсинг можеш да си го направиш с лимонена киселина.

Благодаря ти  bouquet
Виж целия пост
# 213
Имам мармалад от оня едновремешния твърдият,та...ми се ще да го вложа в кифлички.Моля за рецепта.
Мерси! Peace
Виж целия пост
# 214
Раирани кифлички

Кифлички солени, кифлички калцоне, с мармалад... с каквото дойде
Виж целия пост
# 215
Би ли се получило добре, ако към разтопен черен шоколад /около 50%какао/ прибавя заквасена сметана? Дали ще се получи крем или може да разваля сметаната?
Виж целия пост
# 216
Би ли се получило добре, ако към разтопен черен шоколад /около 50%какао/ прибавя заквасена сметана? Дали ще се получи крем или може да разваля сметаната?
  ще стане много хубав крем Simple Smile
   Само че добавяй шоколада към сметаната ,а не обратното , и бъркай интензивно  Peace
Виж целия пост
# 217

   ще стане много хубав крем Simple Smile
   Само че добавяй шоколада към сметаната ,а не обратното , и бъркай интензивно  Peace
Благодаря ти Hug
Виж целия пост
# 218

   ще стане много хубав крем Simple Smile
   Само че добавяй шоколада към сметаната ,а не обратното , и бъркай интензивно  Peace
Благодаря ти Hug
    Моля  Hug
    Забравих да кажа ,че ако шоколада не е много сладък (а той вероятно не е ) , кремът ще трябва да се подслади допълнително .  Peace
Виж целия пост
# 219
Привет момичета и Бонго мили наш,

1.Бърза успешна пилешка чорба - рецепта ?

2.С какви рендета рендосвате? На вилата имам комбайн, не ми се разнася и там си стои, а сега не мога да намеря обикновено качествено ренде. Купих поне три - тъъъпи, тъпи. Имам Бьорнер и за зеле е невероятен, но морковите не рендосва, а прави на формички като клечици, което не ми върши работа.

3.И пак за хляба на Амбър с киселото мляко моля, търсих и с търсачката и не става.

Хубава събота, много здраве и поводи за усмивки!
Виж целия пост
# 220
И аз с въпрос:

Дайте ми, ако обичате, рецепта за вегетарианско ястия, което да може да се направи предната вечер, а не на момента. Ще имаме гост, който е вегетарианец, и се чудим с какво да го гощаваме
Виж целия пост
# 221
И аз с въпрос:

Дайте ми, ако обичате, рецепта за вегетарианско ястия, което да може да се направи предната вечер, а не на момента. Ще имаме гост, който е вегетарианец, и се чудим с какво да го гощаваме

пълнени чушки с ориз, постен гювеч, спанак с ориз, постно зеле, постни зелеви или лозови сарми, миш-маш, гъби с ориз, гъби-каша ..... има хиляди варианти на храни без месо.
Виж целия пост
# 222
...успешна пилешка чорба - рецепта ?
Петровски пилешки курбан например.



... рецепта за вегетарианско ястия, ...
... има хиляди варианти на храни без месо.
Точно...
... и от мен две-три идеи -
Патладжани с доматен сос, като може разбира се и доматите  да се сложат на колелца. У нас е много харесвано ястие, съжалявам, че снимката е лоша.
Есенен зеленчуков терин, който съм замислила за някой от следващите дни. Simple Smile
И Свинско с праз и маслини, където месото се заменя с ориз.

Или нещо с риба, ако я яде.
Виж целия пост
# 223
бърз въпрос към майсторите: как да сготя фагри? това е рибата, която най-често поръчваме по таверните в Гърция, но никога не сме купували. Сега мъжът ми решил да прояви самоинициатива, но аз нямам зимна скара и се чудя какво да я правя. Идеи?
Виж целия пост
# 224
бърз въпрос към майсторите: как да сготя фагри? това е рибата, която най-често поръчваме по таверните в Гърция, но никога не сме купували. Сега мъжът ми решил да прояви самоинициатива, но аз нямам зимна скара и се чудя какво да я правя. Идеи?
Тази риба си е за скара наистина. Освен на грил - тигана друго не зная, ама ще е пушек... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия