проблеми след развод

  • 2 025
  • 11
Ако някой се е сблъсквал с този проблем нека да ми даде съвет. Бащата отказва да даде необходимите документи за записване на детето ни на ясла /лична карта и данъчна декларация / Родителските права са дадени на мен. Как се процедира в този случай. Има ли начин да го принудя или той може да си прави каквото си иска?
Виж целия пост
# 1
За неговата лична карта не съм сигурна дали ти е необходима изобщо. Удостоверение за платени данъци мисля, че е достатъчно и само ти да имаш. Питала ли си в детската градина?
Виж целия пост
# 2
След като родителските права са дадени на теб, значи е имало и официален развод. Нали така? В този случай изобщо не са ти нужни документите на бащата, ти си официален настойник на детето.
Виж целия пост
# 3
След като родителските права са дадени на теб, значи е имало и официален развод. Нали така? В този случай изобщо не са ти нужни документите на бащата, ти си официален настойник на детето.
Не е точно така, някои документи като служебна бележка от работодател може да са и необходими. Най-добре да попита в детската градина какво точно трябва да представи.
Виж целия пост
# 4
Да, но нали родителските права са дадени на нея. В този случай представя решението на съда за развод и копие от него и документи от бащата не са нужни. Аз също съм разведена и процедирах по същия начин без проблем.
Виж целия пост
# 5
След като родителските права са дадени на теб, значи е имало и официален развод. Нали така? В този случай изобщо не са ти нужни документите на бащата, ти си официален настойник на детето.
Не е точно така, някои документи като служебна бележка от работодател може да са и необходими. Най-добре да попита в детската градина какво точно трябва да представи.
морският е прав  Laughing след официален развод се искат документи от родителя-настойник. ако другият родител е починал как ще искат неговите документи ? нали не върви някак си ? най-вероятно се иска документ за доходите - в тях влиза и присъдената издръжка. в някой общини може да искат документ и за платените данъци. за това е най-добре да се пита в градината.
Виж целия пост
# 6
морската, Бонго, морската  Laughing
Виж целия пост
# 7
морската, Бонго, морската  Laughing
морският душко .... дзвер  Joy
не знам в женски род как е  newsm78
Виж целия пост
# 8
морската, Бонго, морската  Laughing
морският душко .... дзвер  Joy
не знам в женски род как е  newsm78

Ако питащата е в София с точковата система не е така, освен ако в акта за раждане не пише баща неизвестен или ако е починал. Има значение работи или не, примерно, независимо от развода.
Виж целия пост
# 9
може и да си права , но след като има варианти да се мине без документи от другия родител не виждам пречка да се приложи това и при жив. дали работи или не (в случая бащата) неговите задължения са относно издръжката. това се доказва със съд.решение и е приход към доходите на отглеждащия родител. също така  родител-настойник + дете е отделна семейна единица. другият също е самостоятелна единица.
Виж целия пост
# 10
Бонго, принципно съм съгласна с теб, но де факто...такава е системата.
Виж целия пост
# 11
 След развода местих малката в нова градина, кандидатствахме през системата. След като казах на директорката, че сме разведени единственото, което ми посика е копие от решението и да нося оригинала за сверяване. С маркер сама си подчерта частта за родителските права и това беше. От БНД не съм искала нищо. Става въпрос за ЦДГ в София, което се води за елитно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия