Лаврак - как?

  • 913
  • 2
Момичета, моля помогнете - другата седмица мъжа ми има рожден ден и помоли да приготвя наред с всичко останало и лаврак. До сега не сме купували такава риба и незная как се приготвя, за това ще съм Ви безкрайно благодарна ако ми дадете идеи.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз ползвам няколко рецепти тези няколко рецепти за повечето по-големи морски риби.
1. Смесвам сок от лимон и зехтин, поставям всяка риба в ал. фолио или плик за печене, посолявам, заливам с тази смес, завивам фолиото и пека за около 20 мин. Харесвам тази рецепта, защото не ми се умирисва къщата на риба. Ако рибата е по суха при сервирането добавям от соса.
2. Пак в плик, фолио, или йенска с капак. Нарязвам лук на шайби, овкусявам рибите с рибна подправка (за по-бързо) или сол, пипер (черен, зелен, розов, бял), дафинов лист, мачерка и дивисил, отгоре поливам със зехтин и марината от кисели крастевички и крастевички на кръгчета. Пека до готовност. Когато го правя във фолио, увивам всяка риба поотделно.
Виж целия пост
# 2
Върху изчистената риба нареждам кръгчета лук, върху тях слагам домати нарязани на тънки кръгчета, намазвам ги с кашичка от пресован чесън, зехтин, мащерка и розмарин - слагам във фурната да се пече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия