Втори клас - втори срок - 5

  • 35 615
  • 744
# 315
Klemy, същата работа - и моите искат, но не на всичко пускам.
Виж целия пост
# 316
При нас в бележника има оценки по абсолюно всички предмети, дори и физическо. И забелжки има, и забележки. Mr. Green

И в нашия бележник същата работа, оценки по всичко има, че и забележки даже...
Виж целия пост
# 317
Имаме си оценки по всичко. Веднъж месечно събират бележниците и именно тогава нанасят оценки по ДБТ, Физическо и Изобразително изкуство.
А моето дете ще ходи лятото на кратък лагер в чужбина, верно, в Сърбия, близо е, но всичко ми е свито. От балетната формация, в която танцува ще ги водят, сърце не ми даде да не я пусна. До миналото лято никога не се беше делила от нас, нито при бабите си беше спала сама...никога. Обаче точно миналото лято се пречупи, оттогава няма проблем. С балета ходиха и на Банско , сега - в Сърбия за пет дни...Господ да ги пази само!
Виж целия пост
# 318
Момичета, аз пък да ви питам, как се справихте с околния свят - онзи раздел с домашните животни и стопанства  Sunglasses.
При нас положението се оказа направо култово. Никога не ми е минавало през ум, че въпроси от рода на: Как се казва малкото на кравата/ свинята / овцата и т.н., ще влязат в учебния материал и изпитните тестовете И най-вече не съм очаквала, че това ще е такъв препъни камък. Чак сега си дадох сметка какви градски чеда отглеждаме. Смяла съм се с глас на отговорите на децата. Моето е сигурно, че малкото на овцата е ярЯ!!!! Има и отговори като овценце, малка овца и т.н....и всички са сигурни, че агнето е отделна порода животни. В петък ще имаме изходно ниво по ОС и госпожата къде на шега, къде на истина ни препоръча да купим на децата от онези бебешките книжки, които са с изобразените малки животинки в стопанството  Embarassed.
Днес бяхме на състезание по плуване на УСШ София, за люлинските училища. Взехме грамоти за 5-то и 4-то място на гръб и кроул, съответно. Много сме доволни, защото за 3 месеца е подобрил времето с 6 секунди, което е мнооооого. Но дори и да не ходи на никакви състезание, за мен е страшно удовлетворение да знам, че детето има по 1 час на ден полезно, интензивно натоварване.
Виж целия пост
# 319
oblachna, не подхващай Околния - та там е целият Свят Wink))
Трудно е само с картинки и четене.

Браво за плуването и грамотите! Peace

Моето не му се чува да ходи просто ей така на плуване, защото "не обичам да ми казват какво да правя" ... От време на време подхващам темата, та да видим кога ще склони.
Виж целия пост
# 320
lorenca, ми то околният си е част от околния... Почти едно и също си е!  Laughing 
Ще трябва домашните животни да бъдат включени като раздел в енциклопедиите, че децата да се сдобият с някаква бегла представа. Добре, че поне сме изяснили цвета на кравите ( не вярваме в лилавите такива)!
Виж целия пост
# 321
О, коментирате околния свят. Според моя хубавец ягодите растат по дърветата. hahaha Tired
Хем ми е смешно, хем е трагично. Не е като да не съм обяснявала.
oblachna направо ви завиждам за плуването. Браво на плувеца.
 Ние от месец не сме ходили, всеки момент ще ни падне нокътя/ драмата с възпаления пръст, от пролетната ваканция/. Като падне тогава ще го пусна пак на плуване.
Виж целия пост
# 322
На финалния кръг на СБНУ синът ми има (според него) една грешка и тя е, че отговорът на въпроса "кога зрее гроздето" според него е "през пролетта"  Mr. Green Ами, човекът не яде плодови зеленчуци, защо му е да знае, нали така? Simple Smile
Виж целия пост
# 323
На финалния кръг на СБНУ синът ми има (според него) една грешка и тя е, че отговорът на въпроса "кога зрее гроздето" според него е "през пролетта"  Mr. Green Ами, човекът не яде плодови зеленчуци, защо му е да знае, нали така? Simple Smile
и моя бърка много тези въпроси - отговорът му е - ами нали винаги ги има в магазина  ooooh!

нашия ОС мина, има 21 точки, объркал е празниците, решил, че 3-ти март е Гергьовден и от там объркал всичко - това му отнема 4 точки, но е за отличен.

Масово децата са бъркали въпроса с роднините, и моя го обърка като решавахме примерните тестове в интернет, но на теста в училище се е справил, понеже му го обясних.

Онзи ден обикалях с една топка около лампата да обясня и движението на земята около себе си и около слънцето - не ми е за първи път, обаче много му е непонятно това движение, на теста се е справил.

Много ги бъркат и телефоните за спешни случаи, ама то и аз знам само 112, защо ли са им други?
Виж целия пост
# 324
На финалния кръг на СБНУ синът ми има (според него) една грешка и тя е, че отговорът на въпроса "кога зрее гроздето" според него е "през пролетта"  Mr. Green Ами, човекът не яде плодови зеленчуци, защо му е да знае, нали така? Simple Smile
и моя бърка много тези въпроси - отговорът му е - ами нали винаги ги има в магазина  ooooh!

нашия ОС мина, има 21 точки, объркал е празниците, решил, че 3-ти март е Гергьовден и от там объркал всичко - това му отнема 4 точки, но е за отличен.

Масово децата са бъркали въпроса с роднините, и моя го обърка като решавахме примерните тестове в интернет, но на теста в училище се е справил, понеже му го обясних.

Онзи ден обикалях с една топка около лампата да обясня и движението на земята около себе си и около слънцето - не ми е за първи път, обаче много му е непонятно това движение, на теста се е справил.

Много ги бъркат и телефоните за спешни случаи, ама то и аз знам само 112, защо ли са им други?

Това са въпроси от теста , така ли?

Сега погледнах уч. тетрадка. Така ги е свързал тези телефони ,че нищо не се разбира.
Според мен учебниците са стари, затова са всичките телефони там. Само объркват децата така.

Намерих само две изходни нива- едно по Бел. и едно по околен свят. Ще дам линкове. Дайте и вие каквото сте намерили.
Ето тук са и двата:
http://www.bulgarianschoolofseattle.com/index.php?option=com_con … d=487&lang=en
Виж целия пост
# 325
ние решавахме два теста от нета, в които имаше въпроси, които са му се паднали и на теста /синът ми твърди, че му се е паднал първия тест, но не може да му се вярва безрезервно/.

Въпросът, който всички са объркали е Какво са роднините /или нещо от сорта/?
Отговорите са -
Хора, живеещи на един етаж
Хора, които членуват в един отбор
Хора, които имат общ дядо и прадядо

Масово децата са написали отбора

Другия въпрос, който им е бил труден е с празниците - има ги по тестовете в нета - трябва да свържат дата с празник

И третия труден въпрос е за телефоните 160, 150, 166 и 112 - да напишат кой телефон за какво е.

Странно ми е, че тези въпроси са им трудни, а въпросите за живи и неживи природи, домашни животни, растения и т.н. са им лесни - явно са им направили по-голямо впечатление.

Виж целия пост
# 326
Дзвер- дай моля те линкове към тестовете.

А пък аз да похваля книжките на анг. език от този сайт.
http://www.slideshare.net/vesiii/2-17875240
Вчера ки купих и са много интересни. Ще се занимаваме лятото.
Виж целия пост
# 327
Дзвер- дай моля те линкове към тестовете.


това беше втория

а това е първия, който синът ми твърди, че му се е паднал

не знам, дали е вярно твърдението на детето, но определено са му се паднали въпрос 1, 5 и 12, за другите не помнел. Сега като се загледах - не е бил същия, понеже формира 35 точки, а синът ми е с 21 от 25 точки
Виж целия пост
# 328
 Hug
Виж целия пост
# 329
При нас май вчера е имало изходно по БЕЛ - така разбрах снощи от сина ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия