въпрос за здравните осигуровки

  • 806
  • 4
Здравейте!Имам един въпрос относно здравните осигуровки:за 2005 г.-3 -ти и 4-ти месец,2003 г.-1-ви месец и 2002 г.-1-ви,2-ри и 4-ти месец имам неплатени здравни осигуровки.След около 2 месеца ми предстои раждане,дали заради тези неплатени осигуровки ще ми направят проблем и дали трябва да си плащам раждането?
Виж целия пост
# 1
Здравей!Мисля,че няма да има проблем.Но понеже работя в системата/загубената ни здравна система имам впредвид/моя съвет е следния.Влез в сайта на НОИ,там има начин да си провериш осигуровките.Въвеждаш ЕГН и един изписна там код и готово.Появяват ти се месеците с неплатени вноски и текста "лицето е с прекъснати здравноосигерителни права"или съответно"лицето е с НЕпрекъснати здравноосигурителни права".Този е начина ,по който проверяваме в болниците,дали пациента е осигурен,така че сама можеш да провериш.Леко раждане ти пожелавам!!!
Виж целия пост
# 2
На мен лично ми искаха документ за платени здравни осигуровки още на консултациите, преди да родя.
Виж целия пост
# 3
Няма да имаш никакви проблеми.Аз имам неплатени осигуровки общо 3 години.За 2004г имам само 1 месец неплатени,а родих 09.2005г.Мисля че трябва да са ти платени осигуровките за последните 3 месеца,но като гледам при теб са повече.Мъжа ми беше с прекъснати права и трябваше да плати за последните 8 месеца до края на годината.Но той беше с прекъснати,а ти не си.Влез в страницата на НОИ-www.noi.bg
bouquetеко раждане
Виж целия пост
# 4
Мисля че трябва да са ти платени осигуровките за последните 3 месеца

12 от последните 15 месеца трябва да са платени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия