курсове по английски и детска градина в Онтарио

  • 670
  • 8
Искам да попитам мамите в Онтарио и по-специално в Торонто дали знаят училища, където има курсове по английски език плюс детска градина. Някъде преди време бях чела, че такова животно има, но не си спомням къде из форумите.  LaughingИли само училища, където има безплатни курсове по езика. Има ли някой от вас да ги е посещавал услугите и доволни ли сте.
Виж целия пост
# 1
Има, има такова животно. smile3521 До нас има такова училище. Курсът е безплатен, но детето го взимат ако е навършило годинка и половина. На няколко спирки с метрото има друго училище, където пък детската градина е плюс ясла, тоест и бебета приемат. Grinning
Аз досега не съм ходила, но едно момиче от блока е ходило и в двете. Започнала е с по-далечното училище, защото като са дошли детето им е било на 5 месеца, а отскоро ходи на нашето, защото малчо вече навърши 1.5 г. От детските градини няма оплаквания, но много по-доволна казва, че е от нашето училище. Нивото на преподаване било доста по-високо. Wink
Всеки новопристигнал може да се запише в такова училище. Само минаваш тест за да решат от кое ниво да почнеш. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Чела съм в тухлите за наемане на жилища че примерно и в Канефф блоковете дават безплатни ЕСЛ курсове. Явно имат такава практика. А колко ли се плаща за детската градина за тези места дето вие говорите?
Виж целия пост
# 3
И аз да се изкажа по темата за Торонто. Има две организации, които провеждат курсове за имигранти - ESL и LINC. LINC- Първо важно предлагат и гледане на деца по време на обучението, но както са казали по-горе минималната възраст на детето е 18 месеца. Нивото им е по-ниско-водят ги от 1 до 5 ниво, което си е нищо. Отиваш в най-близкото училище до там , където ще живееш и казваш, че искаш да се запишеш. Те обикновенно пращат в централният офис на YMCA, където ти проверяват нивото. Обикновенно теста трае около 2-3 часа, но гледат писане, четене и говорене. След което вече си записана в училището. Тези курсове са абсолютно безплатни, дори ти дават и билети за транспорт, ако докажеш , че нямаш определен доход. НО-относно нивото на преподаване- много е ниско. Тази организация почти изцяло е към правителството и учителите не стига , че взимат по-големи заплати от другите, но и не се  бъхтят толкова. Следователно - групите са малки, но и всеки, който е карал там-бързо се е пренасочвал Laughing
ESL- Те предлагат обучение от 1-12 ниво. Нивото се определя или чрез някакъв тест, или от администратор към училището. По-малко училища предлагат гледане на деца, но и възрастта мисля че трябва да бъде по-голяма.(Аз определено съм забелязала тази зависимост- хубава подготовка без child care, но може и да греша) За курсовете се заплаща някаква административна такса от 20-30 долара на 2 месеца. Нивото на обучение зависи от училището и от учителя, но като цяло е по-високо. Смея да твърдя, че най-доброто такова училище в Торонто е:
 760 College Street
Toronto, Ontario M6G 1C4
Phone: 416.534.7400
Fax: 416.534.2482
Email: edu@costi.org
http://www.costi.org/programs/location_details.php?location_id=22
 Аз лично ходих в това училище до преди да родя. Учителят, който води нивото на TOEFL - Jean-Paul Bedard e страшен професионалист. Много съм доволна от подготовката и от съучениците, въобще средата там е друга. Специално за  това училище - само 7-8 дечица приемат за гледане, което е страшно недостатъчно и трябва може би да се запишеш с месеци по-рано. Ами това е в общи линии. Ако имаш допълнителни въпроси-питай. Hug
Виж целия пост
# 4
А колко ли се плаща за детската градина за тези места дето вие говорите?

За това, което аз съм писала, градината е безплатна. Wink
Виж целия пост
# 5
Детските градини към училищата и към ESL, и към LINC са безплатни. Въпросът опира както се разписах по-горе от това дали ще получиш необходимите знания по езика в съответното училище. Аз ще я посъветвам Poupon  да си търси хубаво училище от гледна точка на подготовка, защото нейното сладурче така или иначе е малко за възрастовият критерий. (Аз също съм гледала за мен и мойта бонбонка, че ще е хубаво да си поддържам нивото ). Това училище, което съм го дала провежда и вечерни много хубави курсове от 5-9 p.m. От тях ще препоръчам една преподавателка Christine.
Виж целия пост
# 6
Писанке, благодаря за информацията. Видях сайта, които даде, но не ми е ясно има ли дати кога стартират тези курсове или можеш да се запишеш по всяко време и да влезеш в групата. И каква е последователността точно на нивата - видях, че има няколко вида напреднало ниво и след тях са явно тези ESL курсове, които те подготвят за TOEFL, така ли. И до колко имаш право сам да си избираш в кое ниво да бъдеш. От колко до колко часа ти беше курса и всеки ден ли ходеше. По колко сте в група
Е, много въпроси станаха.  BlushМерси предварително Laughing
Виж целия пост
# 7
Курсовете стартират на всеки два месеца. Значи януари-февруари, март-април и т.н.(Август - ваканция). Има съвсем начални курсове и за по-напреднали. Като се записваш ще ти дадат тест, който разбира се няма да ти определи точно нивото, но е хубаво да се запишеш в групата, която ти кажат за да започнеш, видиш как е, и да се пренасочиш към желаното ниво или курс.  Записването и почването на курса може да бъде по всяко време (стига да има свободни места). Аз там съм карала Pre-Toefl или Toefl 1 - вечерен, от 5-9 часа с преподавател Кристин ; Toefl или Toefl 2 - дневен, от 9-2.30 с преподавател Jean-Paul и няколко други, с които съм си запълвала времето. Но  тези курсове ги препоръчвам и по мое време имаше доста желаещи и трябваше да се запишеш предварително, поне месец преди започването на курса. Даже аз трябваше да се разправям малко с администраторката, но да предположим че това е изключение отколкото правило. В моят курс по Toefl  бяхме 30-40 човека, страшно много, но това не ми попречи да се подготвя добре за изпита и да го взема с добър резултат. В момента има промени в изпита за Toefl  като са въвели разговорна част. Тя също е включена във обучението и е много полезна, дори да не си се насочила към Toefl и по-нататъшно обучение, защото дава увереност да се изразяваш добре на английски , дори за интервю за работа. На мен ми трябваше почти половин година в лутане , докато го намеря това училище, тъй че, ако съм успяла да ти помогна по някакъв начин, много ще се радвам.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Писанке, много благодаря за информацията и ще се развам и аз да ти  bouquet  bouquet  bouquet бъда полезна, като мога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия