Ростбиф????

  • 5 807
  • 1
Здр на всички!!
Трябва ми рецепта за ростбиф (не съм сигурна че точно така се пише или произнася). Знам само че е рецепта от английската кухня! Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
И още нещо тъй като знам че има доста мами и татковци в чужбина, искам инфо за предлаганите неща в англисйките заведения. поне горе - долу. Благодаря ви предварително Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 1
Ето ти рецепта за телешко ростбиф. Продукти за 1 порция: 200 гр. телешко месо, 20 гр. лук, 20 гр. мазнина, 20 гр. моркови, 10 гр. целина, 4 гр. доматено пюре, 3 гр. брашно, 0,5 гр. червн пипер, 20 гр. вино, 10 гр. сланина, 0,2 гр. черен пипер, 2 гр. сол, гарнитура (ориз и пържени картофи). Приготвяне: Измитото и почистено от ципите месо се шпикова с ивици сланина, посолява се, обвързва се с конец и се запържва от всички страни до розово-червено.Залива се с част от виното и гореща вода до половината височина на месото. Добавят се дребно нарязаните лук, моркови и целина, размитото доматено пюре, подправките и се захлупва с тава. Задушава се във фурната до пълно омекване на месото. Готовото месо се изважда и се освобождава от конците. Сосът се прецежда, сгъстява се с размито в студена вода или запържено брашно, добавя се останалото вино и се вари 10 мин. Месото се нарязва на тънки филийки, които се подреждат стъпаловидно, заливат се с готовия сос и се гарнират с ориз и пържени картофи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия