Мебели Виденов 2

  • 169 740
  • 797
# 225

И мога да обясна КОЕ не му е наред - при плътно поставяне до стената, както искам аз, ако погледнете схемата от сайта им, моя е точно като на картинката с лява лежанка, когато вдигам лежанката за да сложа нещо в раклата цялата лежанка се мести от стената, защото не е проектирана както трябва. При повдигането тя се вдига под ъгъл и опира в стената и съответно се мести. Добре, ама по схема лежанката трябва да е захваната с планка за дивана.
На средната снимка от сайта се вижда, че облегалката пада назад при отваряне на раклата. И не, че нещо не му е наред. Има вариант да се отваря и по друг начин, само раклата да се мести, но и това е  срещан начин. Можеш да си свържеш лежанката с дивана. Просто трябва да има малко разстояние между стената и него, за да можеш да отваряш раклата. Тези дивани не са тип Zero Wall и това би трябвало да е обяснено в описанието им! Грешката не е в проекта на дивана, а в обяснението към него. Тоест пак е на Виденов... Laughing
И тъй да е- няма нищо описано, аз от къде да знам? И в реала облегалката изобщо не пада назад. Какъв е другия начин за да се отваря раклата?
Виж целия пост
# 226

И мога да обясна КОЕ не му е наред - при плътно поставяне до стената, както искам аз, ако погледнете схемата от сайта им, моя е точно като на картинката с лява лежанка, когато вдигам лежанката за да сложа нещо в раклата цялата лежанка се мести от стената, защото не е проектирана както трябва. При повдигането тя се вдига под ъгъл и опира в стената и съответно се мести. Добре, ама по схема лежанката трябва да е захваната с планка за дивана.
На средната снимка от сайта се вижда, че облегалката пада назад при отваряне на раклата. И не, че нещо не му е наред. Има вариант да се отваря и по друг начин, само раклата да се мести, но и това е  срещан начин. Можеш да си свържеш лежанката с дивана. Просто трябва да има малко разстояние между стената и него, за да можеш да отваряш раклата. Тези дивани не са тип Zero Wall и това би трябвало да е обяснено в описанието им! Грешката не е в проекта на дивана, а в обяснението към него. Тоест пак е на Виденов... Laughing
Неви-то, което имаме ние, е с падащи гръбчета и на дивана, и на лежанката. И при разтягане пак избутват по описания от теб начин дивана напред, ако е поставен плътно до стената. В интерес на истината на мен не ми харесва да има пет пръста дупка отзад и също не съм свързала двете части. Потбутвам си ги всеки ден, като разтягам и прибирам диван.  Но пак казвам - това не е дефект на диванаа, а е негово качество, което трябва да бъде описано и клиента да бъде запознат предварително.

Аз пък сутринта разглеждах матраците им. Евтини, с най-елементарен бонел. Както се казва - за толкова пари - толкова!  Mr. Green Стана ми интересно обаче, че от долу са с ламели...В такъв случай еднолицеви ли се водят и имат ли нужда от подматрачна рамка?  Embarassed Предполагам, че отгворите са Да! и Не! , но да питам все пак! Laughing Може и да съм в грешка...

Мисля че са еднолицеви. НИе сме поръчали спалня с матрак, та като дойде ще видя как са. За толкова пари дето викаш нямам кой знае какви очаквания, дано поиздържи някоя и друга година докато си стъпим на краката.
Виж целия пост
# 227

 Какъв е другия начин за да се отваря раклата?

Може да е направена с такъв механизъм, който отваря раклата, но няма нищо общо с облегалката. Тя си стои застопорена на едно място, не мърда. Това вече е диван Zero Wall, който може да се постави плътно до стена.

И да! -вината си е на Виденов, че не е обяснено на клиента преди покупката! Не ги защитавам в никакъв случай.
Не разбрах, в шоурума е бил изложен диван с различно отваряне, от този , който са ти доставили ли? Облегалката не се е мърдала с вдигането на раклата?  newsm78 Е, за това вече можеш да разправяш с фирмата! Naughty Ако си сигурна, че е така...И да изискаш да ти го заменят, за тяхна сметка!

Ще съм ти благодарна, ако споделиш, дали има нужда от подматрачна рамка! Simple Smile
Виж целия пост
# 228
В шоурума в Пловдив нямат такъв диван, изобщо нямат модели, гледаш картинки и си избираш. Изобщо имат два дивана, една спалня, един гардероб. Няма избор. Персонала е отвратителен, едни надути и нелюбезни жени. Проблемът явно си е мой, да сме гледали и избирали. Пак казвам - за тези пари, това качество. НО  да не се лъжем, че са много качествени, защото не са. Виденов да си стегнат за начало персонала, да се държи любезно ПОНЕ.

И обикновения клиент да не му се налага да научи що е Zero Wall и подобни термини, може просто да си обяснят нещата в сайта. Пък и някоя и друга реална снимка няма да е лошо, то само с 3Д визуализации не става.
Виж целия пост
# 229
И обикновения клиент да не му се налага да научи що е Zero Wall и подобни термини, може просто да си обяснят нещата в сайта.
Права си!  Peace
Виж целия пост
# 230
Ще пиша като пристигне спалнята с матрака, но няма да е скоро, поръчахме го към 20-25 август.

А някой да има кухня от Виденов? Харесала съм една но се чудя  newsm78
Виж целия пост
# 231
Ще пиша като пристигне спалнята с матрака, но няма да е скоро, поръчахме го към 20-25 август.

А някой да има кухня от Виденов? Харесала съм една но се чудя  newsm78
Мерси! Не ми е спешно... Laughing
И аз гледах кухните за баща ми, но нещо нищо не ми хвана око...Венгето няма място в кухнята, според мен!  Mr. Green Трябва да стоя постоянно с парцал в ръка и да бърша отпечатъците от пръсти...Признавам, че съм виждала само на снимка кухните, но нещо не ми вдъхва доверие това ПДЧ.  Thinking Все пак в кухнята влажността е доста висока и ме притеснява да не почне много бързо да се бели по краищата...Ако някой има вече опит с кухните им, моля да сподели...
Виж целия пост
# 232
 На мен ми харесват последните две - http://videnov.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D1%83%D1 … D1%8F%D0%BD%D0%B0 и http://videnov.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D1%83%D1 … D0%B8%D0%B0%D0%BD , като Биляна ми е слабост  Heart Eyes Притеснява ме че теракота че е светло бежов и да не стане много светло всичко, въпреки че кухнята ще ни е много малка и по светли цветове ще й дойдат добре  newsm78
Виж целия пост
# 233
Имайте предвид, че плота си е за шкаф и като се съберат плотовете ще има малки фуги между тях и ще се събира мръсотия, отделно от това шкафовете са без крака и няма как да се нивелират което пък се отразява на плота, тоест по-големи фуги и плотовете не са равни, мивката трябва да е с борд или полимермраморна която ляга на целия шкаф като пак се образуват едни фуги между плота и мивката и в последствие може да се надуе от там.
Виж целия пост
# 234
Мерси за обяснението за крачетата на шкафовете!  Peace Звучи съвсем логично, но нямаше да се сетя сама да гледам точно това... Blush
Виж целия пост
# 235
Също така са по-плитки (ако мога да се изразя така, ако при кухня с поръчка шкафа е 550-560мм то тук са 450-480 мм, няма водобранна лайстна, няма гръб, окачването на шкафовете вероятно е най-опростено и вероятно дръжките са пластмасови, а плота вероятно е без капкоулавител.
Виж целия пост
# 236
Що е то капкоуловител? newsm78 Crazy Лайсната и гръбчето може да се досложат, предполагам? newsm78
Виж целия пост
# 237
От долната страна на плота в началото има един улей в който се спира водата ако текне нещо на плота, тоест не се позволява на водата да иде в шкафа. Ако няма капкоулавител то връзката на покритието на плота и хартията отдолу е точно в долния край и лесно може да проникне вода. Гръб може да се купи от другаде или налепят плочки, водобран също, но ще е зор да мине над мивката.
Виж целия пост
# 238
Така...тичах в моята кухня да видя дали има такъв улей. Плотът стърчи 2-3 пръста над вратичките. Като се наведох и пипнах отдолу (нали там трябваше да търся?), улей не намерих, а точно обратното - издадена ....ммм, чертичка да я наречем  Blush...по дължината на плота... newsm78 newsm78 newsm78 Сега ще ме караш да наводня плота и да видя къде ще отиде водата!  Mr. Green Пусто женско любопитство!!!  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 239
Такаммм, мина 30 дневния срок и хоп веднага пратиха смс че поръчката щяла да се забави. Тия хора са тотално невежи просто ! В смс пише 7 дни, днес по телефона ми казват около 10 дни, като се надявали да дойде, ама не било сигурно. При което много ми вдигнаха нервите и им казах че може да се надяват да им дам пари, ама не е много сигурно. Питам ги за точен ден, нямало как да ми кажат щото не държали връзка с производството.  ooooh!
Тотално съм разочарована какво да ви кажа. Избрах тях само защото са евтини и тъй като в момента съм на квартира. Съответно при всяко местене нещо се надира, разпада или пр. А и дет се вика 750 лева за всичко лесно ще ги прежаля, отколкото 3000 да речем. А и въобще не съм сигурна че като напусна жилището ще искам да си ги взема като знам каква е хамалогия.
Спалнята ми е Офелия, масата Венеция, стол Алваро - те уж трябва да са от масив, спалнята от ЛПДЧ. И друго - забелязвате ли че ПДЧ-то от 16 мм направо се пука при сглобка, много е меко някак. Ако някой има отзиви за мебелите дето съм поръчала моля да сподели. Мерси !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия