Съхранение на преварена вода в термос-вредно ли е ?

  • 16 094
  • 46
Здравейте !
От два месеца ,за по-голямо улеснение, сутрин щом преваря водата за приготвяне на храна на бебето я сипвам в голям термос и така цял ден,че и през нощта имам вряла вода.Отделно в бебешки шишета си съхранявам студена преварена ,за да разхлаждам врялата до необходимата за детето температура.Но тези дни се замислих ,дали вършеността на  термоса не отлага във водата някакви вещества, които да са вредни за бебка и затова ви питам какво знаете или мислите по въпроса .
Виж целия пост
# 1
Аз само и единствено така съхранявам водата на бебо откакто е изписан от родилното, щото ние се хранехме в началото смесено. Не е имал проблеми, след всяко използване изплаквам, преди да налея нова.
Виж целия пост
# 2
Аз съм съхранявала преварената вода в термос и на двете си деца. За това не смятам,  че съхраняването по този начин на водата е вредно за бебето.
Виж целия пост
# 3
Не мисля,че е вредно.Съхранявала съм вода и в термос,и в стъклено шише,като съм я сменяла след всяко хранене за следващото.
Виж целия пост
# 4
И аз така съхранявах.
Виж целия пост
# 5
Няма проблем според мен  Peace
Виж целия пост
# 6
Въобще не съм се сетила за този вариант,но ми струва подходящ.Аз досега съхранявах в шише от мин.вода,като го сменям на 10-15 дни.
Виж целия пост
# 7
И аз така съхранявам водата.Не съм имала никакви проблеми, а и мисля, че не е вредно.
Виж целия пост
# 8
Още от както се е родир така я съхранявам- съде ти през ноща ще ходя да топля- е през деня е по -лесно- в микровълновата- ама през ноща като нададе вой...
Сега като я сваря в 21,00- и до сутринта чак в 10,00 е още топла- отделно си държа студена за изравняване на температурата
Не мисля че е проблем- дори и майка ми така е правила преди толкова години- а на мен и на брат ми нищо ни няма
Виж целия пост
# 9
И аз така съхранявм преварената вода !!!  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз така съхранявам. Само от време на време на два, три дни мия термоса с четка и антибактериален сапун.

Виж целия пост
# 11
Аз я преварявам в стъклена кана - от тези,които са термоустойчиви. И така стои водичка за няколко хранения. Преди да му правя млякото я затоплям на котлона. Ако стане много гореща слагам шишето в съд със студена вода и се охлажда за няколко минути. Алекс яде АМ от около месец и аз вчера се чудех дали не постъпвам зле като държа така водата....
Виж целия пост
# 12
И аз  съхранявам в термос преварената вода. Не мисля, че е вредно.
Виж целия пост
# 13
Аз също съхранявам преварената вода в термос и от няколко дни си задавам този въпрос. Прочетох всички постинги по темата, но отговор не намерих.
Знае ли някой наистина дали е вредно съхранението на водата в термос? Няма значение колко майки го правят.
Виж целия пост
# 14
Не мисля, че е вредно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия