Реакции след ваксина против дифтерия,тетанус и колюш "Приорикс"

  • 9 103
  • 7
Здравейте! Знам, че темата се повтаря, но съм много уплашена и разтревожена. На дъщеричката ми, която е на 1г. и 2м. на 09.05. й поставиха ваксината "Приорикс". Педиатърът я прегледа основно и в момента на поставянето беше здравичка. Предупреди ме , че е възможно да вдигне температура. Още на втория ден стана неспокойна, на петия ден и потече нослето и също така и от очичките  потече бистър секрет, и тъй като педите е иш хомеопат предписа ни Алиум цепа+ ферум фосфорикум и още на следващия ден сополите спряха. Но започна да вдига температура и вече е така 4 дни, преди малко температурата беше 39 градуса. В паника съм. Днес и кръвни изследвания пуснахме-всичко е  ок. Моля ви ако и при други дечица и имало подобни реакции да споделите, какви и колко продължиха. Направо се ужасявам като гледам момиченцето си така отпаднало. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Този лекар явно не е никакъв хомеопат.Истинските хомеопати/класически/ са против ваксините.Не знам какво да те посъветвам,но личният лекар трябва да документира и докладва за реакцията на детето.С високата температура организма реагира на съставките на ваксината /които са си отрова за нас/.Щом вече има такава реакция,то при следваща "имунизация' ще бъде много по-тежко.Аз отдавна не позволявам имунизации на дъщеря ми.
Виж целия пост
# 2
В града ни е уж най-опитния хомеопат, не знам вече. Тя така регира и на Пентаксима. Аз себе си упреквам,че я заведох на тази ваксина. Твърдо съм решена вече да не я ваксинирам. Не мога да подлагам детето повече на тези отрови. Моля се да се оправи. Нощес вдигна 39,5 и трудничко овладях температурата. Сега е по-добре, но ще видим довечера. И всички доктори, на които я водих твърдо ме убеждават ,че тази ваксина не може да има такива реакции. Била много добра...и т.н Един само не ме наби, че така остро отричам ваксинирането. Знам, че е срещу опастни заразни болести, но не е оправдано децата да се тровят. Ох, вече съвсем се обърках.
Виж целия пост
# 3
Не позволявай на самозабравили се лекари да решават съдбата на детето ти.Защо не го накара да подпише,че поема отговорност за евентуални последствия от ваксината?Нямаше да подпише.А опастните заразни болести отдавна се лекуват.И нито всичките са толкова опасни,а са си нормални д. болести,от които  боледуват  почти всички деца.Предпочитам АБ/иначе всячески ги избягвам/,отколкото  да се вкарват в организма на детето чужди ДНК и прочие.
Виж целия пост
# 4
Нормално е да вдигне температура това е страничен ефект който може да продължи до 2 дни (48 часа) можехте да попитате за страничните ефекти това го има при много ваксини не е нищо особено, но щом симтомите са повече и за по-дълго време е добре да отидете до личния си лекар. Може да не е от ваксината.
Виж целия пост
# 5
Приорикса е срещу морбили, паротит и рубеола, а не дифтерия, тетанус, коклюш. Доколкото помня е възможна Т и обрив до 14 дни след поставянето, защото е жива ваксина. Най-добре пак да отидете до личния. Успех и дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 6
Аризона е права-ваксината е за шарка, а не за диф-тет-кок. Прочетете листовката-температура над 39 е често срещана реакция- 1 от 10 деца я имат. Също така наблюдавайте за обрив-възможно е да има пост-ваксинален морбилен обрив. Дали ваксинирате или не е Ваш избор, но моят съвет е да прочетете листовката на ваксината, която предстои, за да знаете какво да очаквате.
Виж целия пост
# 7
Да, това е ваксината за рубеола. На 1 г. и 1 м. се поставя. Запомнил съм я много добре, защото и моето дете също трудно я преодоля тази ваксина. А с другите преди нея и след това не е имало проблеми. Въпреки че беше здрава при поставянето, се разболя, хрема, кашлица, имаше и температурата около 38, всички екстри. Има го и моментът, че от ваксините им пада имунитетът и са податливи на вируси.
Не се притеснявай толкова, ще мине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия