Сертификати на Кембридж

  • 1 878
  • 6
Здравейте! Имам желание да се явявам на Сертификат по английски на Кембридж. Мисля за момента да се пробвам на изпита за FCE, но искам преди това да посетя и някакъв курс за подготовка. Проблемът е,  че не зная на коя чуждоезикова школа да се спра, а не ми се рискува, тъй като цените никак не са ниски  Rolling Eyes Чувам много противоречиви отзиви за "Британика", а първоначално се бях спряла на тях. Ще съм ви много благодарна да споделите ваш личен опит - от коя школа сте доволни като подготовка и преподаватели.

Освен това от едната школа, където попитах, ме посъветваха направо да се подготвям и явя на изпита за CAE, тъй като от FCE едва ли не нямало смисъл, никъде не го признавали  newsm78 Тотално се обърках...Не зная обаче дали подготовката ми в момента е достатъчна да се явя направо на  CAE, макар че и това обмислям в бъдеще... Имате ли представа относно приложимостта на  FCE в България и чужбина или наистина би било излишно да се явявам на него Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам AVO-Bell.
И според мен няма смисъл от FCE, не е сертификат, който ще ти отвори пътищата за университет в чужбина. От друго страна, САЕ взет с оценка по-ниска от В, също не върши работа. В AVO-Bell има предварителни тестове, които ще преценят нивото ти. Ако не си на ниво за курс за подготовка на САЕ, по-добре карай несертификатен такъв, докато достигнеш нужното ниво. По мои спомени сертификатните курсове бяха по-скъпи от другите.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, Ива! И още нещо да попитам AVO-Bell и AVO-3 една и съща школа ли са или две отделни newsm78
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти, Ива! И още нещо да попитам AVO-Bell и AVO-3 една и съща школа ли са или две отделни newsm78

Една е  Laughing.
Виж целия пост
# 4
Аз бих препоръчала "Престиж" по отношение на английски езиков сертификат. Аз съм с Telc сертификат от там и съм доста доволан и от подготовката и от изпита.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Здравейте! Имам желание да се явявам на Сертификат по английски на Кембридж. Мисля за момента да се пробвам на изпита за FCE, но искам преди това да посетя и някакъв курс за подготовка. Проблемът е,  че не зная на коя чуждоезикова школа да се спра, а не ми се рискува, тъй като цените никак не са ниски  Rolling Eyes Чувам много противоречиви отзиви за "Британика", а първоначално се бях спряла на тях. Ще съм ви много благодарна да споделите ваш личен опит - от коя школа сте доволни като подготовка и преподаватели.

Освен това от едната школа, където попитах, ме посъветваха направо да се подготвям и явя на изпита за CAE, тъй като от FCE едва ли не нямало смисъл, никъде не го признавали  newsm78 Тотално се обърках...Не зная обаче дали подготовката ми в момента е достатъчна да се явя направо на  CAE, макар че и това обмислям в бъдеще... Имате ли представа относно приложимостта на  FCE в България и чужбина или наистина би било излишно да се явявам на него Rolling Eyes
Здравей,

Не ми се иска да злословя по адрес на езиковите школи, затова нека ти дам малко материал за размисъл - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=647800.0

Поздрави,

Еви  Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много за отговорите, момичета! Eviana, наистина много полезен линк си ми изпратила  Simple Smile Никога не съм си представяла, че намирането на езиков курс може да се окаже такова сложно начинание  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия