Боя за коса - Вlond 33 - Клуб на блондинките

  • 141 372
  • 786
Добри дошли, Руси Красавици!





Животът на една Блондинка


    Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

     Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

      В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

     Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

     След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци!


Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





Номерация на тоновете на косата





Каталози с бои:

Garnier color naturals   Londa colors   Prestige vip`s   L`oreal recital preference   Wellaton   Фара елеганс   Garnier Nutrisse TopChic

Матиращ балсам Престиж



Полезни линкове и сайтове за поръчки
http://roshavka.wordpress.com/    http://zlatnaribka.com/    http://indola-bg.com/    http://www.hair2007.bg/  http://www.mgshop.bg/index.php



 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25  Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32



Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Благодаря за хубавата тема!        Hug

Ужасно недоволна съм от Макадамия.    Crossing Arms    За втори път...
Миналия път бежовото русо беше медно към огнено чак    ooooh!    , сега интензивната седмица още на третото измиване биеше повече на осмица.    Crossing Arms   Пада с доста ускорени темпове и в момента съм с леко омбре вид. Нещо, което изключително не ми допада.   Tired

Виж целия пост
# 3
Запис. Аз се намазах с 219 на Палете върху неупеспешния ми опит да се правя по-тъмна и слава Богу, стана супер цвят.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за новата тема  Hug

Feeling, много неприятно. Сега като се замисля и при мен Макадамия даваше подобен ефект, който "лъсваше" след около 3 седмици, т.е. близо до момента на ново боядисване - показваше ми се меден корен, който туширах с някакъв балсам на Престиж. Подобен /де/ефект имаше и на най-долния пласт на косата, макар че има вероятност това да се дължи на нескопосано боядисване от моя страна и затова тази част да се е изсветлила по-слабо.

Но и страхотният нюанс на Лакме 9.22 се поотми, а се боядисвах на 18.05. Освен това косата ми е много светла. Влиза ми мухата следващия път да си сложа 8.20 пак на Лакме.  newsm78
Виж целия пост
# 5
Вчера в ДМ видях, че се започнали да внасят боята GARNIER OLIA както и някаква нова боя на SYOSS OLEO INTENSE (като шампоана дето рекламираха с термоактивни масла).
Виж целия пост
# 6
Записвам се и аз, че нали продължавам с експериментите.
Така и не съм наясно все още с тониращите балсами и коректорите. Как да предотвратя появата на медния оттенък. Искам пепеляв вид!
Виж целия пост
# 7
Записвам се и аз, че нали продължавам с експериментите.
Така и не съм наясно все още с тониращите балсами и коректорите. Как да предотвратя появата на медния оттенък. Искам пепеляв вид!

Балсамчетата на Престиж не са лоши, но са слаби.
Някой беше описвал матиране с разредена черна боя...
Виж целия пост
# 8
Наскоро и аз бях споделила "рецепта" за матиране, но тя беше с шампоан, черна боя и оксидант. Само матирането ще реши ли проблема?
Виж целия пост
# 9
Вчера в ДМ видях, че се започнали да внасят боята GARNIER OLIA


Даа! И аз ги загледах снощи, случайно хванах рекламата, но пък като е без амоняк дали ще може да изсветли корен  newsm78

Благодаря за темата!  Hug
Виж целия пост
# 10
Даа! И аз ги загледах снощи, случайно хванах рекламата, но пък като е без амоняк дали ще може да изсветли корен  newsm78
Още не съм ги разучила, но имат прекрасни цветове Crazy Влюбих се в 8.13 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Даа! И аз ги загледах снощи, случайно хванах рекламата, но пък като е без амоняк дали ще може да изсветли корен  newsm78
Още не съм ги разучила, но имат прекрасни цветове Crazy Влюбих се в 8.13 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Това 8.13 наистина е мого красив цвят, но какъв ли ще стане при апликация  newsm78
Виж целия пост
# 12
Запис.Предстои ми боя +кичури отгоре ,после ще се отчета  Flutter
Виж целия пост
# 13
Запис!!!
Виж целия пост
# 14

Даа! И аз ги загледах снощи, случайно хванах рекламата, но пък като е без амоняк дали ще може да изсветли корен  newsm78

Благодаря за темата!  Hug
Аз го изсветлявам само с безамонячна,споко. Peace
Относно балсамите на Престиж-перленият хич не е слаб и при мен матира повече от добре. Peace
И сега една тъжна за мен новина-спрели са виолетовите им нюанси,поради липса на такъв пигмент в самия завод.Сега с какво да го докарвам този розов оттенък? Беше ми така удобно.. Rolling Eyes
Една колежка ми разправя за обливки със степчета,ама на мен ми звучи направо страшно.Дайте идеи. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия