В очакване на ПЪРВИ клас!

  • 44 717
  • 757
# 255
да... нашата класна е супер готина - изпробвана е, синът ми завърши 4-ти клас с нея тази година, на мене ми остана да мисля за децата - дано се случат готини. Имаше няколко готини родителя, така че има шанс Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 256
Аз също се надявам на добри и възпитани деца, които да са ученолюбиви. В понеделник е родителската среща, обща, за всички родители, изрично помолиха по 1 родител, тъй като приетите деца са към 120, ако не се лъжа. Представям си как отиваме 120 родители, а ако някои решат да идват и двамата, цифрата става.....
Виж целия пост
# 257
Нашата родителска беше по класове.
Виж целия пост
# 258
Нищо допълнително засега не планирам да записваме в І клас, освен спорт.
И ние така-само ,че вместо спорт ще си ходи в ансамбъла по народни танци,в който е от 2 години вече...
Проявява интерес към математиката,приятно му е да решава точно тип задачи с които си напряга ума-като броене на фигури ,тези с клечки и разни подобни,но слава богу сме в провинцията и при нас състезания за първи клас няма.От втори ако проявява желание и иска-да ходи,но състезанията за цялата учебна година са 3 на брой,което е нормално за мен,а не като в София през седмица -две състезания-луда работя...но нали знаете,че търсенето определя предлагането  Peace
за мен най-важното е да се научат да четат с желание и разбиране-всичко друго после си идва на мястото...
Виж целия пост
# 259
да... нашата класна е супер готина - изпробвана е, синът ми завърши 4-ти клас с нея тази година, на мене ми остана да мисля за децата - дано се случат готини. Имаше няколко готини родителя, така че има шанс Grinning Grinning Grinning

Така исках и аз класната на големия ми син, но тя не поема първи клас на есен...
Дано и новата е същата!
Друга наша съседка ни "освобождава" тъкмо място при сегашната  Simple Smile и е доволна, но ще видим...
Виж целия пост
# 260
Аз също се моля за класна добра ,човечна и ангажирана истински с децата и тяхната индивидуалност,която да ги научи на любов към знанието и да изгради хубава връзка по между им Praynig
Относно ранното профилиране-големият ми син беше /и още е Simple Smile /много знаещо и търсещо знания дете.Всичко му беше лесно и интересно.На математически състезания ходи от първи клас и винаги е в горната част на таблицата,без да е първи,втори.След четвърти клас всички мислеха ,че трябва да отиде в училище,паралелка с математическа насоченост и имаше всички шансове за това,но той категорично отказа.Математиката му е лесна,справя се без проблем,но съвсем не му е интересна и не го влече.Отиде в паралелка с разширено изучаване на Човек и природа и География  и е много щастлив.
За английския  и аз изчаках първи клас,но като донесе 2 грешно предадени думи и като се има в предвид колко лесно му се отдаваше всичко, много бързо взехме решение да започне от 2клас школа.Не съжаляваме за избора си и планираме и с дребното така да процедираме.Той даже вече си знае,че  от 2клас ще ходи на Аво,като брат си Laughing
Виж целия пост
# 261
Нямам намерение да спра ходенето на английски. Мислех дали да не сменя мястото, но и тази година ще я оставя в Хай Тайм, че ми е удобно и е свикнала с групата. Достатъчен ще е стресът с новите деца, учителка и график в училище. Ще продължи и с айкидото. Харесва й и смятам, че трябва да има двигателна култура, която няма как да придобие и поддържа с 1 час седмично физическо в училище. Харесват й и народните танци, но все още не съм измислила къде да ги включа (дните от седмицата не стигат).
Виж целия пост
# 262
Марти беше на първата обща родителска среща, както и на първата ни среща с директорката и това, което най го интересува от допълнителните дейностите е тайкуендото, футбола и баскетбола, както и рисуването, разбира се. Последното определено му се отдава (чудя се от кой ли го е взел) и може би ще търсим някакъв начин да задълбочи в тази посока. Тайкуендо обаче ако не се събере достатъчно голяма група май няма да има.
Единият ЗИП е хореография, което се оказаха народни танци, така че това си е 1 час повече движение.
Виж целия пост
# 263
Да се включа и аз с бъдещ първокласник. Драго ми е да видя мами, които познавам отпреди- Judy, liani, предполагам, че има и други.
В нашия град училищата са две, младият варварин е записан в училището, където учи батко му, а и аз преди милион години. Очаква с огромно нетърпение началото на учебната година. В събота бяхме на Ден на първокласника, а от идващия понеделник- на двуседмично лятно училище.
Дано да успеем да му организираме едно по- интересно лято, че до тук основно се търкаля в къщи пред ТВ и компютъра. Ходи на спортни танци два пъти седмично и това е... Да приключва по- бързо учебната година на баткото, че и на мен ще ми е по- спокойно като са двамата.

Виж целия пост
# 264
И на мен ми е приятно да те засека тук, Ели.
Моят, малкият, не е в училището на брат си. Децата от групата му също не са в неговото училище и клас. Пръснати са в 2-3 други училища, в нашето сме само ние и сме наясно с този факт. Но пък си имаме съседче, с което ще се водят. Нашият младеж много играе с децата от блока сега. Вечер се прибира изнемощял и направо заспал от умора. Сега, когато вали, са у нас или у друго дете- постоянно е с деца, не може да си представи живота си по друг начин. Сигурно ще се побърка, ако няма деца...
Виж целия пост
# 265
Judy, колко хубаво звучи играта. Моята никога не е играла пред блока. Кофти е обстановката. Не знам дали някога бих я пуснала. Гледам и родителите на другите деца на нейната възраст висят по пейките.
А аз като бях малка се скъсвахме от игра. Сами.
Виж целия пост
# 266
Нашите са ми под носа- площадката е покриви на гаражи, на три нива. Няма път, няма коли там. Отстрани е поляна с храсти /където е неизменното скривалище- нашето е обзаведено, има мокет и плочки, домъкнати от незнам къде си/.
С другите родители се подаваме от терасите и подхвърляме я вода, я топка, я карти или нещо за обличане отгоре или събираме паплачта за вечеря.  Laughing
Виж целия пост
# 267
Нашите са ми под носа- площадката е покриви на гаражи, на три нива. Няма път, няма коли там. Отстрани е поляна с храсти /където е неизменното скривалище- нашето е обзаведено, има мокет и плочки, домъкнати от незнам къде си/.
С другите родители се подаваме от терасите и подхвърляме я вода, я топка, я карти или нещо за обличане отгоре или събираме паплачта за вечеря.  Laughing
Ето така ще изкара и моя лятото, само че при нашите. Почти всяка седмица ще е с тях по мероприятия...абе завиждам му.
Нали в градината все го определяха като "по-бавноразвиващ" се и аз явно съм почнала да го възприемам така. Оказа се, че човека въобще не е за подценяване. Лудата му майка го води на психолог, който му пусна тест за интелигентност и УАУ...Понеже не го приеха в училището, къдете ще учат повечето деца от групата му, си помислих, че не е издържал теста. Училището не е кой знае какво - за 48мо става въпрос. Записах го в друго. В понеделник ми звънят от 48мо - за записване. Коментираме в нас, човека чул и на другия ден обяснява (чух го случайно) в градината - А пък на мама и се обадили, че и аз съм приет. Милия си мислел, че не се е справил с теста и затова "не го искали" там. Аз обаче реших, че си остава в първозаписаното училище. Нищо , че няма да познава никой. Оказа се, че аз познавам Mr. Green Ще са в един клас с детето на моя колежка от университета.
Точно до училището му има Британика, не съм ходила да проуча как стоят нещата обаче.
Виж целия пост
# 268
И нашата първа родителска среща мина във вторник.

По отношение на допълнителните спортове и ангажименти извън учебния процес - още не можем да вземем решение какво ще посещава детето. При нас предлагат английски и спортове, но зависи от адаптацията на детето към новата обстановка.
Принципно аз съм ЗА повече ангажименти на детето през деня - редуване на спорт, учене, музикален инструмент. Така се научават да си разпределя времето и придобиват по-широка обща култура.
Като начало нищо няма да запишем, защото предполагам, че ще се уморява. После ще мислим за плуване, шах, английски, рисуване, музикален инструмент или към каквото той сам прояви интерес.

Засега се наслаждаваме на ваканцията. Сега е момента да си почине, да се кали, че е много бледичък и да се подготвим за ваксините преди училище. Все пак най-важното е да са здрави  Peace
Виж целия пост
# 269
ех, Judy, като описваш мястото за игра и компанията на твоето дете, полазва ме една тиха бяла завист... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия