Нов "поръчков" репортаж в новините на бТВ

  • 5 607
  • 35
Много съм възмутена от репортажа в рубриката "пази детето" на бТВ в събота, който беше насочен срещу майките, които поставят на децата си "закупени" ваксини. Ставаше въпрос за ДТК ваксината, която се произвежда от българска фирма и се предоставя безплатно и т.н., а според тях майки, "облъчени" от педиатрите купували ДТК ваксина от аптеките (само, че забравиха да споменат, че продаваната в аптеките ваксина е безклетъчна!!!! #Cussing out).

Не мога да си обясня подобна простотия. Не стига, че държавата не осигурява за всички деца съвремении ваксини с подобрен профил на старнични реакции, а и порицават съвестните родители, които само финансират закупуването на по-безопасни и модерни ваксини за децата си. #2gunfire
Виж целия пост
# 1
А другите родители безсъвестни ли са?
Виж целия пост
# 2
Все си мисля, че си малко повече афектирана, от колкото трезвомислеща в момента Stop Надали държавата ще си прави експерименти със здравето на децата й Thinking Лично аз не бих се доверила на едно мнение(в случая на педиатъра си) за сметка на десетки други newsm78
Що се отнася до термина модерни....смятам, че в комбинация с медикамент звучи нелепо.
Ако ти си решила да купиш сама ваксината на детето си, не виждам какъв е проблема?!
Виж целия пост
# 3
Аз не останах с впечатление, че обвиняват за нещо родителите. Изобщо нямаше такова нещо. Не се вълнувай толкова Simple Smile
Въпрос на личен избор!
Виж целия пост
# 4
Все си мисля, че си малко повече афектирана, от колкото трезвомислеща в момента Stop Надали държавата ще си прави експерименти със здравето на децата й Thinking Лично аз не бих се доверила на едно мнение(в случая на педиатъра си) за сметка на десетки други newsm78
Що се отнася до термина модерни....смятам, че в комбинация с медикамент звучи нелепо.
Ако ти си решила да купиш сама ваксината на детето си, не виждам какъв е проблема?!

Не съм гледала рубриката и ми е трудно да преценя какъв е бил тона и внушението което са търсени затова и ще се въздържа от коментар.
Но искам да изразя несъгласието с теб по повод това което си написала.
 Значи по повод държавата и експериментите - абсолютно реално и възможно. Държавата си прави експерименти постоянно с нас, защо да не го прави и с ваксините ? Нормално е когато бюджета недостига да се отпускат безплатно по-некачествени продукти. А който има възможност си купува по- качественото и съответно по-скъпо от пазара/образно/.
Също така съпоставката - мнение на лекар срещу десетки други също не е приемлива. Разбира се, че неговото мнение би било по-тежко от това на 10 мами от градинката или в бг-мама / не го подрипвайте, говоря все пак за професионална квалификация/.
И накрая - медикамент и модерно си звучи напълно в реда на нещата. Както и в останалите сфери, така и медицината постоянно се модернизира, в това число и леченията и медикаментите Simple Smile Ако беше иначе, все още щяхме да церим всичко с кръвопускане Twisted Evil
Виж целия пост
# 5
Гледах репортажа и този път споделям мнението на репортерите. Докторите сключват договори с разни фармацевтични компании, фа им пробутват скъпите лекарства, същото важи и за ваксините. А й от къде черпиш инфото, че държавата не осигурява на децата съвременни ваксини? Те не порицаха родителите че купуват ваксини, а лекарите които им ги препоръчват като по-добри, което съответно не подкрепят със съответните факти.
Виж целия пост
# 6
Все си мисля, че си малко повече афектирана, от колкото трезвомислеща в момента Stop Надали държавата ще си прави експерименти със здравето на децата й Thinking Лично аз не бих се доверила на едно мнение(в случая на педиатъра си) за сметка на десетки други newsm78
Що се отнася до термина модерни....смятам, че в комбинация с медикамент звучи нелепо.
Ако ти си решила да купиш сама ваксината на детето си, не виждам какъв е проблема?!

Аз лично, бих се доверила именно на педиатъра ! Избрала съм, такъв/а с доста стаж и опит ... Ако нямаш доверие на лекаря, който си избрала какъв е смисъла от него въобще ?!
Виж целия пост
# 7
Гледах репортажа и този път споделям мнението на репортерите. Докторите сключват договори с разни фармацевтични компании, фа им пробутват скъпите лекарства, същото важи и за ваксините. А й от къде черпиш инфото, че държавата не осигурява на децата съвременни ваксини? Те не порицаха родителите че купуват ваксини, а лекарите които им ги препоръчват като по-добри, което съответно не подкрепят със съответните факти.

Аз не съм гледала въпросния репортаж, но как може да споделяш мнението на непрофесионалисти, в случая репортери по медицински въпроси ...?!
Виж целия пост
# 8
Анна, не съм съгласна и ще ти кажа защо.

Когато се роди синът ми, нашето Педи ни даде листовки със съставките на всичи лекарства и тези препоръчани от ЗК и вносните.
Как действат, на какъв принцип, странични реакции.
Това още като се роди детето, имах инфо за ваксините до 1 годинка на детето.
Изборът беше мой. Никой не ме е насилвал.

Логично избрах вносните, определено са по добри.
Аз не видях реакция при моето дете при нито една ваксина.
Никакви температури, подувания, втрисания, и избягвания на къпането.

А самия факт, че вносните ваксини са широко ползвани в "белите" държави за мен е един огромен плюс.

Аз съм за напредъка в науката. И за свободния избор, а не някой да ми каже това ще слагаш и точка.

Виж целия пост
# 9
И аз гледах репортажа и не мисля, че си права. Има някой педиатри, които препоръчват скъпи ваксини като по-добри, а дори препоръчват и точни аптеки от които да бъдат закупени. На моя позната изписаха на детето й хранителна добавка, която трябва да се пие 3 мес. Опаковката за 1 мес. струва 50 лв. И случайно приятелка на лекарката е дистрибутор на тази добавка. При това детето е кърмено 1 г и 4 мес. здраво е и се храни добре. Нима това е правилно  newsm78
Виж целия пост
# 10
Гледах репортажа и този път споделям мнението на репортерите. Докторите сключват договори с разни фармацевтични компании, фа им пробутват скъпите лекарства, същото важи и за ваксините. А й от къде черпиш инфото, че държавата не осигурява на децата съвременни ваксини? Те не порицаха родителите че купуват ваксини, а лекарите които им ги препоръчват като по-добри, което съответно не подкрепят със съответните факти.

Аз не съм гледала въпросния репортаж, но как може да споделяш мнението на непрофесионалисти, в случая репортери по медицински въпроси ...?!
Споделям изнесеното в репортажа, не от гледна точка на репортерите, а на мнението което дадоха за това, лекарите в него. Хубаво е човек преди да коментира нещо поне да се е запознал с него, без да искам да обидя някой.
Виж целия пост
# 11
Анна, не съм съгласна и ще ти кажа защо.

Когато се роди синът ми, нашето Педи ни даде листовки със съставките на всичи лекарства и тези препоръчани от ЗК и вносните.
Как действат, на какъв принцип, странични реакции.
Това още като се роди детето, имах инфо за ваксините до 1 годинка на детето.
Изборът беше мой. Никой не ме е насилвал.

Логично избрах вносните, определено са по добри.
Аз не видях реакция при моето дете при нито една ваксина.
Никакви температури, подувания, втрисания, и избягвания на къпането.

А самия факт, че вносните ваксини са широко ползвани в "белите" държави за мен е един огромен плюс.

Аз съм за напредъка в науката. И за свободния избор, а не някой да ми каже това ще слагаш и точка.



Интересно ми е как разбра, че вносните са по-добри? Shocked

Дъщеря ми не е имала никакви странични реакции от поставените й ваксини! Naughty
Виж целия пост
# 12
Всеки има право на избор !

Аз отдавна съм на принципа - имам, нямам пари, ако трябва на заем ще взема, но за детето ми най-доброто. Говорила съм с двама специалисти независими един от друг и двамата ме посъветваха ако имам възможност да сложа на детето ми от вносните ваксини. Естествено, че ще се доверя на лекар, а не на някакви журналистки. Изобщо не ме интересува кой какво мисли - взела съм това решение и това е.
Виж целия пост
# 13
Говориха конкретно за ваксините,не за добавки и практиката лекарите да предписват ненужни неща.
Внушението беше,че държавата е избрала най-доброто,че от допълнителни ваксини няма нужда и че не трябва да се разчита на препоръки на безсъвестни лекари - това от моето лично възприятие на репортажа.
С което съвършено не съм съгласна,защото ДТК ваксината,която се отпуска от държавата,е от стария тип с цели коклюшни клетки,заради които има доста повече странични реакции.Въпросната ваксина от няколко години е изместена на запад от новия тип ацелуларна ДТК.Аз съм се информирала лично по въпроса,лично си потърсих ваксината,говорих и с педиатърката си за намерението ни - тя не ми е давала препоръки,само сподели,че е била на представяне на новата ваксина и ще й е интересно да види какъв е ефекта,след като ние сме решили да си слагаме такава (подчерта,че няма лични наблюдения).И понеже впечатленията ми са отлични(мога да сравнявам с реакциите при другото ми дете,което е получавало стандартните ваксини),съвършено не съм съгласна,че държавата е избрала най-доброто за моето дете - най-дорият избор е информираният избор и го правя аз,а не чиновниците в МЗ.
Смятам,че добрият лекар трябва да дава информация за това какви възможности има и да дава на родителите възможност да преценят за себе си какво предпочитат,без да им налага мнение.Идилична представа,нали Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Стрелче, родата ми са фармацефти и химици, елементарно е хора, които разбират да ти обяснят действията на едните и другите.
Ако потърсиш инфо ще видиш колко странични реакции имат старите ваксини.
Това че не се е проявило при Гери е страхотно, но при други деца не е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия