СПЕШЕН СЪВЕТ!!!

  • 2 565
  • 18
Моля за спешен съвет! Майка ми падна и си удари главата отзад на ръба на секцията. Не е губила съзнание. Според нея раната е само външна - около 1,5 см малко под врътката на косата отзад. Обаче аз мисля, че трябва да я прегледа специалист. ooooh! Моля Ви кажете ми какъв специалист трябва да я прегледа за сътресения и т.н. Cry
Виж целия пост
# 1
Здравей миличка!Мисля че трябва да се направи скенер на главата,за да сте напълно спокойни!Пожелавам ви всичко да бъде наред!
Виж целия пост
# 2
A това в поликлиниката може ли да се направи или да ходим до най-близката болница?
Виж целия пост
# 3
Мога само да напиша какви са признаците за сътресение при дечица - но предполагам, че са идентични: след удара сънливост, повръщане, неориентираност. Защо не звъннеш на ГеПи-то за по-голяма сигурност?
Успех!
Виж целия пост
# 4
заведи я в спешен кабинет и от там ще ти кажат дали трябва да се назначат някакви изследвания или към какъв лекар трябва да се обърнеш. Покрай малкия знам, че когато се удари главата трябва да наблюдаваш дали на човека му се спи и дали повръща. Ако е така - веднага на лекар!
Виж целия пост
# 5
Скенер едва ли има в поликлиниката, но след като няма нещо страшно за момента, обади се на личния и той да ти дава нужните направления. Сега е краят на месеца и може да е изчерпал всичко, но след два дни е 1ви, така че тогава вярвам да ви даде. Не бързай да се стресираш, просто направете подробни прегледи - и без друго е задължително 2 пъти годишно.
Виж целия пост
# 6
Хубавото е, че няма гадене и сънливост, но определено ще я заведа на лекар. Благодаря на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Бих ти препоръчала да и дадеш Арника 30 СН през 3-4 часа по 3 гранулки. Това е хомеопатичен препарат, използван при травми и съпътстващ шок.
Дано всичко е наред при майка ти!
Виж целия пост
# 8
Извинявай, не искам да ме разбереш неправилно, но... какво правите още във вас, а не сте отишли на лекар?! Shocked
Виж целия пост
# 9
А тя как е паднала? Ако не се е спънала или нещо такова има вероятност да й е прилошало за момент.. Според мен трябва да идете в спешно, а иначе трябва да я види невролог...
Виж целия пост
# 10
Преди години мама се беше подлъзнала на мозайка и паднала на главата си. Рана нямаше, но я водих в Пирогов, и след това на невролог в поликлиниката.
Виж целия пост
# 11
Трябва да се заведе на невролог и за да сте напълно спокойни искайте от него направление за скенер. В някои поликлиники има скенер. Знам със сигурност, че във 22-ра има. Ако във вашата няма, неврологът ще ви каже къде да я заведете.
Виж целия пост
# 12
А тя как е паднала? Ако не се е спънала или нещо такова има вероятност да й е прилошало за момент.. Според мен трябва да идете в спешно, а иначе трябва да я види невролог...
Не й е прилошавало. Подхлъзнала се е на паркета ooooh!
Виж целия пост
# 13
А тя как е паднала? Ако не се е спънала или нещо такова има вероятност да й е прилошало за момент.. Според мен трябва да идете в спешно, а иначе трябва да я види невролог...
Не й е прилошавало. Подхлъзнала се е на паркета ooooh!

Еее, това е добре.. в смисъл, че не й е прилошало преди да падне. Какво стана? Ходихте ли на лекар?
Виж целия пост
# 14
Заведи я в Пирогов- травматологията, там ще я прегледат, евентуално ще назначат рен. снимка и т.н. Скенер едва ли ще се наложи, не правят на всеки, само на много тежките.
Аз преди 2 г. получих подобно нараняване, без да губя съзнание и минах по тоя път, препоръчаха ми почивка- 10 дни болнични ( от личния лекар, в Пирогов не можели да ми го дадат)- много сън, защото така най-бързо и добре се възстановява мозъка. Без кафе, цигари, алкохол, шоколад, кола, силни подправки и всякакви храни, които действат възбудимо на мозъка, много ядки-пак за възстановяване на мозъка и така 2 месеца, ако можеш и повече.
Аз така отказах цигарите   bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия