Прясно и кисело мляко от кога?

  • 370
  • 5
Скоро ще станем на 13 месеца.Ядем зеленчукови пюрета,плодове и плодови пюрета,заешко, пилешко, риба, попара с масло и сирене,каши.Давала съм два пъти жълтък- нямаше реакция. Мога ли да му давам кисело мляко с бисквити,мляко с грис и разни млечни кремчета?Овесени ядки кога мога да дам и как да ги приготвя?
МОЛЯ МАМИ СПОДИЛЕТЕ СВОЯ ОПИТ!
Кърмиме се на поискване 24 часа нон стоп!
Виж целия пост
# 1
Кисело мляко можеш да предложиш вече.
Прясно мляко ще дам след 3тата годинка, за мен то е тежка храна.
Виж целия пост
# 2
Спокойно можеш да въведеш и кисело и прясно мляко. Нали нямате някаква алергия?
Ако е така, то ги въведи едно слад друго с интервал поне 2-3 седмици между тях. Дай първо кисело, защото по принцип е "по безопасно" и след това прясно.
Аз дадох кисело за пръв път на десет навършени месеца и на дъщеря ми и излязоха някакви червени питна по крачетата, затова следващото даване беше на година и един-два месеца. Кремчета с прясно и правя от 1г.3-4м.
Овесените ядки ги правя по два начина. Купувам от фините овесени ядки, защото не трябва да се варят. В около 200 мл. вряща вода сипвам 2-3 с.л. овесени ядки, захлупвам за 15-20 мин. и са готови. Добавям масло и сирене, от скоро вече и по малко мед и ги давам за сутрешна закуска.
Другият начин е с прясно мляко. В около 200 мл. прясно мляко, което кипваш но котлона добавяш 2-3 лъжици овесени ядки и пак захлупваш за 15-20 мин. Като изстинат добавяш настърган или намачкон плод и даваш Simple Smile.

Някои ги накисват в кисело мляко от вечерта и на сутринта ги дават на закуска, но Ева нещо не ги хареса по този начин, за разлика от майка си Laughing.
Виж целия пост
# 3
Сега за малкото и аз незнам , но с баткото от 6м сме само на кисело мляко , аз дадох един -два пъти и след това той почна да ми стачкува за АМ , а колкото до прясното започнах с кремчета още на 9-10м, но така чисто едва на около 1,5г, а сега вече той сам си го иска при това без захар или какъвто и да е подсладител Simple Smile
Мисля че ви е време малко по малко да вкарвате млякото ..... смятам че е много полезно за децата
Даже вече мисля да започвам да замествам и на малкият млякото с кисело Simple Smile
Ние бяхме на кърма само 3,5м и тя се изпари бавно но славно ..... за това не искам да го тъпча с разни там сухи млека , та за това Simple Smile
УСПЕХ   
Виж целия пост
# 4
Ако нямате никакви алергии или фамилна обременеост, въвеждай ги и двете вече.Не едновременно де.Аз съм ги въвела даже по-рано.Киселото мляко с бисквитка, а прясното на кремче.
Виж целия пост
# 5
Кисело мляко започнах да давам от 7, 8 мес. следобяд по100мл, като с него й давам настъргани, пресни плодове около 150мл. Прясно мляко още не съм давала под никакви форми. Овесените ядки ги започнах на 14мес сутрин. Вземам полуготови с плодове, без захар и ги заливам с вода, като отделно сутрин й давам пресни плодове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия