Колко трябва да яде 10-месечно бебе?

  • 973
  • 2
Извинявам се ако въпросът ви се стори малко тъпичък, но искам ориентировъчно да разбера моя синковец колко трябва да изяжда на едно хранене. Изцяло сме на твърда храна, пием прясно мляко за бебета в 21ч и в 6ч. сутринта. Сигурно ще кажете, "Води се по детето.",но въпреки тов искам да знам за себе си. За последния месец е наддал около 200г, аз не се притеснявам, защото той проходи и е непрекъснато в движение.
Има ли някаква формула или нещо такова, по което се определя дневната дажба, като например с млякото 5месеца - 150мл. мляко?

Ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Ако ти трябват схеми, ето ти : Според д-р. Лиляна Трифонова "след 6-ия месец необходимото средно дневно количество храна възлиза 1/8 от теглото на бебето, но не бива да надминава 1литър дневно. При хранене 5 пъти на дневно това означава средно по 200 мл. на порция. това съответства и на вместимостта на стомахчето на детето за тази възраст."
Ако пък вече сте минали на 4 хранения дневно по тази логика излиза, че трябва да яде около 230-250 мл. на порция.
 Grinning
Виж целия пост
# 2
Моите юнаци на тази възраст изпиваха по най-голямата доза която е написана на кутията...как беше...180 мл вода и 6 лъжици мляко...и като се сложи млякото ставаше към 200 мл мляко. Надявам се с това да съм ти полезна Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия