Отказва да яде пюре

  • 474
  • 11
Здравейте!

В последните 5-6 дни бебата катогорично отказва да яде твърда храна под всякаква форма,миксове,консистенция и т.н. ЗАхранена е на 5,5 месеца и всичко вървеше доста добре.Отваряше уста,гълташе без да избутва храната,изяждаше 100 и нещо грама.Схемата е такава - на обяд, първо кърмене,след това хранене с пюре или каша с пюре,веднъж дневно.Храните ги приготвям аз.
Оказа се,че хемоглобина е 102 и реших да въвеждам по-богати на цвекло храни -цвекло (домашно) и елда.НО не щеш ли тя просто престана да яде.Само като помирише отвратено се мръщи и силно отблъсква лъжицата,напълно невъзможно е да приеме каквато и да е твърда храна.Просто не иска.НЕ настоявам много,за да не я травмирам.Опитах всичко като варианти,но отказва дори нещата,които много обича.Опитах да я храня с пръсти (допуснах,че лъжицата я дразни) - ефекта е същия  Naughty
А иначе е много весела и игрива и добре суче,пълни памперсите.Пък и зъбки в момента не растат.Вече има 2 и докато излизаха не отказваше храна Thinking

Педиатърката ме посъветва да и дам няколко дни почивка и после пак да опитам.ТАка и ще направя,но ако и след това не ще?Притеснявам се... Cry

Реших и вас да попитам,имали ли сте такива проблеми с изключително кърмените си бебовци?Благодаря предварително за съветите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Правилно те е посъветвала педиатърката  Grinning Нормално е да има и такива моменти. Случвало ми се е да не яде твърда храна 2-3 дни и след това отново си влиза в ритъм.
А и може пък да я дразнят венците, не е задължително да се вижда дали растат зъби или не  Wink
Виж целия пост
# 2
Аз искам да се включа с уточнението, че не съм захранила но ми предстои след няколко дни. Оставам с впечатлението, че приготвяш домашни. След почивката защо не пробваш с купените, от това което прочетох до сега си мисля, че те са доста по овкусени(сладки) и беба може да ги хареса. Ще следя темата, а като намериш решение да споделиш че и на мен ми е чудна тази ситуация.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми също спря всичко освен кърмата, но причината беше, че и избиват зъби. Три дни и нощи беше ад, рев и писъци, но сега се успокои, спря да реве, НО- зъби не избиха! Само че продължава да ми отказва твърдата храна, и което ме плаши повече - реагира така, сякаш и се повръща или се задавя. На два пъти вече едва не умрях от ужас, мислейки че се е задавила и не може да диша. Не я тъпча, реагира така на втората лъжица. newsm78
Виж целия пост
# 4
След почивката защо не пробваш с купените, от това което прочетох до сега си мисля, че те са доста по овкусени(сладки) и беба може да ги хареса.

И това опитах,но не мина  Naughty
Виж целия пост
# 5
Само че продължава да ми отказва твърдата храна, и което ме плаши повече - реагира така, сякаш и се повръща или се задавя. На два пъти вече едва не умрях от ужас, мислейки че се е задавила и не може да диша. Не я тъпча, реагира така на втората лъжица. newsm78

Да,и на мен са ми познати тези повдигания.Забелязвала съм,че го прави,когото не и е вкусно или ако пюрето не е достатъчно гладко пасирано.Но да се е давила - не.
Обаче, ако нещо не и хареса някоя храна това не е било повод да отказва да яде пюрета изобщо,както сега.Та затова се чудя... newsm78
Виж целия пост
# 6
Здравейте!Имам сходен провлем и искам да ме посъветвате какво да правял.Бебка е на 3месеца и половина,Захраних я с пюре доста рано по препоръка на педиатъра.Иначе я кърмя.Проблема е в това ,че отказва да яде пюрето с лъжица!На третата лъжица започва да реве неистово,цялото пюре остава върху нея и мен!Иначе като го дам с шише яде та и плющят ушите! newsm78
Виж целия пост
# 7
Sonnya,има ли конкретна причина,която да е наложила ранно захранване и на каква възраст е бебото ти?Ако просто си се подвела по некомпетентна препоръка и бебето е малко за захранване, не настоявай.Остави го само на кърма,това е напълно достатъчно за първите 6 месеца. Grinning
Виж целия пост
# 8
Уф,каква съм патица не съм видяла,че си посочила възрасттта - 3,5 м. Embarassed
Виж целия пост
# 9
Ами тя вече е захранена с пюре! ThinkingСъветваш ме да спра пюретата??Бебка си е яшна по принцип,само отказва лъжицата!Иначе с шише си изяжда пюрето и се оглежда за още baby_neutral!!
Виж целия пост
# 10
Лоран, и аз пищях преди 2-3 седмици на същата тема, но бебка се оправи, т. е. мина периода /за сега/
към картофеното пюре започнах да прибавям по малко лук и няколко капки зехтин - от тогава не ми е отказвала пюре, а преди дори със захар не го близваше
моят съвет - бъди търпелива, всеки ден предлагай, но не насилвай
също може да опиташ да предлагаш първо пюре, после кърма - ние така хапваме
Виж целия пост
# 11
към картофеното пюре започнах да прибавям по малко лук и няколко капки зехтин - от тогава не ми е отказвала пюре, а преди дори със захар не го близваше
моят съвет - бъди търпелива, всеки ден предлагай, но не насилвай
също може да опиташ да предлагаш първо пюре, после кърма - ние така хапваме

Зехтин мога ли да дам на тази възраст?Трябва ли да е минал през термична обработка или направо от шишето да капна?А за лука трябва ли да е някакъв определен вид - червен например, и как се обработва - варене,задушаване...? newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия