За спиралите?

  • 601
  • 6
Знам, че темата е дискутирана вече.
Имам няколко въпроса, коя е най-добрата спирала на нашия пазар според вас?
Колко време след секцио може да се сложи?
Колко време преди да искаш второ дете трябва да се махне?
Имали проблеми при следващо забременяване заради нея/като потрудно забременяване/?
Може ли да увреди гинеколага нещо при поставянето и?
Виж целия пост
# 1
Здравей, за спиралите мога да ти кажа ,че в момента има много и различни.Предлагат една много скъпа ,която е 100% надежна защото отделя хормони, но тя според мен не е за всеки. Аз използувах на 2 пъти за по 5 години COOPER T и бях пного доволна.
За забременяването - можеш да забременееш веднага след като я махеш,но за да се възстанови ендометриума (Маточната лигавица) e най-добре да изчакаш 2 месеца.
Разбрах ,че си след секцио, тогава направо като отидеш на преглед попитай кога е най-добре да ти се постави спирала.
За сега е това .дано да съм ти била полезна  Peace Hug
Виж целия пост
# 2
Аз съм ползвала същата спирала/Coper T/-и преди и сега и проблем-никакъв!
Kогато реших да имам второ дете я махнах и на третия месец забременях!Не мисля,че вреди по някакъв начин.За мен е най-добрия начин за предпазване от нежелана бременност,при условие че е сигурен партньора ти Laughing
.....само информативно.Цената и е около 14лв,а на хормоналната-300лв.Ти си прецени и се консултирай с гинеколога си! Wink
Виж целия пост
# 3
Мирена!
2 месеца след раждане.
Ако гинеколога знае какво и как се прави...няма никаква опастност.
С търсачката ще намериш доста мнения за тази спирала.
Виж целия пост
# 4
От хормоналната спирала, няма ли странични ефекти като от хапчетата примерно напълняване?
Виж целия пост
# 5
Не съм забелязала.
Напълнявам само когато попрекаля с хапването  Embarassed
Виж целия пост
# 6
   Аз лично имах проблем със спирала,и то след първата година.Започна да ме боли нещо и я махнах,оказа се,че имам киста.Не знам беше отдавна,не помня точно подробности,но не бих си сложила спирала повече.А ,и имах проблем с второто си забременяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия