Моркови-нитрати?

  • 1 124
  • 10
Като съм тръгнала да питам-давате ли морковен сок на бебетата? Аз се шашнах от репортажа за иззетите пюрета и не смея да давам моркови. С мъжа ми питахме тук-там по големите вериги магазини в София дали изследват плодовете и зеленчуците и (българска му работа Close) махнали закона и те си спестяват! Поне бяха честни! Само в Била ми дадоха някакъв "мъгляв" отговор и предложиха документи от миналата година Sad newsm78
Виж целия пост
# 1
Не смея да давам. Не вярвам и на проверките които се правят в това отношение в магазините и пазарите. Още повече тези моркови, които са по една педя дълги не са български и със сигурност не са си порастнали "самички" с тези размери.  Grinning
Ако намеря домашно производство, но май вече е късно и за това...  newsm78
Виж целия пост
# 2
Ще ни светнеш ли за рапортажа,аз май съм пропуснала новините вчера newsm78 А иначе нитратите са водноразтрорими , така че след накисване във вода е безопасно!
Виж целия пост
# 3
Той репортажа не е от вчера-преди около 2 седмици. Те май после ги върнаха тези пюрета ама върви им вярвай вече Cry А за водоразтворимостта на нитратите-сигурна ли си? Те нитратите се разграждат до нитрити в стомаха и май те са опасни? newsm78 И доста майки по принцип се оплакват от морковите-май не се приемат добре от бебетата?
Виж целия пост
# 4
Ами като гледам лентичката, май ви е още раничко за сокчета  newsm78.
Иначе аз използвам за пюрета моркови от градината на баба. Ако намериш от някъде се запаси когато им дойде сезона.
Виж целия пост
# 5
Ами аз и давам откато навърши 2 мес-лекарката така каза? Че даже моята приятелка почна нейния бебок от 1,5 мес Confused Колко да изчакам за пюрета и като съм почнала соковете няма смисъл да ги спирам? newsm78
Виж целия пост
# 6
моята муцунка повръща от моркови, давала съм 3 пъти и  ги спрях; бяха все купешки

ето ти един много полезен сайт, там има и статия за сокчетата - защо да не се дават толкова рано; аз бих ги спряла, не бих давала пюре толкова рано също
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Виж целия пост
# 7
Захранването е добре да стане след 4 - 6-я месец на детето. До тогава кърмене на поискване е най-доброто за него Wink.
Виж целия пост
# 8
Ами по принцип май морковите и спанака натрупват най-много нитрати. Аз съм си напълнила хладилника и  фризера с домашни. Това е най-добрият вариант според мен, или поне от бабите на пазара.
Виж целия пост
# 9
Първо за соковете - започнах да давам, когато синът ми навърши 4 месеца, пърета - на 6 навършени. Колкото до нитратите, педиатърката ми каза, че вече било доказано, че не са толкова отровни, колкото се смята. Не че това е кой знае какво успокоение, но все пак. Вече не правя сок от моркови, защото гли слагам в пюрето. Купувам от пазара такива, които не са с онзи търговски вид, а им личи, че са домашни.
Виж целия пост
# 10
Не бързай със соковете, макар че твойто педи сигурно отдавна ти е казало, че е време. Това е изключително остаряла практика, у нас се прилага по инерция, а отдавна са забравени причините, заради които е започната.
Тук има малко повече по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия