Късното захранване

  • 365
  • 6
Здравейте, искам да разбера какъв е смисъла на късното захранване. Сина ми е на 4 месеца и продължавам да го кърмя, преди месец беше само на кърма и имаше проблеми с акането. Педиатърката ми каза че трябва да започна със сокчета и пюрета и той ще се оправи. Детето започна да ака, но не съм сигурна че това е от сокчетата. Искам да попитам, тъй като се запалих по късното захранване, мога ли да продължа само на кърма. Досега не съм замествала ядене.
Виж целия пост
# 1
Нашият педиатър ми каза,че световните тенденции са: бебетата,които са на естествено хранене,да бъдат само на кърма първите 6 месеца.Захранването да започне след 6 месец.Така че продължавай си само на кърма. Много исках и при нас да бъде така,но уви кърмата ми спря на втория месец и продължих с адаптирано мляко;малкия получи хроничен запек и предпочетох в началото на 4 месец да го захраня,за да му се регулира стомахчето.Но ти смело си кърми-и по-здравословно,и по-лесно,и по-евтино Wink.
Виж целия пост
# 2
бих ти препоръчала да спреш сокчето и да останете само на кърма
ето един сайт, който много харесвам, ще ти бъде от полза http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Виж целия пост
# 3
Аз също смятам че е хубаво да сте само на кърма до 6 месец стига да имаш разбира се!Моята бебешора само я затормозихме с ранно захранване-сокчета,пюрета...да слушам лекарите със стари разбирания и тя съвсем загуби апетит!Сега ме е яд- нито иска да суче вече, нито другата храна яде като хората Cry!
Кърми се бебчето колкото се може повече! Hug
Виж целия пост
# 4
Какви проблеми имахте с акането и по колко време?
Пиши по-подробно.
Виж целия пост
# 5
Започна да ака все по-рядко и аз започнах с термометъра като минеха 3-4 дни. После започнах почти всеки ден с термометъра, защото си мислех че е нормално всеки ден да се изхожда. След известно време той се оправи, дали от сокчетата или просто така незнам.
Виж целия пост
# 6
Започна да ака все по-рядко и аз започнах с термометъра като минеха 3-4 дни. После започнах почти всеки ден с термометъра, защото си мислех че е нормално всеки ден да се изхожда. След известно време той се оправи, дали от сокчетата или просто така незнам.
Реди, точно на тази възраст на много бебета им се случва, това, което описваш. Не е запек (стига да не е много твърда консистенцията на акото). Храносмилателната система вече е в състояние да усвоява изцяло кърмата, затова се получава.
Не карай бебо да се изхожда с термометър, може да му стане навик.
На тази възраст можеш да очакваш също и криза в растежа, която се проявява в огромно желание за цица по цял ден Grinning  Ако ви се случи да не си помислиш, че кърмата не достига. Просто вадиш инструмента и подаваш струята, колкото пъти потрябва. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия