За кърменето и формата на гърдите

  • 1 611
  • 25
Привет! Всички знаем че кърменето е много важно за физическото а по някои теории и прихическото здраве на малкия човек. Но тази дейност не се отразява много добре на формата и плътността на гърдите. Има ли начин да запазим добрия си външен вид.
Виж целия пост
# 1
И да кърмиш и да не кърмиш пак ще ти се отрази. Няма такъв начин.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че не си пуснала темата в правилния подфорум. Повече отговори ще получиш в "Кърмене и захранване.
Аз кърмих 10 месеца и не мога да кажа, че гърдите ми са деформирани. Мисля, че по- скоро самата бременност се отразява, но това си е мое мнение.
Виж целия пост
# 3
Май не си много наясно. Промяната в гърдите идва от бременността, кърменето може да се каже, че влияе благоприятно за възстановяването им.
Виж целия пост
# 4
Няма начин да запазиш фигурата си. Можеш да я възстановиш - има толкова клиники по пластична хирургия. Но не е ли проява на егоизъм да лишиш детето от най-добрата храна? 
Виж целия пост
# 5
Здравей! До колкото ми е известно, вече е доказано, че самата бременност, а не кърменето води до разваляне на бюста, но това не е закон. Има жени, при които бюстът не се променя.

Аз кърмих дечко до около 10 месеца и мисля, че няма разлика преди и след това Simple Smile.
Виж целия пост
# 6
ЗА кърменето принципно, но не на всяка цена.
Бюстът може и да ти се оправи с кърменето - според зависи  Grinning

magic,  Hug
не се притеснявай да пишеш пак, дори и след лееееко грубите бележки на някои  Mr. Green  Тук няма различно отношение към новите потребители - ама никак.
Виж целия пост
# 7
 newsm09 Какво доживях .................... ако животните така се чудеха ей ся щеше да е Свят широк, широк, само хорица щяхме да останем, щот си имаме адапте Mr. Green

Виж сега да ти кажа аз, като един отявлен анти фен на тази дейност.

Всеки сам решава, аз лично не съм фен,но това е най-добрият начин за хранене на бебето. Това дали ще ти се развали бюста...хъм Thinking....ми щом ти е толко непрежалим пай си го, пък бебето да се оправя!

За съжаление, мила, не кърменето е, което разваля бюста - аз съм кърмила има-няма десет дена, обаче през бременността станах, като майка слоница и с такива стрийки се обзаведох, че ако ме видишшш hahaha
Виж целия пост
# 8
Всеки сам избира за себе си. А и се вземат предвид и други фактори. Ако може да кърми и има желание добре, но ако няма възможност, нито желание съЩо добре. Има си един куп млека за тази работа. Приказки от сорта"майка, която не е кърмила е половин майка" са меко казано нелепи според мен.
Дали се променя бюста зависи от това какво ген4е имаш,какви грижи полагаш за себе си по време и след бременноста.
Виж целия пост
# 9
Има много начини да запазим добрия си външен вид, но не и бюста си  Cry За бюста нищо не може да се направи само да разчиташ на това да имаш изключителни гени  Peace
Виж целия пост
# 10
Има много начини да запазим добрия си външен вид, но не и бюста си  Cry За бюста нищо не може да се направи само да разчиташ на това да имаш изключителни гени  Peace
  За съжаление ,Бамби,  съвсем си права:-)) Баба ми  е кърмила 2 деца до 2 години.. и имаше страхотен бюст, неголям и много запазен. И леля ми е така.  Ген.. и никакви грижи.
   Аз ужким мазах, пазех се.. гимнастики..  Ама се сбръчка. Още не е увиснал много, дано ме хване гена. с 2 деца съм на 40г...
    По темата.. По добре кърмене, пък майната му на бюста. Ако професията те задължава да имаш добро тяло.. малка козметична операция ще  пооправи нещата.
     Иначе?  Гледай си кефа, кърми си.. трябва ти само любящ мъж и добри сутиени в най- лошия случай:-)
Виж целия пост
# 11
Абе, генът си е ген, няма никакъв спор, еластичност на кожата и хидратация и прочие. Но - упражнения за поддържане, както и мазане с хидратиращи мазила, за да се чувства кожата добре, според мен също играят макар и малка роля.
Виж целия пост
# 12
не мисля че всичко е само до гени- ти също можеш да положиш усилия някакви, поне ще знаеш че си опитала, а не си стояла да чакаш какво точно ще направят гените ти.....
Виж целия пост
# 13
Ако си решила да кърмиш, формата на гърдите не би трябвало да те впечатляват. Важното е бебчо да е добре. А пък кърменето може да разваля формата, но предпазва отчасти от рак на гърдата, така че мисли положително и се наслаждавай на кърменето.
Виж целия пост
# 14
Абе, генът си е ген, няма никакъв спор, еластичност на кожата и хидратация и прочие. Но - упражнения за поддържане, както и мазане с хидратиращи мазила, за да се чувства кожата добре, според мен също играят макар и малка роля.

 newsm10

Бих добавила още да не се допуска хиперлактация. Аз така си съсипах бюста първия път.
Но не може да не се промени, по тази логика, дай да не раждаме, да не ни се разтегне коремът /това ми е от втория път, въпреки мазането/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия