Не мога да не споделя - чушки с извара

  • 6 413
  • 9
значи понеже съм на един сложен (в началото спартански) режим, а съм голяма сладовкусница, имах проблем че това което ядях не ми беше вкусно, обаче това , което ще споделя с вас много ми хареса.
Подходящо за диетуващи и немесоядни.:

8бр - пресни (мойте бяха замразени) по -големи чушки за пълнене- червени и зелени да ви е по - шаренко.
400 гр - извара ( тази Дядо Либен е доста добра)
2-3 бр по едри моркова
100 гр - пресни печурки.
1 голяма глава кромит лук
чубрица, семе от копър ( от аптеките си го купувам), сол, може и черен пипер, зехтин
Значи морковите се настъргват на едрото ренде, гъбите и лука на ситно. Всичко се смесва с изварата, добавяте подправките и зехтина и хубаво ги разбърквате. После пълните чушките и в тавичка  с вода печете на умерена фурна ( по-добре ако е  предварително загрята).

Еми това е много лесно и страшно вкусно, поне на мен много ми хареса, въпреки че бях скептично настроена към изварата.
Дано ви е харесала моята измишльотина........
Виж целия пост
# 1
Много добре, звучи, мисля да го пробвам тази вечер, ще кажа дали е станало.
Благодаря!
Виж целия пост
# 2
А може ли чушките да са печени и така замразени? newsm78
Виж целия пост
# 3
А може ли чушките да са печени и така замразени? newsm78

АМИ незнам, аз винаги си замразявам цели чушки и отделно наразани на ситно за супи и манджи. Предполагам че ако успееш да ги напълниш ще стане пак, ама няма ли да станата много печени newsm78
Виж целия пост
# 4
Да ти предложа друг вариант на чушки с извара по спартански:)
Смесва се извара със сирене, пълнят се суровите чушки и се пекат на скара. Не е желателно да се пълнят съвсем до горе, тъй като плънката започва да излиза по време на печенето. Към сместта може да се добави и нарязано филе, шунка или бекон.
Особено добре вървят с биричка, но тя не е към спартанските 'удоволствия' Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да ти предложа друг вариант на чушки с извара по спартански:)
Смесва се извара със сирене, пълнят се суровите чушки и се пекат на скара. Не е желателно да се пълнят съвсем до горе, тъй като плънката започва да излиза по време на печенето. Към сместта може да се добави и нарязано филе, шунка или бекон.
Особено добре вървят с биричка, но тя не е към спартанските 'удоволствия' Simple Smile
А яйчица не слагаш ли? Аз си правя подобни, но с 3-4 яйца в плънката и ги пека във фурната. Понякога сипвам буркан с домати в тавичката и стават със сосче. Но на скара не съм пробвала, със замразени чушки дали ще стане  newsm78
Виж целия пост
# 6
Нещо подобно е една от любимите ми летни манджички.

извара (може и сиренце), яйца, (по желание или наличност в хладилника слагам гъбки, моркови, може и накълцани чушки и домати), подправки според вкуса. Но може и натюр, т.е пълнени с яйца и извара, сол и чубрица на вкус. Пържа и заливам с доматен сос с чесън. Мммммм!
Виж целия пост
# 7
Много вкусно звучи това - ще го пробвам непременно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
А яйчица не слагаш ли? Аз си правя подобни, но с 3-4 яйца в плънката и ги пека във фурната. Понякога сипвам буркан с домати в тавичката и стават със сосче. Но на скара не съм пробвала, със замразени чушки дали ще стане  newsm78
Не слагам яйца, няма да могат да се стегнат ако са в плънката и то на скарата. Плънката не достига много висока температура и рискувам яйцата да си останат полу-сурови. Ако се пекат във фурната, тогава става и с яйце.
Със замразени чушки не съм пробвала на скарата, но не виждам причина да не стане. Стига да са замразени сурови. Ако са печени, тогава ги виждам само във фурната.
Виж целия пост
# 9
Много сполучлива рецепта! Направих я за вечеря и стана много вкусно. Идеална за разнообразие на менюто!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия