повишена кръвна захар

  • 2 735
  • 22
Привет на всички! Аз нямам възможност много често да влизам във форума, но ми е много полезно и интересно да преглеждам темичките когато мога. Имам един въпрос, който ме притеснява доста - при рутинните изследвания се оказа, че ми е леко повишена кръвната захар - 6,5. Аз съм чувала, че при бременни е по-ниска от нормата, което значи, че на мен "паднала" пак е по-висока (много ясно стана май Rolling Eyes) Трябва да ме боцкат утре пак, за да видят дали ще покаже същото и ако да - ще ме пращат на консултация с ендокринолог. Исках да питам дали някоя от вас е имала подобен проблем и дали е риксово за бебчо. Сега ще се поровя в нета за още инфо. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Ако преди това не си имала проблеми със захарта е много вероятно да си развила гестационен диабет (мисля така се наричаше) След раждането захарта пак ще ти се нормализира. Не е вредно за бебето, но не е хубаво за самата теб. Бих ти препоръчала да намалиш консумацията на изкуствена захар, под каквато и да е форма. Ако стоиностите се покачат, лекарите ще ти назначат по-строга диета. В следствие на завишеното ниво на захарта се увеличава количеството инсулин отделяно от организма, а инсулинът стимулира растежа на плода. Аз имах подобен проблем, но чак последните месеци. Нададох повечко на кила и двете ми бебета бяха големички  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Здравей,бих те посъветвала да не се притесняваш.Случва се често по време на бременност.Може да се дължи на по-голямо бебе или на повече околоплодни води.Не е нещо страшно и след като родиш всичко се нормализира.Само ще трябва да се ограничиш в яденето на сладко,бял хляб и в по-ограничени количества плодове.Успех и без притеснения!!
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви, момичета! Най-странното е, че преди обичах доста сладичко, а сега въобще не ми се яде, така че може би не е от това. А бебчо казаха, че изглеждал по-малък отколкото трябва, така че съвсем се обърках!!! Thinking Ще видим днешния тест какво ще покаже! Благодаря още веднъж!
Виж целия пост
# 4
НЕ е за подценяване проблема, особено ако и днешните ти показатели са пак гранични.
Вероятно ще те насочат към ендокринолог (при евентуално 'лоши' днешни резултати) и той ще ти каже какво да правиш по нататък през бременността.
Пиши утре какви си ти днешните стойности!
Виж целия пост
# 5
Благодаря! Точно това каза и д-рката. Ужасно ме е страх. Опасно ли е за бебчо?
Виж целия пост
# 6
Ако все пак има някакъв проблем, то той се контролира успешно. С диета, с хапчета или с инсулин на инжекция.
Но пак казвам, ако...
Дано да няма нищо. Praynig
Аз имах гест. диабет с малкия, но ми го откриха в края на 7-я месец. Пазих диета и сега имам хубав 2 годишен син bowuu .
Желая ти успех Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря! Не успях да намеря д-рката, чак в понеделник Sad , а дотогова ще ми е неспокойно.
Виж целия пост
# 8
и на мен ми беше повишена-спекох се доста,но само с диета я смъкнах за 2 седмици на 4 Hugот 6.8
не се бой  bouquet
Виж целия пост
# 9
Страхотно!!! Поздравления! А как се справи с диетата? Каква беше - без сладко само? Аз сега и без това не ям, защото много не ми се хапва.
Виж целия пост
# 10
ами ако пуснеш търсачката за кръвна захар , може да видиш ,какво са ми препоръчали мамите като диетка.аз не я спазих точно .ядох си плодове.спрях хляба изцяло-само Бонус може,намалих шоколада до възможния за мен, като шоколадов-фен вариант.намалих въглехидратите, като цяло и спрях да си подслаждам с мед чая-виж нищо и половина нали?а в деня преди изследването изобщо не хапнах нищичко сладко .
не се плаши миличка и после чакам да се похвалиш с хубави резултати  bouquet
Виж целия пост
# 11
ами ако пуснеш търсачката за кръвна захар , може да видиш ,какво са ми препоръчали мамите като диетка...

добър съвет  Peace

Аз също бях само на "Бонус" - максимум 3 филии на ден. Никакви сладки и тестени изделия, внимава се даже с плодовете.
Има диетични и диабетични магазини и в тях има много продукти, които са подходящи за консумация при гест. диабет или са без захар. От такива м-ни си купувах бисквити без захар и едни "шоко" детсертчета, че и аз съм луд фен на шоколада. И веднъж си изпросих една диетична "Милка" за скромната сума от 4-5 лв. (не си спомяна вече съсвам точно  Blush), но не ми хареса. Не ми хареса и сладоледа без захар и затова не хапвах никакъв.
Пиши в понеделник как са ти резултатите!
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви, момичета!!! Непременно ще пиша, като науча резултатите! Дано не са много страшни! Praynig А за диетите - през цялото време ли сте ги спазвали? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
...А за диетите - през цялото време ли сте ги спазвали? Rolling Eyes

веднага, щом ми откриха гест. диабет( в 7-ми месец някъде), минах на диета. И така бях, докато родих.
Виж целия пост
# 14
ОК, благодаря! Аз се притеснявам да не е обикновен диабет, а не този, от бременността, защото имам фамилна обремененост. Ще видим!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия