Колан за бременни-кога?

  • 1 604
  • 14
Мили мами,
Бременна съм в петия месец,а само преди година родих със секцио.Както разбирате,налага ми се често да вдигам детеце тежащо 10.5 кг....Въпросът ми е - Трябва ли да нося колан за бременни и въобще в  какви случаи е необходим той? Какви са плюсовете и минусите от носенето му?
Виж целия пост
# 1
Хайде мили мами,
Чакам отговори Laughing
Виж целия пост
# 2
Здрасти Цени, и аз като тебе се замислих за колан, но нещо хич нямах късмет с информацията. За по-сигурно мисля, че е най-добре да попиташ лекаря си.

Но мога да ти споделя моя опит. Аз нося доста ниско и при ходене от 6-тия месец някъде започна много да ми се втвърдява корема в долната си част и да ми е некомфортно. Реших, че колан може и да помогне и не сбърках Simple Smile. Сега съм с доооста по-голям корем и мога да ходя докато ме заболят краката без да ми стане нищо на корема. За мен си заслужаваше.

Лека бременност!
Виж целия пост
# 3
Благодаря много за отговора.Дано и други майки споделят опита си ,защото се оказа че моят лекар не е чувал за такъв колан #2gunfire.Така че майчета разчитам на вас. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
  Доколкото знам този поддържащ колан не е мн. препоръчителен, защото мускулите ставали лениви от него.
Виж целия пост
# 5
мойто първо раждане беше със секцио и докторът ми каза,че почне ли да ми става коремчето по-големичко моментално да си взема колан, но за сега имам малко сладко коремче все едно съм преяла, но сигурно до месец ще се наложи да го взема. Не знам защо трябва да стават линиви ? Напротив при условие ,че има друг предишно секцио мисля, че е задължително .....аз утре ще отида да пробвам един колан и ще пиша пак.
Виж целия пост
# 6
и аз се интересувам!какво представлява колана?подобен на тези дето се продават в онлайн "данет"/има реклама в бг-мамма/
а от Варна от къде такъв колан?
Виж целия пост
# 7
И двата пъти носех поддържащ колан и се чувствах с него по-добре,а също вдигах 10кг.ми дъщеря
Виж целия пост
# 8
Ами мисля , че няма да сбъркаш ако започнеш да носиш такъв колан.Все пак секциото ти е било скоро..И мускулите на корема имат нужда от допълнително поддържане.Това за ленивите мускули е вярно , обаче става въпрос за нещо друго- колан за след раждане (за прибиране на коремчето   Wink  ).А този е за поддържане на "шкембака"  Wink Не е измислено случайно това и си мисля ,че точно и за твоя случай се отнася както и за многоплодна бременност,  когато мускулите са допълнително натоварени.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 10
днес пробвах такъв колан, според мен е нужен но трябва коремчето да стане доста коремчко , мислч ,че е удобно нещо
Виж целия пост
# 11
Слагай си го колана не мисля че може да ти навреди нещо.
Виж целия пост
# 12
BuNNy,
Този колан,който си мерила същия като в "данет" ли е?
Виж целия пост
# 13
Да по същия начин изглежда,
но е на друга фирма
Виж целия пост
# 14
Да по същия начин изглежда,
но е на друга фирма


Благодаря  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия