Дуфастон по време на бременост?!

  • 9 864
  • 43
Здравеите, момичета! Simple Smile
На 21 имах малко кървне неразбрах от какво е и на 22 ми спря.
В понеделник отидох на лекар и тои каза че от вътре съм се малко разкъсала и ми изписа Дуфастон и каза да изпия цялата опаковка ,но повече не ми е кървяло, сега съм 12седмица.
Въпроса ми е според вас трябва ли да пия още Дуфастон до 14 седмица или няма нужда щом няма кървене или да отида да говоря с него.
Виж целия пост
# 1
Ако ти го е казал след кървенето, т.е. след 22-ри, а и така се разбира от писанието ти, направо го пий. Няма за какво да му звъниш. А ако не знае, че ти е спряло, тогава го питай. Това със седмиците е относително. Аз пих дуфастон до 12-та седмица, но всичко е индивидуално. Аз нямах и кървене.
Виж целия пост
# 2
Аз имах кървене и пиех Утрогестан при това до 16 г.с./доста след като кървенето ми спря/ .Благодарение на тези лЮкарства + Прегнил сега си имам едно прекрасно момченце.
Виж целия пост
# 3
Дори да нямаш кървене, нивото на прогестерона ти може да е ниско и за това също да се налага да пиеш Дуфастон.Довери се на доктора си.
Виж целия пост
# 4
аз пих първо утрогестан после дуфастон до 16 г. с мойто кървене беше продължително и спря към 11г.с . според мен си пии хапчетата, не могат да ти навредят а ще помогнат плодния сак да се закрепи.
успех и не се притеснявай
Виж целия пост
# 5
Трябва да го пиеш така, както ти е казал лекарят и това е важно, не си самоназначавай лечение. Аз имах съвсееем леко кървене в 10-та седмица, в следствие на ниска плацента и пих една опаковка Дуфастон.
Виж целия пост
# 6
 bouquetЗдравей!
През втората си бременност аз същи пих Дуфастон /2 оп/.
Аз имах само 1 петно кръв и след това изобщо не съм имала проблеми, но лекарката ми го изписа и го пих. Така, че моят съвет е да изпълниш точно указанието на лекарката.Дуфастона се изписва често при бременост /когато има някъкъв проблем разбира се/ и не оказва никакво влияние върху плода.
Виж целия пост
# 7
аз съ6то пих дуфастон по предписание на моята докторка,когато бях в 3-тия месец(с16то прок1рвих и тя ми го предписа)
довери се на своя доктор! Peace
Виж целия пост
# 8
И аз пих Дуфастон до 18-та седмица. По-добре го пий, нищо, че кървенето е спряло.
Виж целия пост
# 9
Здравей SNEJKO ! Аз в момента съм в 10г.с. и трябва да пия ДУФАСТОН до 16г.с. При мен се бе получило леко зацапване още в началото. В интерес на истината си го пия редовно/по 2 на ден/ и ще  го пия до когато е необходимо. Вярвам на лекарката си и на момичетата от форума. Затова по- добре го пий нищо няма да ти стане...УСПЕХ
Виж целия пост
# 10
И аз имах малко кървене в началото и пиех дуфастон до към 3-4 месец.
Виж целия пост
# 11
Аз имах отлепване на плодния сак в 8 и в 10 г.с. и пих до края на 4 месец Дуфастон-общо към 3 опаковки май.Пий го щом ти го е изписал лекарят ти.
Виж целия пост
# 12
Здравей, аз също имах кървене и пиех Дуфастон.Въпреки,че ми беше спряло продължавах да го пия по предписание на моята лекарка.Но мисля,че трябва да уведомиш своя лекар за това,че кървенето ти е спряло  Peace
Виж целия пост
# 13
Щом ти е казал лекаря го пий без да му мислиш. Аз започнах да го пия 3 месеца преди да забременея и продължих да го пия до 20 седмица. Понеже преди това имах спонтанен аборт и това беше един вид превантивна мярка, и както виждаш съм го пила около 7 месеца общо. По-добре го пий - няма да ти навреди, а дано ти помогне и да нямаш проблеми.
Упех!!!
Виж целия пост
# 14
И моето мнение е ,че щом ти е казал доктора да го пиеш е по-добре да го пиеш и едва ли ще ти навреди!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия