Нормалното наддаване на килограми през деветте месеца

  • 623
  • 7
Здравейне мамчета,

чела съм ,че общо е нормално да се качат 10-12 кг., а как се разпределят тези килограми през  цялата бременност за всеки един месец? А именно,  по колко/теоритично/ е нормално дасе качи през всеки един месец. Знам, че няма правила, защото всичко е строго индивидуално, но все пак...  Аз до тук съм качила  2 кг и мисля, че засега съм добре, но после newsm78..
 миналия път качих 22 кг и този път мисля да не се стига ако може до там newsm78
Виж целия пост
# 1
ами водят го като нормално по килограм първите 6 месеца и по 2 за последните три. Това е по книга, но то колкото бебето си иска, само мама да не се лакоми излишно Simple Smile
Аз качих точна 12 като се тъпчех като откачена, но мн работех и мн ходех пеша до последно...
Виж целия пост
# 2
Всичко е индивидуално,но те съветвам да не се ограничаваш,за да не страда бебето,а после си прави диети колкоти искаш.Една приятелка не ядеше сладко и детето и се роди с проблем и понижена кръвна захар,друга прави диета по време на бременност и роди в 7-ми месец.Затова си хапвай каквото ти душа иска и да не ти пука от норми  Hug
Виж целия пост
# 3
Нормално е да се качат 10-12кг.Но не се ограничавай от нищо, за да поема бебчо чрез теб всички полезни вещества.Аз качих с дребния 20кг и след това ги смъкнах.
Виж целия пост
# 4
далеч съм от мисълта да си ограничавам бебето..  май това трябваше да го изясня още със задаването на въпроса си. Става въпрос при нормално хранене без наблягане на сладките неща , чипсове и всевъзможни боклуци дето ги отричат и при нормално хранене..миналата бременност се тъпчех с всякакви такива работи, а сега си ям нормално, като гледам да наблягам на плодовете между храненията..
тоест говорим тук за здравословно хранене и съответно здравословно наддаване...
Виж целия пост
# 5
далеч съм от мисълта да си ограничавам бебето..  май това трябваше да го изясня още със задаването на въпроса си. Става въпрос при нормално хранене без наблягане на сладките неща , чипсове и всевъзможни боклуци дето ги отричат и при нормално хранене..миналата бременност се тъпчех с всякакви такива работи, а сега си ям нормално, като гледам да наблягам на плодовете между храненията..
тоест говорим тук за здравословно хранене и съответно здравословно наддаване...
През втората си бременност се храних по начина който описваш и качих 9 килограма. Но  това е при мен  BlushВсичко е строго индивидуално. Peace         
Виж целия пост
# 6
Здравей, намерих ти един линк към bg-mamma незнам дали си го чела, но в случай, че не си ето го:                                           http://www.bg-mamma.com/site/content/view/22/87/. Пусни в търсачката и предполагам, че ще намериш още информация. Ама наистина си е строго индивидулано това с килограмите. Аз например първата бременност до 5-ти месец качих 3 кг. в 6-ти месец най-много 5кг.  Embarassed,  до тук станах 56, 800кг 7-ми качих само 1 кг.  до края смъкнах 1,200кг. Така че май теорията, че последните месеци се качва най-много при мен май не важи. Успех и не се притеснявай и аз сега с втория бебок  май-качвам повече ама ще смъкваме какво да се прави. Laughing
Виж целия пост
# 7
аз си хапвах всичко като наблягах повече на плодовете, не съм се ограничавала. преди бременноста бях 45, преди да родя бях 51, близо 52, като излязох от родилния бях пак 45.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия