моля за съвет

  • 931
  • 13
Здравейте,

Моля, за Вашия съвет. След колко време да се отиде при специалист, моят лекар ми каза да изчакам още няколко месеца.
От година и един, два месеца не използвам никакви предпазни мерки . Ужасно много искам бебе и постоянно мисля за това, вече  се притеснявам доли всичко е наред.

  
Виж целия пост
# 1
Здравей!
  Първо - моят съвет е да престанеш с притесненията! Те са най-голямият ти враг. Докато сърцето ти е свито и съзнанието ти е насочена само там...успехът трудно се постига. Има доста темички тук, след малко ще се затърся и ще ти дам линкове към тях!
 За сега ти желая успех!
   bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако сте правили редовно секс около овулацията и не се е получило година и нещо можеш да пратиш мъжа си на спермограма (това е първото, което се прави).
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0 - тук има доста подробна информация, на всичко което те вълнува в този момент! Изчерпателно са разисквани доста теми, много момичета са давали мнения и съвети! Сама ще видиш, че пътят по който си поела не го вървиш сама....всички ние в този форум сме обединени от една и съща мечта, а именно да имаме бебче!
   Най-малкото смятам, че ще се успокоиш, като видиш, че не си самичка. Тук ще ти бъде вдъхнат кураж, смелост и сили да продължиш напред в борбата!
Прочети и в библиотеката на форума! Той е в началото на страницата!
   ето и линк към библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
Виж целия пост
# 4
Ние работихме 2 години по въпроса, много е гадно да си в непрекъснато очакване и да не става, започваш да си втълпяваш какви ли не щуротии. Не е лошо все пак да отидете на преглед и ако няма причина-  отпусни се , наслаждавай се на секса и в един слънчев ден чудото просто ще стане.   bouquet
Виж целия пост
# 5
здравей!
И аз бих искала да те посъветвам преди да изпадаш в паника и депресия, да се запиташ дали си направила всичко, което можеш да направиш по въпроса сама...
1. Знаеш ли кога е овулацията ти?Следиш ли я? по какъв начин - температура, цервикална слуз, ову тестове, фоликулометрия?
2. Правила ли си си досега някакви хормонални изследвания? /тях може да ги разчете и генекологът ти, който не е задължително да е специалист по стерилитет/
3. Какво е качеството ти на живот  поведението ти при опита да забременееш? Храниш ли се здравословно, пиеш ли си фолиевата киселина, пушиш ли... Полежаваш ли поне 1 час след секс? /аз забременях веднага щом спрях да ставам от леглото след секс/ Втората половина от цикъла си приемаш ли някакви лекарства и т.н

Ето тези съвети под формата на въпроси в съчетание с инфото от Голдън роуз мисля, че на първо време ще са достатъчни, за да почувстваш, че предприемаш нещо и да се успокоиш!
Успех и наминавай по-често за кураж и съвети!  bouquet
Виж целия пост
# 6
 Simple Smile Много благодаря на всички, въпреки, че и колкото и да искам не мога да бъда спокойна.
Ще ми разясните ли за тези тестове за овулация и температурата  Embarassed може да ви се струвам неграмотна, но никога до сега не съм си и помисляла, че  мога да имам такъв проблем и не съм наясно,
Виж целия пост
# 7
Тестовете за овулация се продават в аптеките. В тях има упътване как се ползват и кога да започнеш да се тестваш. Показват предстояща овулация (ок. 24-36 часа след положителния тест).
Базалната температура се мери всяка сутрин по едно и също време, нанасяш е в графика и според нея се определя кога е била овулацията.
Разликата между двете неща е, че тестовете показват предстояща овулация, а БТ вече минала такава.
Нагоре във форума има закачена тема "ВАЖНО! Прочети преди да попиташ". Там са обяснени принципите на действие и на двете неща, а в Библиотеката има теми по въпроса.
Виж целия пост
# 8
Аз пак да попитам за тестовете за овулация. Как да преценя от кой ден да започна да ги правя,  до преди няколко месеца цикъла ми беше на 28 дни, последните няколко месеца ми беше на 21-22, а сега последния на 26.
Виж целия пост
# 9
Rolling Eyes Може да започнеш от деня, указан за 21-дневен цикъл.
Виж целия пост
# 10
Диана, ако цикълът ти е сравнително редовен, ако имате редовни контакти около средата на месеца, не си губи времето и парите  с тестове, ами отивай при специалист по стерилитет, защото имате проблем.
От къде си и на колко сте години?
Виж целия пост
# 11
Диана, ако цикълът ти е сравнително редовен, ако имате редовни контакти около средата на месеца, не си губи времето и парите  с тестове, ами отивай при специалист по стерилитет, защото имате проблем.
От къде си и на колко сте години?
Здравей и от мен.
От София съм, и цикълът ме е редовен, но за редовни контакти не мога да говоря, той работи в НСО/ на 24 дижурства и постоянно пътува някаде командировка/ ,  ако един път на седмица е достатъчно  Embarassed както аз си мислех.
Преди малко си правих тест за овулация и се появи само една черта- Cryтова означава че въобще нямам никаква овулация, така ли?
На него пише , че трябва да се появи и втора по слаба по интензивност, а при мен е само една
Виж целия пост
# 12
Ами правиш всеки ден докато станат две еднакви.
Виж целия пост
# 13
Диана, спокойно, ще се появи втората черта. Просто нивото на LH е ниско още и ову-то явно е далече. Кой ден от цикъла ти е днес?
Иначе един път седмично хич не е достатъчно (освен ако не улучите ову-то, ама пак не е гаранция Confused)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия