Има ли турска сладкарница в София?

  • 6 650
  • 9
Така са ми се дояли такива вкуснотии, но не ги правим като тях.
Знам къде има такива сладкарници в няколко града, но не и в София и за капак днес съм се присетила.

Ако някой знае моля да ме упъти, мисля да се отдам 2 дни на глезотене Grinning
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам има такава до НДК. Когато застанеш с лице към НДК се пада от дясно, успоредно на трамвайната спирка или малко след нея.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Slunce
Така са ми се дояли такива вкуснотии, но не ги правим като тях.
Знам къде има такива сладкарници в няколко града, но не и в София и за капак днес съм се присетила.

Ако някой знае моля да ме упъти, мисля да се отдам 2 дни на глезотене Grinning


Ако не държиш да поседнеш на място - тичай в Рамстор - магазина е турски, и има цял щанд с техните пресладки глезотийки!
Виж целия пост
# 3
Какви ще да са тез глезотийки? Тук до нас има турски магазин та ако кажете за какво става дума ще ида да ги малтретирам с въпросите си (те си ме знаят... от там все търсех да купувам луканка).
Виж целия пост
# 4
Доял ми се е кадаиф и нещо "капещо" както му казваме. Просто те ги правят по друг начин.
Иначе баклавичка и аз мога да правя, но не ми се яде.
Виж целия пост
# 5
Сладкарницата срещу НДК е гръцка, но и там има разни сиропирани работи, кадаифи и т.н. Иначе в Рамстор има много хубави турски сладкиши. От магазините Фамилия купувам готов кадаиф, само го сиропираш и става много хубав.
Виж целия пост
# 6
на женския пазар има турски ресторант
в Рамстор има турски сладкиши
Виж целия пост
# 7
Охааа, какви изкушения има в тоя Рамстор! Ужас просто! Живея на 50 метра от него.  Grinning Само за уточнение-става дума не за кафето в лявата част на магазина, където също продават някои неща, а за щанда, който е вътре в самия магазин, най-в дъното.
А иначе сладкарничката, която е до НДК, е на ъгъла на "Шандор Петьофи" и "Витошка".
Виж целия пост
# 8
Едно време имаше арабска сладкарница в Студентски град в 54 блок, ама не знам дали още съществува.
Виж целия пост
# 9
Накрая си намерих готови в кутийка и така Simple Smile  
Колкото толкова.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия