Дали не се отбива?

  • 408
  • 11
Виктор от два дни започна да пропуска по едно ядене.Това значи ли, че се отбива или просто сам си намалява броя на храненията?
Виж целия пост
# 1
Не се отбива, просто бебенцето порасва и вече ще се храни по-рядко...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Дано....и аз се надявам на това
Виж целия пост
# 3
На тази възраст никой не се е отбил съвсем сам.
Ти нали не му помагаш? Laughing
Колко пъти сучете и как?
Виж целия пост
# 4
Суче по 6-7 пъти, все по различно време-няма два еднакви дни.И аз си мислех, че трябва да яде вече по-рядко, ама той си знае.......
Виж целия пост
# 5
Мисля, че си намалява храненията, а не че ще се отбие. Божидар като се отби стана страшно - давам му да суче, а той бута гърдите, реве и хапе зверски. За един ден се отби, после пробвах пак да продължим, но уви - не ще и не ще. Кърмих го 8 месеца и мисля, че е добре. На вашата възраст имахме поне 10 хранения  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Ако кърмиш на поискване  и не даваш залъгалки , шишета , вода , сок или каквото и да било друго освен цица всичко е наред.  Детето расте , но ако някое от изброените по-горе присъства  по-добре помисли за отстраняването му , защото наистина може да доведе до отбиване !
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 7
Давам залъгалка,но само когато заспива или сме навън.Мислиш ли, че това може да доведе до отбиване?
Виж целия пост
# 8

В библиотеката има информация по въпроса . Аз каквото четох ме накара да я махна на малкия , и на каката ( че доскоро и тя заспиваше само с биба ) и съм много доволна . Някой казват , че ако не е биба ще е палеца , но ако детето си суче на поискване докато само се откаже си задоволява сукателния инстинкт и е много щастливо и усмихнато . Когато е без биберон можеш още на първите признаци за глад да си го храниш без да се налага бебчо да плаче .
Ето това сега намерих :
"Често срещана причина за разреждане на храненията е биберонката или смукането на палец. Бебето е гладно, но научава, че като си лапне палеца, чувството за глад намалява. Затова на изключително кърмените бебета не е препоръчително да се дават биберони! В резултат бебето може да не поема достатъчно кърма и да не наддава добре. "
Ето ти я и цялата статийка ако искаш
http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html

  bouquet
Виж целия пост
# 9
Благодаря  ти много за статията!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Ето ти и моята любима http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
забелязала сънм ,че в нея има за всеки по нещо  Laughing
  bouquet
Виж целия пост
# 11
Е,този път ОГРОМНО МЕРСИ!!! smile3501 smile3501 smile3501Наистина за всеки по нещо, но най вече ще ми помогне да затворя най-накрая устите на "старилите и патилите" около мен smile3513
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия