Въпросчета за мами с 2 и повече дечица

  • 638
  • 14
Мили мами,
споделете кога усетихте второто ( третото и т.н.) бебчета? Първото го усетих точно 16 седмица и се чудех дали в второто няма да е по-рано.

Бихте ли ми препоръчали БГ или чуждестранна литература, която да засяга проблемите, които могат да възникнат при появата на ново дете в семейството? Говоря за неща като ревност и т.н.

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Каката я усетих в 20-21г.с. а бебо 15-16г.с.

За ревността съм чела много статий, но накрая се оказах неподготвена за ситуацията.

Ще ти пиша после- време е за банята на бебоците.
Виж целия пост
# 2
Първто го усетих късно , но второто го усетих към 14-15 седмица!
Виж целия пост
# 3
До колкото си спомням по книгите пишеше, че е нормално второто дете да се усети по-рано от първото. Аз честно казано не си спомням кога усетих малчо за първи път Sad
А по отношение на ревността...да появява се. Баткото ми беше на 1.8м когато се появихме за първи път с бебо при него. И нали пустите му бебета ядат на често Wink и по дълго...на бати му се струваше че аз по цял ден гушкам бебо. Гого (това е нашият батко) преди да се появи бебо не само че се гушкаше в нас, но и не обичаше. Но откакто се появи бебо на бял свят нещата се промениха... Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Заспаха!

Допреди да се роди сина ми цялото внимание беше за каката (нямаме баби покрай нас, т.е. изцяло аз се грижа за нея. Не работех и имах много свободно време само за нея). И след това се чувстваше доста пренебрегната. Ревноста и беше желание за повече внимание.
Спрямо бебо, обаче винаги е била страхотна- първия ден не се отлепи от леглото му да не би да падне Joy И никога не ме е било страх да ги оставям сами, за да не му направи нещо- пази го и го забавлява доста успешно!
Виж целия пост
# 5
Заспаха!

Допреди да се роди сина ми цялото внимание беше за каката (нямаме баби покрай нас, т.е. изцяло аз се грижа за нея. Не работех и имах много свободно време само за нея). И след това се чувстваше доста пренебрегната. Ревноста и беше желание за повече внимание.
Спрямо бебо, обаче винаги е била страхотна- първия ден не се отлепи от леглото му да не би да падне Joy И никога не ме е било страх да ги оставям сами, за да не му направи нещо- пази го и го забавлява доста успешно!

Нашата разлика ще е почти като вашата, малкия ще е на 3 г и 3 месеца като се роди бебето живот и здраве. И ние нямаме баби, и аз не работя и гледам малкия и затова се притеснявам да не почне да ревнува. Ти чела ли си някакви книжки по въпроса за това какво да се/да не се прави , за да се преодолеят тези моменти? Аз доста се притеснявам, това си е голяма промяна в живота на малкото човече. Да не говорим, че ще трявба да " подари" на бебето много неща.. newsm78
Виж целия пост
# 6
Тандори, честита ти втора бременност, и леко износване Simple Smile

Аз вече съм с две, баткото разбра, че мама има бебе в коремчето, още като видях положителния тест, когато се роди бебето той искаше да види него, не мама Simple Smile, и вечерта вкъщи се бил наакал и напикал от вълнение явно. Сега изобщо не ревнува, незнам дали на това, че всеки ден си говорехме за бебето докато то се роди.

Иначе и първото и второто усетих в 16 седмица.
Виж целия пост
# 7
newsm78Със сигурност второто бебче, го усетих по-рано от първото, но не си спомням точно в коя г.с. е било.
[/size][/color]
Виж целия пост
# 8
Първото- 18 г. с., второто- 15 г. с.
Виж целия пост
# 9
Тандури,здр,
аз
1етох тази и има полезни неща
Siblings Without Rivalry/How to Help Your Children Live Together So You Can Live Too (Paperback)
by Adele Faber, Elaine Mazlish, Kimberly Ann Coe

това е ново и 1ух също добри отзиви,тази дама има ред книги за дете-отглеждане
The Everything Parent's Guide to Raising Siblings : Tips to Eliminate Rivalry, Avoid Favoritism, And Keep the Peace ,by Linda Sonna Ph.D.,March 2006, Paperback

вземете от библ,книги /dvds за батковци (how to be a big brother,dora the explorer is a big sister ect)и 1етете заедно..в малл./магазин/парк му показваи бебета и къв са фън и пр..Син ти е в 1удесна възраст,не мисля 1е ще имате проблеми,но определено иска подготовка
бест
Анна
пс.не помня кои кога усетих,но беше късно сравнително
Виж целия пост
# 10
второто бебче беше по-рано, отколкото първото, някъде около 12 г.с, после 2 седмици не го усещах, после започнах редовно да го усещам, т.е. около 14
каката - към 18 г. с.
Виж целия пост
# 11
Не помня на сина първото ритниче, но щерката я усетих в 13-14с.
При нас за ревност няма място, единия е 15г пубер, дребната е на 15мес, няма какво да делят, не ги деля и аз.
Виж целия пост
# 12
Първо - честита бременност   bouquet
Пожелавам ви една прекрасна девойка   Grinning

Усетих Оги в 18-та седмица, а Ивето в 15-та.
Виж целия пост
# 13
Първо - честита бременност   bouquet
Пожелавам ви една прекрасна девойка   Grinning

Усетих Оги в 18-та седмица, а Ивето в 15-та.

Теди, ти да не си Теди от ( ДИР-а?) на малкото Оги дето имаше алергии мама?
Мерси много за пожеланията!  bouquet
Виж целия пост
# 14
....Теди, ти да не си Теди от ( ДИР-а?) на малкото Оги дето имаше алергии мама?
Мерси много за пожеланията!  bouquet
Същата  Mr. Green
А малкото Оги вече е на три годинки, пък и батко стана  Grinning
Пак ти пожелавам леко бременеене и пращаме много целувки на вашия батко Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия