запушване на тръби

  • 2 926
  • 26
Когато има запушване на тръбите , има ли явни признаци по , които това може да се установи , какво става ако има образувана киста ?
Благодаря много на всички , които ще ми отговорят
Виж целия пост
# 1
Не можеш да усетиш дали тръбите са ти запушени или не. Прави се тест за проходимост -  хидротубация или цветна снимка.
Зависи от кистата. Ако е фоликулярна се предполага, че следващия цикъл ще се спука. Обикновено се изписват противозачатъчни, но може и без. Ако е ендометриозна - има продължително лечение - по схема, около шест месеца.
Виж целия пост
# 2
извинявам се ,че малко ще изместя темата-но ме интересува дали хидротубацията се поема от здравната каса? newsm78-на мен ми искат общо 100 лв-за манипулацията 70лв и за изследванията преди това още 30?
извинявам се още веднъж Embarassed Hug
Виж целия пост
# 3
Не се поема. И не се извинявай. Затова сме тук - да питаме и отговаряме.
На мен ми струваше само 70лв. Къде ще я правиш?
Виж целия пост
# 4
Като сме на тази тема, цветната снимка колко струва?
Виж целия пост
# 5
Като сме на тази тема, цветната снимка колко струва?

Ами зависи къде ще я правиш! От 50 до 100 лв.
Виж целия пост
# 6
Ами аз не съм решила още дали направо да не е лапаро, ама се усведомявам. Става въпрос за Варна, има ли вариант да мине през касата? zlobi сори. че изместихме въпроса ти  Wink
Виж целия пост
# 7
В никакъв случай не прави направо лапароскопия. Тази интервенция също предизвиква сраствания и ако не забременееш до няколко месеца операцията се обезмисля.
Виж целия пост
# 8
Да де ама, ако резултата от снимката е неясен /чувала съм за такива случаи/ или добър, пак ще се наложи лапаро. Та дори и да има някакво запушване - ще мислим за пластика пак чрез лапаро. Незнам!
Виж целия пост
# 9
Ако хидротубацията или снимката покажат непроходимост - тогава - да.
Виж целия пост
# 10
Да де ама, ако резултата от снимката е неясен /чувала съм за такива случаи/ или добър, пак ще се наложи лапаро. Та дори и да има някакво запушване - ще мислим за пластика пак чрез лапаро. Незнам!

Ако пък е ясен няма да даваш много повече пари за лапарото (което е по-скъпо) и няма да имаш евентуално старанични ефекти от него  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Добре, срастванията от лапаро, дали зависят от това кой ти го прави?
Виж целия пост
# 12
А бе отиди си направи една цветна снимка, аз съм превърженик на снимките  Laughing , после мисли за лапаро.
А относно срастванията - сигурно има значение, кой ще ти е прави. Ама нали разбираш, че може този доктор да има 99 операции със супер резултати, а ти да си този 1 %, който после да си има сраствания?1
Аз съм оптимист между другото, но и реалист!
Виж целия пост
# 13
Срастванията не зависят от оператора. Това е естествена реакция на организма.
Виж целия пост
# 14
след като по нищо не може да се усети ,че има запушване на тръбите , означава ли ,че и овулацията си е съвсем редовна и в норма ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия