как да успокоя сърбежа на детето ми

  • 1 053
  • 11
детето ми направи алергия и много го сърби. Как да му помогна
Виж целия пост
# 1
Няма ли лекар, на който да се обадиш да попиташ?
Виж целия пост
# 2
Голямото ми бебе се върна един ден от ясла изприщен. Лекарката каза, че е рано да го изследваме за алергия и предписа Фенистил гел. ТОгава четох в упътването, че е както за алергични обриви така и за ухапване, но не се препоръчва да се маже на голями участъци.
Виж целия пост
# 3
Лекар трябва да изпише нещо за алергията. Лекарства без лекар не давай.

Лятото след наводненията в Костенец Дияна се прибва цялата изпохапана от него. В спешното предписаха Psilo-Balsam - слънчеви изгарания, ухапване от насекоми, сърбеж на кожата. Трайността обаче на лекарството е "4 седмици след 1вото отваряне на тубата". Аз предпочитам алергозан.
Виж целия пост
# 4
Лекар трябва да изпише нещо за алергията. Лекарства без лекар не давай.

И аз подкрепям това мнение.
Виж целия пост
# 5
 Успокояването на сърбежа става с антихистамин - пробвай с капки фенистил, изписват се при всякакъв вид алергии дори при шарки
Виж целия пост
# 6
Организмът чисти някакви токсини върху кожата, затова има обрив. Заведи детето на хомеопат, той ще ти каже какво да даваш. Ще постигнеш двоен ефект -  няма да сърби и ще се повлияе обрива.
Виж целия пост
# 7
При всякакъв вид обриви, ортикарии и шарки можеш да даваш капки Фенистил.
А за сърбежа се препоръчва бяло мляко, което се приготвя в аптеката.
Виж целия пост
# 8
Борени, бях чела в дир-ския клуб Алергии, че една майка по препоръка на дерматолог много дълго време е къпал детето си в отвара от пшеничени трици.  ТОВА е линка. Знам, че по принцип триците успокояват сърбежа- нали и Бърди все препоръчва някаква козметика с трици (Авеено май беше). Можеш да пробваш 2-3 пъти,  за да видиш има ли ефект. Според мен  ако не помогне, поне няма да навреди.
С лекарства и аз не бих бързала- особено не са изписани от лекар.
Успех!
Виж целия пост
# 9
Големият ми имаше екзема със силни сърбежи. За облекчаване съвет не мога да ти дам, драпаше се като ненормален. Но режи ноктите много ниско, за да не стават ранички да не се замърси - бактерии - антибиотик. Тук препоръчват и да мажеш с вазелин, пак за да предпазиш от замърсяване, но моя не го издържаше, много го дразнеше.
Каква алергия са ви открили?
Успех във всеки случай.
Сара
Виж целия пост
# 10
Ние също сме използвали Фенистил,но според мен лекар трябва да изпише някакъв противоалергичен сироп.
Виж целия пост
# 11
За успокояване помага розова вода.
Питай ЛЕКАР преди да прилагаш каквото и да е върху детенце.

В подписа ми има линк към клуб Алергии. Може да ти е от полза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия