WEBLINKS

  • 983
  • 15

www.ipc.gov.ps
Palestinian National Authority State Information Service, featuring anti-Jewish cartoons

www.freerepublic.com/focus/news/697228/posts
Round-up of Palestinian anti-Israeli and anti-American cartoons

Images of Muhammad in artistic context:
The Boston Museum of Fine Arts

www.mfa.org/
The University of California
www.ucla.edu/

Edinburgh University
www.ed.ac.uk/ 

South Park
http://www.southparkstudios.com/
Виж целия пост
# 1
Алиса,  newsm78
 Thinking

КАква е връзката на последните три линка с първите три?

Или поне дай насока къде да гледаме Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Алиса,  newsm78
 Thinking

КАква е връзката на последните три линка с първите три?

Или поне дай насока къде да гледаме Simple Smile
newsm10 newsm12 smile3506И аз това се опитвам да разбера newsm62
Виж целия пост
# 3
Първите-че обидни карикатури има навсякъде. Карикатури, обидни към другите религии, съвсем не са рядкост в арабския свят.

Последните са въс връзка с изображението на Пророка Мохамед. Независимо от шума заради датските карикатури, той е нерядко е избразяван. Много художници, вкючително Уилям Блейк, Густаф Доре,Огуст Роден и Салвадор Дали са рисували Пророка (например илюстрациите към Дантевия "Ад"), и то не в добра светлина . Портрети на Пророка са често срещани по време на Отоманската империя, макар че понякога самото му лице е оставяно празно. Бостънският Музей за Изящни Изкуства има рисунка от 16 век на Пророка Мохамед в джамия, с дълги ръкави, за да не му се виждат ръцете (това исках да покажа, ама нали съм "нация техническа", май връзката е към самия музей, другите връзки са също към такива картини/изображения).

Интерпретациите на hadith ("И кой е по-неправ от тези, които се опитват да покажат моето подобие?" или "Ангелите не влизат в къща, в която има куче или картина") във връзка с изображението на Пророка Мохамед са противоречиви: стриктните мюсюлмани твърдят, че е забранено каквото и да било изображение на живо нещо и стигат до там, че забраняват, например, семейни снимки/домашно видео, и и т.н.: по този точно въпрос се води дисто ожесточен дебат между ислямските теолози.

Във Франция например, през последните 20 години книгите за исляма показват изображения на Пророка Мохамед.

Говорейки за сатира, американските мами може би ще си спомнят, че в сатирично рисувано шоу South Park имаше епизод, в който Пророка Мохамед беше обрисуван, меко казано, непочтително за някой, който е решил да се обижда. Ама тогава нямаше обидени. А сега изкуствено се раздухва умопомрачителна истерия.

Както каза Йорданския al-Shihan (уволниха обаче редактора за това): "Кое причинява повече предразсъдъци към исляма, тези карикатури, или избораженията на похитители, които прерязват гърлата на отвлечените пред камерите, или бомбаджия-самоубиец, който се самовзривява по време на сватба в Аман?"
Виж целия пост
# 4
Първите-че обидни карикатури има навсякъде. Карикатури, обидни към другите религии, съвсем не са рядкост в арабския свят.

Последните са въс връзка с изображението на Пророка Мохамед. Независимо от шума заради датските карикатури, той е нерядко е избразяван. Много художници, вкючително Уилям Блейк, Густаф Доре,Огуст Роден и Салвадор Дали са рисували Пророка (например илюстрациите към Дантевия "Ад"), и то не в добра светлина . Портрети на Пророка са често срещани по време на Отоманската империя, макар че понякога самото му лице е оставяно празно. Бостънският Музей за Изящни Изкуства има рисунка от 16 век на Пророка Мохамед в джамия, с дълги ръкави, за да не му се виждат ръцете (това исках да покажа, ама нали съм "нация техническа", май връзката е към самия музей, другите връзки са също към такива картини/изображения).

Интерпретациите на hadith ("И кой е по-неправ от тези, които се опитват да покажат моето подобие?" или "Ангелите не влизат в къща, в която има куче или картина") във връзка с изображението на Пророка Мохамед са противоречиви: стриктните мюсюлмани твърдят, че е забранено каквото и да било изображение на живо нещо и стигат до там, че забраняват, например, семейни снимки/домашно видео, и и т.н.: по този точно въпрос се води дисто ожесточен дебат между ислямските теолози.

Във Франция например, през последните 20 години книгите за исляма показват изображения на Пророка Мохамед.

Говорейки за сатира, американските мами може би ще си спомнят, че в сатирично рисувано шоу South Park имаше епизод, в който Пророка Мохамед беше обрисуван, меко казано, непочтително за някой, който е решил да се обижда. Ама тогава нямаше обидени. А сега изкуствено се раздухва умопомрачителна истерия.

Както каза Йорданския al-Shihan (уволниха обаче редактора за това): "Кое причинява повече предразсъдъци към исляма, тези карикатури, или избораженията на похитители, които прерязват гърлата на отвлечените пред камерите, или бомбаджия-самоубиец, който се самовзривява по време на сватба в Аман?"

Абе жена ,ти явно ти прави кеф да дразниш хората,стига си му яла......на тоя пророк,има жени 4уствителни на тази тема не РАЗБРА ЛИ,не можеш ли за друго да пишеш,а? ooooh!
Виж целия пост
# 5
Оки/"абе жена", в горното няма нищо заядливо. Бъди така добра да не ми крещиш, помолих модераторите да я заключат веднага щом ти видях писъка.
Виж целия пост
# 6
На мен ми беше от полза, защото си зададох въпроса дали за първи път има подобна случка, а също така си зададох въпроса дали пък не е имало подобни постъпки, които могат да бъдат възприети като богохулни от страна на християните.
И благодаря на Алиса за линковете.
Виж целия пост
# 7
видях! благодаря за линковете!
но нека си спестим коментарите всяка за себе си. подобни теми не се толерират в този форум.
не си мисли, 4е хората не могат да се информират, ако искат.
Виж целия пост
# 8
Както казах, не беше с лош умисъл. Чета си разни неща (обичам да чета), и просто споделих.
Виж целия пост
# 9
Както казах, не беше с лош умисъл. Чета си разни неща (обичам да чета), и просто споделих.
И добре правиш.
Виж целия пост
# 10
Алиса,благодаря за линковете. Wink

А относно заядливият тон на някой,няма какво да коментирам.Нали знаеш винаги има криворазбрали. Mr. Green

Лека вечер на всички Laughing
Виж целия пост
# 11
@ oki : представени са факти и източниците им, не виждам никъде умисъл за заяждане.

мразя да се намесвам в "политически" теми
Виж целия пост
# 12
На мен темата ми е интересна.Исках да науча какво точно е станало и какви точно са тези карикатури, но повечето линкове към новинарските статии в нета не се отварят, или поне при мен.
Благодаря на Алиса.

Ако на някой не му харесва написаното, не е нужно нито да го чете, нито да го коментира.
Виж целия пост
# 13
Много интересно, откъде ги изрови  първите линкове? 
реторичен въпрос


Виж целия пост
# 14
Първите-че обидни карикатури има навсякъде. Карикатури, обидни към другите религии, съвсем не са рядкост в арабския свят.


направо пднах като видях че някои карикатури,срещу израел напр., са от 2002 година! абе за да се вдига толкова шум около тези неща точно сега има някаква причина.... Thinking  и то серозна.Алиса,мерси за интересните линкове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия