Ваксина ТД!!!!

  • 3 996
  • 1
Здравейте!Момиче на 17 години съм и вчера ми правиха имунизация тд!Проблемът е,че от вчера ръката много ме боли и е подута,а днес едва я мърдам адска болка.Преди има няма месец ми беше малко натъртена на същото място и пак ме болеше,но сега болката определено е по-силна.   #Cussing out Та въпроса ми е нормално ли е толкова да ме боли и да се подува? newsm78
Виж целия пост
# 1
Не е нормално да боли силно. В долната част на ръката(близо до лакътя) ли е? Най-правилно е да се инжектира в най-долната част на най-горната третина. Ръката от лакътя нагоре до рамото се разделя мислено на три равни части и повечето ваксини се правят точно там. Освен това се правят дълбоко подкожно или мускулно. Ако е поставена плитко, може да се получи такъв нежелан резултат и да боли цял месец. Май се правеха разни компреси с риванол и други(напр.билки), но нека знаещите да напишат. Освен това тази ваксина е излишна! Така смята и нашата лична, но разбира се няма кураж да се обяви публично против нея. Въпросните болести отдавна са изчезнали по нашите ширини и дължини. Има ги в Африка, Далечния Изток и по-малко в Латинска Америка. При нас са по-актуални ТБ и хепапит.

И още. Щом преди месец е била натъртена на същото място не е трябвало да допускаш точно там да правят ваксината. Не винаги натъртванията се оправят за един месец.

Ако такава ваксина е инжектирана правилно, може да боли 3-4дена и то не силно. В редки случаи организмът оказва силна реакция на ваксината. Тогава боли седмици наред и тези, които са я правили трябва да я видят и да решат как да се постъпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия