Въпрос за дерматит

  • 725
  • 2
Прочетох доста от темите, в които е засегнат атопичния дерматит.
Нашият случай е следният: Преди месец и половина на Никола му избиха петна около устата и на едната ръчичка. Пре деня петната не си личат, но вечер стават ярко червени, не можем да си обясним защо. Отидохме на лекар и ни изписа Адвантан, каза, че не е хранителна алергия, а просто му е много суха кожата, а зимата допринася за това. Малко след това му изби първото зъбче и ние решихме, че може и от него да са обривите. За няколко дни мазане, пъпките изчезнаха. Но не за дълго. След около 2 седмици освен тези петна по лицето и ръчичката,  вече има и по цялото тяло, но като отделни пъпки, които не се виждат, ако не се загледаш, но на пипане кожата му направо дращи. Пак отидохме на лекар и пак ни успокои, че е "от времето" и ни предписа Атодерм. Ами вече 10-тина дни го мажем, но ефект няма. Къпем го с Линола Фет откакто са се появили обривите, захранваме го много предпазливо и вече не знаем какво да правим. Някой сблъсквал ли се е с такъв дерматит, характерен за сезона и има ли оправяне от него? Или ще си го влачим до пролетта или до не се знае кога.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Прочетох описанието на твоя бебо. И аз имам същия проблем с моето бебе, нашето започна на 3,5 и оттогава е на приливи и отливи, ту се оправя, ту пак се появява. В началото една докторка ми се накара за праха за пране, че ариела бил много алергенен, веднага смених праха с тео бебе, но ефект никакъв. Минахме през Линола фет за мазане и едновременно за баня, дори се влоши, много е блажен и запушва порите. От някои от кремовете има облекчение, но като цяло нищо не помага за напълно премахване. Имаше преди месец един куриоз, детето имаше лека кашлица и хрема, доктора ни изписа хомеопатични леки свещички виброцил Н, от които след втората свещичка всичките обриви изчезнаха все едно, че никога не ги е имало. Това нещо трая около седмица и после пак се подновиха нещата.
Единственото, в което мога да те уверя е, че атопичния дерматит не зависи от храната! Много внимателно наблюдавам след всяко ново нещо, което яде и реакция няма.
На мен доктора ми обясни в началото, че атопичния дерматит се проявявал в различни форми, като непоносимост към краве мляко, като обрив към 6-тия месец, като астма към 3-тата годинка, като много енергичен и раздразнителен характер.
Можем, ако те интересува да обсъждаме темата, защото вече 4 месеца се борим с проблема. Не искам да те плаша, но няма да изчезне с пролетта.
При моя случай има нещо, което много ме смущава. В родилния дом според мен е поставено 2 пъти по погрешка БЦЖ. В картона естествено е написано един път, обаче на рамото има 2 много ясни белега и е очевидна грешката. Тази ваксина не се понася добре от всички бебета, а да му се сложи двойна доза на възраст 2 дена е просто престъпление! Не съм сигурна още от къде е произходът на нашия атопичен дерматит, но ваксината е един от вариантите.
Виж целия пост
# 2
"хомеопатични леки свещички виброцил Н"-какво съдържат те? Защото ако съдържат антихистамин, изчезването на обривите е лесно обяснимо...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия