БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 49 978
  • 735
# 330
Колко е 1/4 ч.ч.? newsm78
Това не е ли да разделим мислено чашата на 4 равни части и  да вземем едната четвъртинка...За Бога ,та това са си 2 супени лъжици...
Още една питанка:утре ще правя торта,но нямам везна и ми трябват 150гр. захар,та на колко милилитра отговарят,знаете ли?

Магика, премерих в каничката от пасатора. И аз останах учудена, но 150 гр кантарчето показа на деление 150 мл.  Laughing

Иначе може с чаша 240 мл да премериш, както Vanja77 е написала - 3/4 чаша е.

 Нарочно осветих, пак трудно се вижда цифрата на кантара.

1/4 е точно както си написала. И зависи от чашата, може да е две лъжици, може повече, може и по-малко. Peace
Виж целия пост
# 331
Labrex:  bouquet
Виж целия пост
# 332
Колко е 1/4 ч.ч.? newsm78
Това не е ли да разделим мислено чашата на 4 равни части и  да вземем едната четвъртинка...За Бога ,та това са си 2 супени лъжици...
Още една питанка:утре ще правя торта,но нямам везна и ми трябват 150гр. захар,та на колко милилитра отговарят,знаете ли?
Не е добра идея да се превръщат грамове в милилитри. За теб премерих на везната, 5 с.л. окупени и половина са точно 150 г захар.  Peace
Виж целия пост
# 333
Не е добра идея да се превръщат грамове в милилитри. За теб премерих на везната, 5 с.л. окупени и половина са точно 150 г захар.  Peace

marche14, и идеята с лъжиците не е много добра, при мен 5 1/2  с.л. препълнени дадоха 122 гр на везната. Явно твоите са по-големи? newsm78

С чаша 240 мл години наред действах, нямах везна тогава, не ме е подвеждала мярката. Просто, като се дава мярка с чаша, е добре да се уточнява обема на чашата в мл, защото чаени чаши всякакви. Peace
Виж целия пост
# 334
Не е добра идея да се превръщат грамове в милилитри. За теб премерих на везната, 5 с.л. окупени и половина са точно 150 г захар.  Peace

marche14, и идеята с лъжиците не е много добра, при мен 5 1/2  с.л. препълнени дадоха 122 гр на везната. Явно твоите са по-големи? newsm78

С чаша 240 мл години наред действах, нямах везна тогава, не ме е подвеждала мярката. Просто, като се дава мярка с чаша, е добре да се уточнява обема на чашата в мл, защото чаени чаши всякакви. Peace
Може и да дава разлика, то лъжици до лъжици и кантарче до кантарче, все ще има разлика.  Другарчето ни да сложи шест супени лъжици и готово.  Heart Eyes Peace Няма да е голяма грешка.
Виж целия пост
# 335
тези мерки са точни http://www.az-gotvia.bg/novini/merki
иначе  само у нас едната ми супена лъжица е два пъти по голяма от другата, с която ядем редовно. Но пък с първия вид един приятел яде редовно - тя е за него супена.
Тези мерки - ч.ч. от 240 мл (237 точно) и всички останали мерки с тях са много точни.
А за кантарчетата не е зле да се сверяват от време на време - има фирми, които се занимават с това.   
Виж целия пост
# 336
Абе нямам им вяра на тези мерки по таблиците.Е неможе чаената чаша със захар да я дават 200гр.,а кафената 70гр.По тази логика за 200гр.захар трябва да сложим почти 3кафени чаши,което не се връзва ама никак...
Ето,че пак зависи от колко милилитра са въпросните чаши.
Виж целия пост
# 337
мисля ,че кантарчетата са създадени точно за това. да се мери.
десетки разновидности на чаши и лъжици има. разлика между тях - също.  а и предназначението им е за друго.  моята "чашка" за кафе е някъде около 250 мл. не я пълня до край , ама ми е чашката за кафе.  Joy
Виж целия пост
# 338
Така де, моята чаша за чай е 450 мл. и ми е малка. А за кафе 330 и ми е точно. Laughing
Виж целия пост
# 339
За мерките и теглилките дали това няма да е някакъв точен ориентир - http://www.supichka.com/2011/04/blog-post_26.html ? По-точно - червената чаша от кафе....
Виж целия пост
# 340
Ето последната таблица показва ч.ч.-220гр,каф.ч.-80гр.Както и да е.Тортата ми се получи.
мисля ,че кантарчетата са създадени точно за това. да се мери.
  Joy

Е да де,така е,но аз нямам кантарче и затова питам.Друго си е на Labrex рецептите с чашата от 240мл.  и се ориентирам,защото и аз имам такава чаша.Но сега правих торта и се чудех колко са 150гр. захар.
Виж целия пост
# 341
Абе нямам им вяра на тези мерки по таблиците.Е неможе чаената чаша със захар да я дават 200гр.,а кафената 70гр.По тази логика за 200гр.захар трябва да сложим почти 3кафени чаши,което не се връзва ама никак...


линка, който дадох е  за самите мерки - тези са много точни,  не съм видяла, че Таня е писала таблица. Не гледайте таблицата, не е вярна.  Тия (от САЩ навлязоха, но се ползват масово, вече има и китайски) са много точни и никъде в тях няма мярка - кафяна чаша.
Мерките им са два вида - с точност до мл. и са
1 ч.ч.
2/3 ч.ч.
1/2 ч.ч.
3/4 ч.ч.
1/3 ч.ч.
......
 където чаената чаша задължително е 237 мл. и  забравих колко грама е в захар и брашно, не ми се търси

от тези мерки
1с.л= 15мл
1ч.л= 5мл 

а в тях има всякакви производни,  1/2,  3/4, 1/4, 1/8.......
ама вече кое колко грама е, не съм теглила тях.
Но ако в  рецептата са ползвани тези мерки и вие ги ползвате - няма как да се обърка.

и ползвайте кантарче, има по 10-15 лв. обикновени, вършат работа.  Peace
Виж целия пост
# 342
Ето последната таблица показва ч.ч.-220гр,каф.ч.-80гр.Както и да е.Тортата ми се получи.
мисля ,че кантарчетата са създадени точно за това. да се мери.
  Joy

Е да де,така е,но аз нямам кантарче и затова питам.Друго си е на Labrex рецептите с чашата от 240мл.  и се ориентирам,защото и аз имам такава чаша.Но сега правих торта и се чудех колко са 150гр. захар.
опитването е най-точния кантар.  сложи (по-малко) сол, захар  и опитай. ако не ти хареса добави още малко. пак опитай. така ще направиш нещо , което ти е по вкуса. майната им на рецептите.  Joy  едни пият кафе без захар.  бат` Бонго ако не сложи 7-8 пакетчета не си е кафе .  Laughing  а пък кафеджиите нека си говорят,че  1 пак. е оптималното.  аналогично е и с манджите , тортите ....
Виж целия пост
# 343
Утре искам да направя овесени бисквити с банани, по онази рецепта - 2 узрели банана се правят на каша, добавят се овесени ядки (май беше една чаена чаша), от себе си ще добавя  и парченца шоколад. Някъде четох,че трябва да има набухвател, за да не станат чупещи пломби. Да попитам - ако някой е правил рецептата, може ли да сподели мнение, ако трябва да добавям малко хлебна сода и малко кисело мляко,знам ли, хич ме няма в тези рецепти  Blush А, и да попитам - на 180 градуса с вентилатор ли се пекат? В предварително загряна фурна?
Виж целия пост
# 344
Как да разтопя черен шоколад,за да направя заливка на сладкиш.Преди няколко дни пробвах на водна баня и въпреки че го държах доста време не стана идеално течен,просто се размекна и не заливаше,а се мажеше по сладкиша-надявам се да ме разбирате.Утре ще пробвам пак и искам да е гладко и равномерно отгоре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия