Теми4ка на ИСПАНСКИТЕ бъдещи и настоящи родители

  • 9 304
  • 281
 привет на вси4ки  Hug
така и не намерих старата и затова пускам нова Simple Smile
 имам 2 питания та казвайте каквото знаете .
 1-во питане - къде е Тея ? защо не се вясва в никои форум ?
2-ро питане Simple Smile - предистория - от близо година все се каним да " посетим " нашето посолство - така и не сме извадили паспорт на Гери , мъжо му изте4е паспорта , моя и той на там отива , искаме да се женим.... абе дълга история . та знам 4е "уж " се записвало 4ас в последния петък от месеца .. ама нали за много "Заети" та до сега не успях  и след 3 месеца опити да се свържа се отказах .  сега оба4е ни е належащо  и въпроса ми е ако се отиде ли4но да си запи6е 4ас има ли зна4ение деня . пак ли трябда да е петък? или може да е кои да е ден от седмицата ?
Виж целия пост
# 1
Аз съм кандидат мама ама се присъединявам съШто.Може,нали?
СреШта за посолството доколкото знам се дава само последния петък от седмицата.Ние сме наблизо и е по лесно,заШтото може и пез седмицата да отско4им ли4но,но ти трябва да си много постояна с телефона.Успех
Виж целия пост
# 2
Снежанка,
за Теята знам по-малко и от теб.
За твоето мъжо - не са хубави тия работи с изтичането на паспорта, трябвало е по-рано да търчи да го поднови, има глоби, душа, гледай ти твоя срок да не изпуснеш.
В посолството няколко пъти само съм звъняла с бизонско търпение и съм се свързвала, но не помня ни дни, ни работни времена, така че...
А Герито с какво гражданство ти е?
Виж целия пост
# 3
Ей,Ани хубаво си се сетила да пуснеш темата Heart Eyes
На първия въпрос не мога да ти отговоря newsm78 и аз не знам.Тя не ходи ли в др.форум,а нали има оЩе един,в който модерира?
На втория въпрос_за подновяване на паспорта наистина се обаждаш посл.петък.Виж,Ани,Ще ти пусна на ли4ни подробна инфо за женитбата,паспорта и детето какво трябва да направите,те.,адреси,вси4ко.Но това Ще стане наобед,Щото сега отивам да пазарувам Wink
Казвам едно голямо ЗДРАВЕЙТЕ Hug на Ведра и Фрики,не ги познавам
Виж целия пост
# 4
Здравейте !За посолоството само последният петък на месеца правят записвания за часове.Трябва много упорито да се звъни.Искам да вметна ,че снимките ,които са за бълг.паспорти ги правят в едно фото съмсем близо до посолството.ЗАдължително било да са на син фон.(това го казвам ,защото аз нр го знаех и си направихме в обикновено испанско и не ги взеха).А повече информация може да намерите на този адрес.  http://ide.li/ дано да съм ви помогнала! Peace
Виж целия пост
# 5
Здравйте Hug
АНИ,за паспорта ,вие искате от тук ли да си вадите,без да си ходите в БГ.Миналата седмица питахм,4е и нашият татко му изте4е паспорта този месец.Казаха ни,4е нямало на4ин да се поднови от тук....6тели да му дадат пасаван,и от БГ да вади нов на лято като си идем.
А за детето едва ли ще може да се направи паспорт тук,Гери има ли ЕГН,и акт за раждане -български.
За Али взехме пасаван от тук,и в БГ извадихме първо ЕГН,акт за раждане,и паспорт.
МАРИБЕЛ,добре,4е се за4етох...не можах да те позная ,4е си ти Hug
Виж целия пост
# 6
Посолството отваря в 9,30 часа.Излизат двама гавази и започват да викат тези които са спечелили от тотото,т.е. са успели да се запишат по телефона но доколкото разбрах те са единици,на 7.09 влизаха хора от месец май.Условието да се запишеш е да се обадиш по телефона всеки последен петък от месеца,ако успееш сега ще ти дадат дата 30.10,но тъй като телефона е затворен на тази дата за да се запишеш трябва да отидеш в Мадрид на 30.09.Ако отидеш на 29 или друг ден няма зяписвяне,или можеш както направих аз и се записах за 07.02.2006 ,там ще ти кажат дата и ако желаеш.Иначе след като си записана е необходимо лична карта,3 снимки които се правят само от едно фото в Испания - на plaza Costa Rica,и фотото се казва така при един китаец.Добре е след като имаш час първо да направиш снимките и след това в посолството,други снимки не се признават.Попълваш формулярите,пълномощно за лице в България което да представи и получи паспорта,плащаш мисля че беше около 18 евро и това е.Документите се приемат сутрин и се дават след обяд от 16 часа до когато свършат хората.
Ако паспорта ти изтича или е изтекъл като моя,но имаш резиденция,няма страшно.
Тел.на консулската служба са 913 453 964,913 598 300
на посолството 913 455 761,913456651,913 597 611
опитай но,най-сигурно е да отидеш на 30.09 те самите се смеят като ги питат ,защо не вдигате телефоните на този единствен ден в месеца.За мен това е българска простотия но това е положението.
Поздрави и къмет



[]Това го свалих току-що .ДАно да ви е от полза на всички!
Виж целия пост
# 7
Реших да пусна инфото тук,за да могат пове4е хора да се възползват от нея.Инфото е от Нова дума.
ДОКУМЕНТИ,НЕОБХОДИМИ ПРИ ПОСЕЩЕНИЕ НА КОНСУЛСКА СЛУЖБА ЗА ПОДМЯНА ИЛИ УДЪЛЖАВАНЕ НА ПАСПОРТ
_За подмяна на паспорт,когато съЩият е валиден,е необходимо лицето да носи със себе си паспорта,ли4на карта,4 бр.снимки на светлосин фон,размери 3,5 см. на 4,5 см.(както е написала сестрата на Дуци)
_Когато валидноста на пас.е изтекла,необходимо е освен самия паспорт и др.споменати горе неЩа,да бъдат представени валидна ли4.карта или свидетелство за управление на МПС.
За подмяна на пас.е необх.лицето да се яви в 9.30 4аса пред конс.служба в Посолството,за да състави ЛИ4НО т.нар."паспортна преписка",като попълни и подпише заявлението за нов паспорт и състави пълномоЩно за подаване на заявлението и полу4аване на готовия паспорт в БГ.Пас.преписка се обработва и се връЩа на лицето ли4но,около 17 4аса съЩия следобед.
Лицето по свой избор и преценка,в т.4.по куриери или пътуваЩи,следва да изпрати завереното в Посолството заявление за подмяна на паспорта си,заедно с придр.док. на упълномоЩеното лице в Бг.
В слу4ай,4е лицето извършва подмяната 4рез Посолството,процедурата трае около 6_8 месеца.
За удължаване на паспорта,процедурата е съЩата,но се полу4ава след 3_4 седмици.
ЗА ЗАВЕРКА НА ПЪЛНОМОЩНО(не свързано с пас.преписка)
_не е необходим предварително записан ден,извършва се в рамките на 1 раб.ден,като приемни дни са_ВТОРНИК,СРЯДА И 4ЕТВЪРТЪК.Съдържанието е в зависимост желанието на лицето.
Лицата с изтекла или изти4аЩа в близко време валидност на паспорта,не са с предимство пред онези,които ве4е са записали ден за подаване на пасп.преписка Crossing Arms
АДРЕС НА ПОСОЛСТВО НА РБ В ИСПАНИЯ
Embajada de Bulgaria
trav.de Santa Maria Magdalena 15
28016 MADRID
913 456 651
913 597 611
913 455 761
fax_913 455 063_ako se postawi iskane за смяна на паспорта по факс,длъжни са от ембахадата да отговорят в 7 дневен срок.
Виж целия пост
# 8
Ха,ха,ха,Сестро,много готино описание_двама гавази rotfImbo Joy smile3505 smile3521,така си е или пък излиза някоя ско4ибра,дето ако я сънуваш,Ще те е страх след туй да заспиш и с възможно най_писклив глас по4ва да ти вдига кръвното,докато не стигне заветните стойности 240 на 240 Mr. Green
Ани,абе забравих да напиша,можеш да им пуснеш факс с искане да ти насро4ат дата за гр.брак(женят само в петък).После Ще ти изпратят инфо по поЩата какво да си носите.За Гери_можеш да й извадиш пасаван,с който да пътува за бг.Трябва да носиш акт за раждане и либро де фамилия.И вашите документи,а и присъствието на двамата родители е задължително.Снимките за пасавана на малката ти може да са испански стандарт,няма проблеми за това.
Моята на пасавана е изплезена и със силно ратеглена в усмивка уста,обра то4ките в Посолството newsm03 newsm62
Виж целия пост
# 9
Зна4и,като ще си ходим май-юни,просто е невъзможно да стане паспорта до тогава,ще вадим пасаван.
Виж целия пост
# 10
 Laughing пак нищо ясно не ми стана .. ама както и да е . .4ета ви вас - едно . 4ета в саита - по4ти друго  Wink .. всъщност затова и питах ..да разбера  на практика как е работата . а ето и сайта на посолството - там вси4ко уж е обяснено ...ама както винаги "обясненото" едно ...реалността май друга . един познат е ходил и се е записал ( работата е там 4е той просто слу4айно е улу4ил петък) ,дали са му среща за този месец ..на сайта оба4е съвсем друго пише ....
http://www.embulmad.com/index.php?option=com_content&task=vi … ;Itemid=58#link_2

сетих  се и за нещо друго .. зна4и по принцип можем и да се оженим в регистро цивил тук оба4е..после големи проблеми ли ще ми правят в посолството и пак ли ще трябва да тър4а като луда . как е по добре - в посолството или през общината ? щото като 4етох от тази страница за узаконяване на брак ми се стори 4е ще ми ракатаят м..... после ако не се оженя при тях Simple Smile
Виж целия пост
# 11
сетих  се и за нещо друго .. зна4и по принцип можем и да се оженим в регистро цивил тук оба4е..после големи проблеми ли ще ми правят в посолството и пак ли ще трябва да тър4а като луда . как е по добре - в посолството или през общината ? щото като 4етох от тази страница за узаконяване на брак ми се стори 4е ще ми ракатаят м..... после ако не се оженя при тях Simple Smile
Значи ти дойде сляпата неделя и на теб Mr. Green
Хвърли едно око тук:
http://www.djure.net/feature.php?id=546

В регистро цивил за теб може би е по-удобно, да не търчиш до Мадрид. Обаче щом ще търчите за паспорти, може и с бракуването да се комбинира.
Обаче! Не е много ясно дали испанците ще се навият да ви женят с изтекли паспорти?
 newsm12
В посолството също виж дали става бракуване със стар паспорт! Първо това провери.

При всички случаи ако се върнете в БГ-то сами да свършите всичко, ще е  най-бързо. Ако има зор, де....
Виж целия пост
# 12
izwinqwam se 4e na latinica pi6a - ama ei sega myvo preinstaliral i me myrzi da tyrsq kirilicata Simple Smile
Veddra ami i az ne znam .. wsy6nost moq pasport ne e iztekyl o6te ..a myva mi ima karta i si misleh taka da minem .. ne mi se smenq sega pasporta .. pyk posle pak da hodq da go smenqm..nali kato skl\4a brak 6te trqbwa pak da go smenq ...abe  obyrkana i opletena rabota Simple Smile
friki dobre do6la pri nas Simple Smile .. q razkazwaj sega koi si otkde si ,za kakwo se bori6 Simple Smile
Виж целия пост
# 13
ne mi se smenq sega pasporta .. pyk posle pak da hodq da go smenqm..nali kato skl\4a brak 6te trqbwa pak da go smenq ...abe  obyrkana i opletena rabota Simple Smile

Знаеш ли какво ще ти трябва за брака?
Щото и то време иска докато ти го пратят от БГ?

В посолството само с лична чужда карта няма да се навият, да знаеш. По-скоро в регистро сивил, щото за тях и двамата сте редовни. Пък после наведнъж и паспортите.
Ще си сменяш ли името след брака?
Виж целия пост
# 14
Хаиде да се от4ета.
Живея в Collado Villalba на 40км северозападно от Мадрид.
ОШте не сам мам4е и това ми е борбата.Стискаите палци скоро да стане,4е ако не Ште ме подгонят нервите на млади години.
Ина4е сега си стоя удома и си хар4а спестяванията,заШтото след последната работа имам нужда от емоционална по4ивка.
Та така.Може ли да съм в този форум ако оШте не съм мам4е???
Има ли много españол4ета тук?
Може и глупаво да зву4и ама я даваите идеи как да заженвам брат ми,4е само офиса и работата му е в главата и ниШто не прави по въпроса.Se le va a pasar el aroz.


 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия