Питанка

  • 749
  • 10
Не кърмя вече от две седмици. Оставих кърмата ми да намалее от самосебе си. Така, че просто спрях един прекрасен ден. Не съм се цедила след това, не съм пила и хапчета за спиране. От тогава като стисна излизат леки пръски и това е. Не е обилно, няма и спонтанно изтичане.
Обаче! Днес си подпрях лявата / ех тая лява! Imp / гърда по силно в коляното при почистване на къщата и ме заболя повечко. Не обърнах внимание в първият момент, но още продължава да ме боли. Това беше преди обяд. Преди малко забелязах и няколко капки кърма която е ми е намокрила блузката.
Усещам и лека болка все още.Не силно , само колкото да ми напомня.

Дали има нещо притеснително?
Някой има ли подобен опит?
Ако продължи - ясно, ще ида на мамолог, но искам да чуя и вашите мнения.

Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Изцеди малко кърма от лявата гърда,която те боли и е напрегната.Но не я изцеждай цялата,защото така ще я стимулираш да произведе пак.Ако пак те заболи и се препълни,отново същата процедура,но пак повтарям само колкото да облекчиш напрежението.Трябва да си упорита и така по естествен начин тя ще спре.Имай предвид,че доста дълго при натискане на гърдата ще изцеждаш по малко кърма или коластра.Ако искаш отиди и на мамолог.
Виж целия пост
# 2
Докато чакаш кърмата да спре май е добре да носиш по-стегнат сутиен, който да държи гърдите повдигнати. Моят съвет е да отидеш на лекар и да си вземеш хапчета за спиране на кърмата. Успех!
Виж целия пост
# 3
Това за сутиена ми звучи като превръзването на гърдите едно време. Питай мамолог, но според мен при пристягане на гърдите опастността от мастит е много реална.

Съжалявам, че не мога да помогна по въпроса за естественото спиране на кърмата.
Виж целия пост
# 4
Не говоря за пристягане, а за сутиен по мярка, който да придържа бюста повдигнат. Това ми го препоръча моята гениколожка. Разбира, се не съм специалист в областта и смятам, че консултация с лекар е най-доброто, което трябва да се направи. Grinning
Виж целия пост
# 5
И при мен се получи нещо подобно. Говорих с лекарката дали да правя нещо. Тя ми каза че кърмата ще ми спре от самосебе си, но известно време ще събира 10-20мл. кърма. Освен това ми каза /знам че е доста бабешко но../ако искам да се изцадя някоя вечер и след това да ги стегна с нещо дълго и така да стоя 2 дни!!!  Shocked  Не съм  го правила, но мислех да опитам. Сестра ми си спря така кърмата след доста опити с хапчета, а те преливаше от кърма до последно.
Ако искаш говори с гинеколог - при мен нямаше болка.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: dodo_dodo

Усещам и лека болка все още.Не силно , само колкото да ми напомня.

Дали има нещо притеснително?
Някой има ли подобен опит?
Ако продължи - ясно, ще ида на мамолог, но искам да чуя и вашите мнения.

Благодаря Simple Smile


Здрасти!
Защо така рязко реши да спреш с кърменето? Щом усещеш напрежение и лека болка, значи се е посъбрала повечко кърма и трябва да намалиш количеството. Изцеждай, колкото да облекчиш напрежението, само толкова, не повече. Аз изчаках да ми намалее съвсем, почнах да прескачам кърмения и така сама си намаля. Но, дотогава кърмех и давах добавка, тъй като имах проблеми и започнах да се запушвам на по-късен етап.В резултат на последното, когато е вече достатъчно намаляла кърмата, можеш да спреш да цедиш и да правиш по-големи паузи, така  сама ще пресъхне. И аз бях решила да пия таблетки, но се оравих и без тях. В последствие разбрах, че има и хомеопатични средства за потискане и прекратяване на лактацията. Успех! Laughing
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Anonymous
Цитат на: dodo_dodo

Усещам и лека болка все още.Не силно , само колкото да ми напомня.

Дали има нещо притеснително?
Някой има ли подобен опит?
Ако продължи - ясно, ще ида на мамолог, но искам да чуя и вашите мнения.

Благодаря Simple Smile


Здрасти!
Защо така рязко реши да спреш с кърменето? Щом усещеш напрежение и лека болка, значи се е посъбрала повечко кърма и трябва да намалиш количеството. Изцеждай, колкото да облекчиш напрежението, само толкова, не повече. Аз изчаках да ми намалее съвсем, почнах да прескачам кърмения и така сама си намаля. Но, дотогава кърмех и давах добавка, тъй като имах проблеми и започнах да се запушвам на по-късен етап.В резултат на последното, когато е вече достатъчно намаляла кърмата, можеш да спреш да цедиш и да правиш по-големи паузи, така  сама ще пресъхне. И аз бях решила да пия таблетки, но се оравих и без тях. В последствие разбрах, че има и хомеопатични средства за потискане и прекратяване на лактацията. Успех! Laughing


Не стана толкова рязко спирането. В рамките на 10ина дена.  Първо с разреждане на кърменията докато останаха само сутрин и вечер, накрая по веднъж на ден. Кърмата ми така намаля, че реших в един момент, че просто е време да спра на пълно. Иначе бебето сукваше два-три пъти и почваше да реве. Очевидно млякото беше драстично намаляло.
Мотивите ми да спра са от разнороден характер. Но бих казала, че решението ми не беше обмисляно предварително, а стана спонтанно. Започнах работа. Тя е свързана с чести излизания и отсъствия от вкъщи. Това от своя страна разреди кърменията и кърмата намаля. Доста се потрудих да издържа 5 месеца да кърмя, момичетата тук знаят. Така, че в един момент просто реших, че съм се изчерпала от към време, усилия и най-вече желание. Оставих нещата на естественият им ход. 5 месеца не са никак малко особено при моите проблеми с кърмата напоследък.
Може би ако се бях запънала като магаре на мост и редовно цедях за да стимулирам щях да продължа кърменето още известно време. Но убедена съм не толкова дълго колкото да си заслужава труда и усилията по "подръжка".  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
dodo_dodo,
Освен другите работи, които си знаеш, пробвай да пиеш 2-3 чаши чай от салвия на ден - тя намалява кърмата и потиска лактацията, така че би трябвало да проработи.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: boo
dodo_dodo,
Освен другите работи, които си знаеш, пробвай да пиеш 2-3 чаши чай от салвия на ден - тя намалява кърмата и потиска лактацията, така че би трябвало да проработи.


Работата е там, че при мен вече няма лактация. Само ако стисна едва едва излиза. Така, че няма какво да подтискам. Няма смисъл и да цедя защото не ми е нито пълна гърдата, нито има напрежение. Само боли и то доста натрапчиво вече. И сякаш има уплътнение в един участък, но не е бучка със сигурност.
Записах си час утре при д-р Василев от Св.София Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Добър избор ! Василев ще те успокои и ще оправи проблема, ако има такъв.
На този лекар му имам огромно доверие (оперирал ме е преди 3 години), страшен диагностик е !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия