Ушна кал-помогнете

  • 12 020
  • 10
Здравейте не можах да открия с търсачката нищо по въпроса който ме интересувал Моята кукла има страшно много ушна кал - чистя и ушите през деня и вечер след къпане и пак има страшно много!!! Мога ли да направя нещо по въпроса,нормално ли е при вашите бебчовци как е?
Виж целия пост
# 1
Здравей, и аз като теб до скоро твърде често и чистех ушите и винаги имаше много ушна кал. Впоследствие разбрах, че при малките бебета и деца постоянното чистене на ушите не се препоръчва, а дори и вреди. колкото повече се почистват, толкова повече се стимулира образуването на т.нар. ушна кал. има опасност и да се натъпче тази "кал" по каналчетата навътре. обира се само веднъж седмично, и то само това което е излязло навън в ушната мида без да се влиза много навътре.
Виж целия пост
# 2
аз също почиством само това което е в ушната мида не бъркам по каналчето. но въпреки всичко ми си вижда много а не мога да я аставя да ходи така с мръсне уши - дразня се самата аз
Виж целия пост
# 3
ХЕй момичета, ушната кал не е мърсотия, а естественото предпазно средство на ушетата от възпаления, студ итн., почиствайте леко и само външно ушната мидичка и няма да имате проблеми. Ако чистите наистина прекалено често, то ушето си се защитава произвеждайки ново количество и така до  Crazy
Виж целия пост
# 4
Лапето на моя приятелка беше с такъв проблем.Оказа се(след преглед на лекар УНГ),че има отит!Детето не е имало болки,темп. и от сорта,а само голямо количество по-течна и по-тъмна ушна кал.Капаха някакви капки и всичко се оправи!
Виж целия пост
# 5
Аз я чистя само когато мием главичката,защото тогава омеква и по-лесно се почиства.
Виж целия пост
# 6
И аз преди се бях вманиачила на тема чистота и всеки ден почиствах ушетата. Вече спрях и чистя само веднъж седмично. Смятам, че е достатъчно.
Виж целия пост
# 7
Ето малко четиво:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65497.0
Виж целия пост
# 8
ХЕй момичета, ушната кал не е мърсотия, а естественото предпазно средство на ушетата от възпаления, студ итн., почиствайте леко и само външно ушната мидичка и няма да имате проблеми. Ако чистите наистина прекалено често, то ушето си се защитава произвеждайки ново количество и така до  Crazy

Аз всяка вечер чистя само това което е навън. Не е много, но има. Не се притеснявай за това. Абсолютно нормално е.
Виж целия пост
# 9
И аз се бях притеснила за същото. Педито прегледа ушичките и каза, че в ухото има наслоявания и нужда от по-подробно почистване, но при бебета имало само 1 начин- капвали се по 2-3 капки затоплен зехтин в ушетата вечер за няколко вечери, докато ушето се изчисти - изтичела калта втечнена. Така и не пробвах обаче, щото като чу какво ще му правим и бебето спря да произвежда кал Mr. Green Не ми се вижда особено сложно да пробваш, не мисля, че ако не е това с нещо ще навредиш.
Виж целия пост
# 10
Уф и аз сега гледам ушите на Светли и се чудя какво да правя ушите му са пълни до горе с ушна кал, която е твърда и ако се пробам да изчистя само бели ще направя, за това ще ходим на УНГ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия