91 НЕГ - информация

  • 244 488
  • 1 378
  
                                                



За повечето  от най-предпочитаните училища в гимназиален курс в столицата има теми във форума. Нека в тази споделяме всичко за 91 НЕГ Hug. Във форума има много мами, чиито деца са учили или понастоящем учат в НЕГ, така че  можем да си бъдем полезни с информация по всички въпроси, касаещи училището. Simple Smile

Призовавам списващите тук да се ограничават до коментари за случващо се в училището, за нивото на образование в него, за плюсовете и минусите му и за реализацията на учениците му след завършване, без да си позволяват направата на  паралели по горните показатели с други училища  и на изводи как стоята нещата при хора, направили различен избор на гимназия.
Виж целия пост
# 1
Безкрайни благодарности, мила Русалчице!
Виж целия пост
# 2
 И ето първото полезно инфо. Откриването на учебната 2013/2014 година ще се състои на 16.09.2013 г., понеделник, от 10.00 ч. Очакват децата в двора на училището в 9.30 ч. с непопълнени бележници и ученически лични карти. За поредна година в съобщението на сайта  се  натъртва на това,  че замерването с моркови води до наказания.

Освен това в раздел "Учебници"  са публикувани  вече учебниците по предмети и класове за 2013/2014 година. От опит съветвам родителите на зайците да не бързат със закупуването им. При нас в 8 клас имаше примерно разминаване между обявения учебник по литература и искания. Несъответствието се получи  вероятно заради различните учители. Thinking Учебниците по немски за 8 клас  винаги се купуват орагнизирано. Парите ще ви съберат на родителската среща, която обикновено се провежда в някой от първите ден-два на учебната година. Ще кажат на децата. Peace

Списъците по паралелки за 8 клас, 9 клас и 11 клас  се изкарват непосредствено  преди началото на учебната година, обикновено късно следобяд в петъка, предшестващ  първия учебен ден. Тоест вероятно днес. Надвечер и моята единадесетокласничка ще ходи с приятели към училището, за да види в кои паралелки ще са математиците. Grinning
Виж целия пост
# 3
Русалке, мерси за темата! Hug Сигурна съм, че тук ще ни е много уютно! Simple Smile

При нас вълнението кой в каква паралелка се е паднал е двойна. Стискаме палци на осмокласника да избегне подводните камъни и да се падне при добър преподавател по немски. А баткото се вълнува кой ще е класен на профил биология и химия. Mr. Green Та ще трябва някой да намине покрай гимназията и да провери в списъците.



Виж целия пост
# 4
Русалке, мерси за темата! Hug Сигурна съм, че тук ще ни е много уютно! Simple Smile

При нас вълнението кой в каква паралелка се е паднал е двойна. Стискаме палци на осмокласника да избегне подводните камъни и да се падне при добър преподавател по немски. А баткото се вълнува кой ще е класен на профил биология и химия. Mr. Green Та ще трябва някой да намине покрай гимназията и да провери в списъците.





За да не се разкарвате (винаги има вариант и още да не са ги залепили), мога да накарам девойката да погледне. Но пък  предполагам, че на баткото ще му е любопитно да разбере не само кой му е класен, а и  с кого е в един клас. Та, ако не ходите, свирни, за да направи единадесетокласничката  по една снимка на всеки от двата касаещи ви  списъка. Жокери не й трябват, знае имената... Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мерси за предложението!   bouquet Но вълнението ги тресе и двамата и ще минат лично да се информират. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Така и предполагах... hahaha
Виж целия пост
# 7
Русалке, мерси за темата!  bouquet
Някои определено имаме нужда от нея. Grinning
Засега ще се въздържа от купуване на учебници с надежда по БЕЛ да остане същия, а по математика да не е точно този. Wink Оказа се, че в къщи имаме три учебника по математика за 8-ми клас (единият очевидно е купуван по грешка, даже не е и отварян Close), а в НЕГ пък искат точно този, който нямаме в колекцията.  Crazy Едва ли ще се разходя да гледам списъците, ще видим в коя паралелка сме на 16-ти.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за темата и аз!  bouquet

Ние вече купихме учебниците, дано няма промени,

иначе, от моя син разбрах, че и той се е засилил да ходи в късния следобед да гледа списъци,
свързал се човека с други зайци във фейса, обменят информация...Simple Smile

но на нас имената на учителите нищо не ни говорят,
така че, поне в това отношение сме спокойни Simple Smile.
Виж целия пост
# 9
Надявам се да съм добре дошла, имам дъщеря осмокласничка. Благодаря за темата, определено имам нужда от нея!
Учебници все още не сме закупили, чакаме родителската среща за уточнение. Облеклото за първия учебен ден - варианти много, решение засега - никакво! Относно преподавателките - надяваме се на добро сработване между учители, деца и родители - всички да дадат най-доброто, на което са способни.
Виж целия пост
# 10
Здрвейте, и моята дъщеря ще е в 8ми клас на НЕГ, Вие как разбрахте кой учител на кой клас ще преподава по немски. И всъщност има ли традиция определен учител да води А клас, друг Б и т.н. или всяка година се сменят?
Виж целия пост
# 11
Русалке, браво за инициативата, иначе ние без малко, и щяхме да си завършим без да е имало тема за НЕГ.
Моят ще е ръководител полети   Joy Joy Joyзаедно с едно момиченце в понеделник. Не знам как се съгласи....
Иначе няма никакви вълнения вече-за класове, за преподаватели-всичко е ясно, познават се целия випуск, но и е за последно.  Декември за ДСД-то и май за матурите ще бъде напрегнато със сигурност. След това още повече.....едни такива работи ни чакат нас.
Виж целия пост
# 12
Ох, Казабланка, аз докато стопля... явно синът ти ще е водещ на откриването. Grinning Първата ми асоциация беше с полети, ама на моркови...
 Пожелавам на него и останалите 12-класници   успешно справяне с ДСД-то,  с матурите и на финала прием там, където искат да следват.  bouquet

Моята девойка се възмущава лекичко, че доста промени има по класовете като състав. В техния миналогодишен имаше много деца , избрали в заявлението математиката като профил. Това явно ги е карало да мислят,  че ще си останат така и към тях само ще добавят математици от други класове. Но не е така, поразделили са ги.   Но те се познават така или иначе  като випуск и пак ще са си в свои води.

Корнелия, да, принципно  се спазва традиция за  паралелки и  съответни класни ръководители (преподавателите по немски) на 8 клас  през годините. Но все пак има неминуемо и  промени заради пенсионирани учители.
Виж целия пост
# 13
Осмокласникът ще е "Д" паралелка, доволни сме.  Grinning . Има реален шанс да са в една и съща смяна с брат си.
Виж целия пост
# 14
Девойката е в Г-паралелка.
Мисли се, че ще е втора смяна, ама дали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия