Аристократичен сладкиш

  • 7 880
  • 15
Здравейте момичета:)

Ето една чешка рецепта - много ефектна и вкусна:)

Аристократичен сладкиш

За тестото:
450г брашно
100г захар
200г твърд маргарин
4 жълтъка
1/2 бакпулвер
100мл прясно мляко

За отгоре:
3-4 настъргани яблки
1/2 ч.ч накълцани орехи
канела
4 белтъка - разбити на гъст сняг с 100г захар
1/4 от омесеното, замразено тесто

Тесто:
От показаните продукти омесваме гладко тесто. Откъсваме 1/4 от него и го слагаме в замразителя за 10-15 мин.
Останалото тесто разточваме на кора, голяма колкото тавичката за печене и го пренасяме на намазнената и посипана с брашно тава.
Върху тестото равномерно разпределяме настърганите ябълки( ако са кисели, могат да се посипят с малко захар). Посипваме с орехите и канелата. Намазваме с разбитите белтъци и настъргваме отгоре замразеното тесто. Печем до зачервяване.


Тази рецепта може да се направи и с други плодове или с мармалад.



Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 1
Така най-обичам, като има снимка Hug
Със сигурност го пренасям в word"тефтера" Wink
Виж целия пост
# 2
Аууууууууууууууу, браво Наталина, страхотен е ...  smile3501
И аз много обичам като има снимки на шедьоврите  Laughing
Непременно някой почивен ден ще го направя ... само време и муза ми трябва  Laughing
Виж целия пост
# 3
Natalyna, мога ли да заменя маргарина с масло например  newsm78, понеже маргарин не употребявам .
Виж целия пост
# 4
Аз го правих преди няколко дни като си мислих, че това е т.н. "Дамски каприз", но не е .
У дома не го харесаха, тъй като стана много твърд и голямо количество, но този които е почитател на по сухите сладки ще му хареса. Забравих да Ви кажа, че идва една приятелка на гости, тя каза че не е яла от години нещо толкова хубаво и се чувствала като англичанка на следобеден чай.
Така, че пробвайте, може домашните да го харесат у Вас.
Виж целия пост
# 5
Natalyna, мога ли да заменя маргарина с масло например  newsm78, понеже маргарин не употребявам .
Аз не съм natalyna, но си позволявам да ти отговоря.
Понеже в къщи също не употребяваме маргарин, аз замествам навсякъде в рецептите маргарина с масло. Wink
Виж целия пост
# 6
Пела,

Ти по моята рецепта ли го прави? Странно, защо ти се е видял сух (но може би си свикнала на сиропирани сладкиши). По принцип по средата е по-мек(заради ябълките и белтъците), а отгоре е хрупхав! Но е напълно нормално на някой да не му хареса!

Поздрав!  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Деата, благодаря, че си отговорила за мен.   bouquet
Flash, няма проблем - смело сменяй, е може да стане малко по-различен вкус, но по-лошо няма да е в никакъв случай!  Sunglasses
Виж целия пост
# 8
Сладкиша е чуден, само че моето име е "Парчетата на царицата" (пак е аристикратично Wink) и естествено е леееко различен Wink

4 яйца
2 пакетчета по 125 гр масло
2 чч пудра захар
3 чч брашо
1/2 пакетче бакпулвер
6-8 ябълки
канела
орехови ядки
още 1 чч захар за белтъците

Технологията е същата:
Разбиват се маслото със захарта, прибавят се един по един жълтъците и брашното с бакпулвера.
Отделя се 1/5 от тстото и се слага в камерата.
Останалото се разстила в тава, поръсва се с настърганите ябълки, канела, орехи.
Белтъците се бият на сняг със кристалната захар, разпределят се върху ябълките и отгоре се настъргва тестото от камерата.

Явно и аз го имам от Чехия. Майка ми имаше чичо там, чиято жена беше страхотна сладкарка. Няма да забравя никога нейните кнедли Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Тането, точно това е сладкиша - името е "пастите(парчетата) на Графинята", но тъй като ми се видя много завъртяно, реших да го поизменя!  Wink

Поздрав!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Завъртяно, но много оригинално Simple Smile, нали
Виж целия пост
# 11
Аз имам от замразените боровинки, дали ще се получи с тях, че наскоро правих ябълков сладкиш ?
Виж целия пост
# 12
Направих сладкиша днес.Всички ти благодарим,че сподели с нас тази вкусотийка smile3501Определено вече става любим семеен сладкиш.
Виж целия пост
# 13
Нина, няма проблем да смениш ябълките с боровинки - просто ще стане друга вариация!  Simple Smile

Dani66, радвам се, че ви е харесал сладкиша - с удоволствие си го хапвайте!  Heart Eyes Hug

ПС. Аз понякога го правя и със подсладена извара, вместо с ябълки, но тогава слагам в тестото малко какао!
Виж целия пост
# 14
Здравейте!
И аз тази сутрин направих сладкиша по рецептата на natalyna и мога да ви кажа, че стана страхотен! Сега си хапвам сладко от него:) Единствено не можах много добре да настържа тестото за горния пласт-много бързо се размекна /държах го към 30 мин. във фризера/, въпреки че го правих с масло. Явно не е било качествено.
Вече ще си правя по-честичко тази вкусотия:)
Поздрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия