ИСТАНБУЛ 25

  • 54 049
  • 742
# 645
bialk, благодаря- май страхът ми е напразен (останал от метрото в Прага, където  така и не се ориентирах)


И тук ще ти трябва ориентация, понеже не се качвате от първа станция. От Таксим ще трябва да се качите в посока Haciosman (не Şişhane), a на връщане от 4.Levent ще гоните направление Şişhane:

Виж целия пост
# 646
bialk, още един въпрос ( но не последен) Simple Smile
Как ти се вижда за един ден ( с феритата на Sehir или IDO):
пристанище Кабаташ- пр.Кадъкьой (разходка из Мода)- пр.Еминьоню- пр.Еюп- Кафе пиер Лоти- Еминьоню ( с автобус)
Виж целия пост
# 647
Май е време за организирана котешка инвазия към този град.

Да се обсъди от "танцувалната "групичка-това за домашно Laughing
Виж целия пост
# 648
bialk, още един въпрос ( но не последен) Simple Smile
Как ти се вижда за един ден ( с феритата на Sehir или IDO):
пристанище Кабаташ- пр.Кадъкьой (разходка из Мода)- пр.Еминьоню- пр.Еюп- Кафе пиер Лоти- Еминьоню ( с автобус)

Вижда ми се напълно осъществимо, но не с фери от Кабаташ, защото ще ви таксуват като за островите (3.5 лири). Феритата на Шехир за Кадъкьой тръгват от Еминьоню с честота през 15 минути на цената на билет за градския транспорт.

Проверих за Халич, защото мислих че ще са разредени през зимния сезон, но няма проблем - пътуват си на всеки час:

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/halic-hatti-361.html

ПС - За Кадъкьой, освен преминаващите за островите, има и директни фериботи от Кабаташ, може да хванете и от там, ако ви е по-удобно. Пътуват през 20-30 минути.
Виж целия пост
# 649
http://www.vesti.bg/razvlechenia/kultura/ogyniat-na-anadola-idva … -garderob-5996582

само не знам от къде ще им намерят кисело мляко?!
Виж целия пост
# 650
 Hug Eй на и тенис турнир има,женски верно,ама да беше по-близо мястото,то чак
в Бакъркьой.Ама и да гледам кака ви СиренЪ как мята цици и дупе,ади бакалъм некст тайм. Mr. Green Crazy
Анже,тоз пакетчик колко грама е?

А- и мач има в петъка на 25-ти- Фенерите и Газиянтепспор-все искам на мач да ида-ама ФъркУватитИ са гости
пък и ИнЮнЮтУ у РиМонТ...Ко толко им праят, дип сий УбавУ Коритуту,да додат АрмиЙътЪ да видят...

Виж целия пост
# 651
Мими, ти тоя уикенд как така ще прекараш вкъщи, направо изненада  Hug Hug Hug
  hahaha каза ли й го!  Joy 
Виж целия пост
# 652
Мими, ти тоя уикенд как така ще прекараш вкъщи, направо изненада  Hug Hug Hug
  hahaha каза ли й го!  Joy 


Вие, какво се гъбаркате с мен?  Mr. Green
Тази неделя за ваше сведение не съм в къщи.  hahaha

Виж целия пост
# 653
bialk, много благодаря за информацията и разясненията Simple Smile Всичко най  -прилежно съм си записала, пък ще видим за кое ще остане време. Записала съм си и заведението за хапване на Каракьой. Ако стигнем до него, ще дам отзиви и аз  Simple Smile И наистина, денят се скъсява с всеки изминал ден, но времето ще го сменят в неделя, а аз обмислям посещение на Къз кулеси в събота. Неделята се връщаме обратно и душата ми ще плачеееее.

Хелънче, благодаря за пожеланията  Hug Вълнува се детето и отсега й харесва града. Ще видим как ще е на място и дано очакванията й се оправдаят на 100 %. А Св. София все още не съм я научила наизуст, защото това ще ми е второ посещение живот и здраве  Wink

Танче, ние ще потегляме от Александър Невски, но ще се оглеждам по пътя и на границата няма ли случайно автобус на Б - тур.

Редемче, влекат си те тебе мачовете Hug На мен хич не са ми такава страст. Ти разбра ли си хотела, джанъм?
Виж целия пост
# 654
СИгуро ще ме убиете, ама аз искам за аквариума да питам. Сега прочетох, че са спрели шатълите до лятото на 2014  Sad
Моля ви, обяснете как да стигна най-бързо от Таксим до аквариума и има ли смисъл в петъчен ден, към 13:00-14:00 да се юрнем натам?
Другият вариант е в неделя преди полета, но не знам какво да правим багажа. На летището има гардероби, но опашките бяха много големи миналата година. В аквариума има ли гардероб?  Embarassed
А от летището как се стигаше до там?
Виж целия пост
# 655
Вели, на добър път!  Peace
Незабравимо прекарване за всички ви!
Ще чакаме репортажи!  Hug
Виж целия пост
# 656
А от летището как се стигаше до там?

Спомням си, че миналата година се опитвахме да помогнем на една мама с детенце, която искаше да отиде до Аквариума по време на няколкочасовия престой на летището и не успяхме да измислим вариант. А е едва ли не през оградата на летището.  Grinning  Ако знаете какво "честно" такси да хванете, сигурно няма да струва много. Иначе не виждам проблем да се юрнете в 13-14 часа. Ние на практика около 14-14,30 тръгнахме от Лалели и около 18 часа бяхме разгледали всичко. Но с транспортните комбинации трябва някой друг да помага - по наше време (2012 г.) все още имаше влак Сиркеджи-Флоря и от друг транспорт не съм се интересувала.

Вели, изобщо не съобразих, че някои тръгват от Александър Невски.  ooooh!  Всъщност досега 4 пъти съм използвала услугите на туристически агенции и нито веднъж не са тръгвали от там, а ми е толкова удобно мястото ...  Grinning  Пожелавам ви чудесни и незабравими дни в Истанбул, особено на рожденичката!  Hug
Виж целия пост
# 657
Таня, ще взема да им пиша утре да кажат и те дали има вариант. Благодаря все пак  Hug
Виж целия пост
# 658
СИгуро ще ме убиете, ама аз искам за аквариума да питам. Сега прочетох, че са спрели шатълите до лятото на 2014  Sad
Моля ви, обяснете как да стигна най-бързо от Таксим до аквариума и има ли смисъл в петъчен ден, към 13:00-14:00 да се юрнем натам?
Другият вариант е в неделя преди полета, но не знам какво да правим багажа. На летището има гардероби, но опашките бяха много големи миналата година. В аквариума има ли гардероб?  Embarassed
А от летището как се стигаше до там?

Щом са спрели шатълите, остава вариантът с автобуси BN1, BN2. Автобусите пътуват на всеки 5 минути в делничните дни. Началната спирка е Египетския пазар (снимка в yandex). Слиза се на спирка Sosyal Tesisler (снимка в yandex). Тук трябва да се върнете около 50-60 метра в обратна посока за да преминете подлеза на жп линията. Излизате на срещуположния булевард (Halkali Cd) и вървите по него в посока на пътуването (запад) около 100-150 метра. Аквариумът е вляво. На връщане е много лесно. Спирката е точно до входа на аквариума. Пътуването в едната посока е в рамките на 40-45 минути.

Eто как е нанесено на картата разстоянието, което трябва да преминете пеша от спирката Sosyal Tesisleri в посока отиване, до входа на аквариума и спирката за връщане:



За Египетския пазар от метростанцията Таксим се спускате с фуникулера до Кабаташ, от Кабаташ с трамвай до Еминьоню (това си го знаете, но го пиша в помощ на други желаещи да се придвижат от Таксим до аквариума).

От летището може да посетите другия аквариум (в МОЛ Форум Истанбул), той е лесно достъпен с метрото. Но за Флория няма как да стане, освен с такси, което не ви го препоръчвам.
Виж целия пост
# 659
СИгуро ще ме убиете, ама аз искам за аквариума да питам. Сега прочетох, че са спрели шатълите до лятото на 2014  Sad
Моля ви, обяснете как да стигна най-бързо от Таксим до аквариума и има ли смисъл в петъчен ден, към 13:00-14:00 да се юрнем натам?
Другият вариант е в неделя преди полета, но не знам какво да правим багажа. На летището има гардероби, но опашките бяха много големи миналата година. В аквариума има ли гардероб?  Embarassed
А от летището как се стигаше до там?

Според мен от летището хванете метрото до спирка Eceler ,а от там може да хванете авт.73F и 73Т за аквариума и после обратно.

А от Таксим директно може да хванете авт. 73F (така ми го дава сайта въпреки че авт. за Таксим завършват с буква Т) и сте на аквариума.

В аквариума има гардероб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия