солта във водата за къпане

  • 8 297
  • 20
някои би ли ми казал защо трябва да се слага сол във водата когато бебчо се купе? Cry никoй не може да ми даде логично обяснение.само ми казват така трябва а аз полудявам при такъв отговор.ние вече сме на 2 месеца и досега не съм слагала сол.казват, главно бабите , че не съм постъпвала правилно особено в моя случай, защото моя бебо е момиче и утре като порастне щяла да и мирише потта.
Виж целия пост
# 1
Направих си труда да прочета маймуницата само и единствено заради заглавието. Понеже много пъти тази тема е пускана тук, и винаги завършва със скандал, искам да ти кажа, че постъпваш правилно. НИКАКВА СОЛ! Бабите ги прати да пасат, а ти си карай както досега. Предполагам сега ще се включат и другите мами, които ще ти обяснят за смъртни случаи при солене на бебе, ще те посъветват ти да се посолиш вместо бебето си и други такива... Та така - аз те съветвам да продължаваш без солта... все пак не готвиш, КЪПЕШ БЕБЕ!

ПП: Забравих - това за миризмата на потта е пълна глупост! МИЕНЕ му е майката, а не солене! Не можеш да "програмираш" от сега "аромата" на потта, но виж, можеш да създадеш навици, които са за цял живот... редовно къпане например... Обясни го и на бабите. Поздрави!
Виж целия пост
# 2
Цитат на: bobolenta
Направих си труда да прочета маймуницата само и единствено заради заглавието. Понеже много пъти тази тема е пускана тук, и винаги завършва със скандал, искам да ти кажа, че постъпваш правилно. НИКАКВА СОЛ! Бабите ги прати да пасат, а ти си карай както досега. Предполагам сега ще се включат и другите мами, които ще ти обяснят за смъртни случаи при солене на бебе, ще те посъветват ти да се посолиш вместо бебето си и други такива... Та така - аз те съветвам да продължаваш без солта... все пак не готвиш, КЪПЕШ БЕБЕ!

ПП: Забравих - това за миризмата на потта е пълна глупост! МИЕНЕ му е майката, а не солене! Не можеш да "програмираш" от сега "аромата" на потта, но виж, можеш да създадеш навици, които са за цял живот... редовно къпане например... Обясни го и на бабите. Поздрави!

  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu
Виж целия пост
# 3
javno sum bila na prav put. Grinning 4estno kazano mi pisna ot razni tupi suveti otnosno gledaneto na deteto mi ot babi i t.n.slava bogu 4e jiveem dale4e ot tjax.... Simple Smile
Виж целия пост
# 4
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=245
Виж целия пост
# 5
Аз за първи път чувам за тази глупост със солта.Аз още при първото дете се заредих с литература и не дадох дума да се обели ,за някакви си обичаи и традиции.Само за да има мир не сам се възпротивявала за някви си там глупости срещу магии  и уруки,защото бяха свързани с преливане на вода през дръжката на вратата и други подобни.И още ,защото свекърва ми ги изпълняваше с безкрайно въодушевление,без да ме кара да участвам и ми се разкарваше от главата.
Иначе за разните разтривки и компреси ,пресякох мераците като заявих ,че децата имат чувствителна кожа и склоност към алергия Wink ( като разбира се няма такова нещо),така още в зародиш пресякох всички подобни опити,без да има сръдни.
Виж целия пост
# 6
НИКАКВА, НИКАКВА сол!!!!!
Виж целия пост
# 7
Стига с тая сол вече. Neutral Face
Виж целия пост
# 8
От медицинска гледна точка чрез солта детският организъм се закалява, така както го прави слънцето или водата.
Няма обаче никаква връзка с  не/потенето и/или миризмата.

 Закаляването  може да започне не по-рано от 6-я месец, при условие, че детето не е с чувствителна кожа. При "медицинското" закаляване обаче става въпрос за постепенно увеличаване на солта до максимум 2 супени лъжици за цяла вана.
Това се е спазвало от майките във "време оно" - аз също бях заинтригуване, тъй като съм с две ръце за закаляването(не със сол, разбира се   Simple Smile, а изобщо). Говорих с педиатъра, който обясни че може да изброи куп "противопоказания и усложнения ".

Държа също да кажа, че синът ми е на година и четири месеца и никога не е закаляван със сол или пък осоляван Simple Smile, това в случай, че някой реши да ме "нападне"  Laughing
Виж целия пост
# 9
Миналата година беше, когато едва спасиха две или три бебета, затова че били къпани със сол. По бабини рецепти, за да не се били потели. Колкото до закаляването със сол -  не съм запозната, но вероятно става дума за морска сол, а не за готварска.
Виж целия пост
# 10
АМАН! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Интересно що тогава като толкоз мразите солта
лятото се впускате към гьола със гадната мръсна сол и
се цопате с кеф.
Или това което е полезно за вас е вредно за бебето Simple Smile)

Я какви лицемерки само.

Peace
Виж целия пост
# 12
Никаква сол!
Бебето се обезводнява от осоляването, а може и да се разрани кожата. (в някои райони на страната просто натриват бебето сьс сол)
Имаше преди време статия - предната година 7 бебета у нас починали от този варварски обичай.
Няма нищо общо с потенето на по-късна възраст, потта е без мирис, а миризмата, която възприемаме като "мирис на пот", е причинена от живеещите по кожата и дрехите бактерии. Ако човек желае да се избрави о тях, е по-добре да се мие редовно със сапун, а може и сода за хляб, но не е възможно още от бебешка възраст да се предопредели как ще мирише потта.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: JnBibian
Интересно що тогава като толкоз мразите солта
лятото се впускате към гьола със гадната мръсна сол и
се цопате с кеф.
Или това което е полезно за вас е вредно за бебето Simple Smile)

Я какви лицемерки само.

Peace


Ееееее, аре сега-лицемерки Shocked . Ами аз и пържоли с мнооого подправки ям, и вино пия и какви ли не още неща правя, които не са допустими за бебе, еле пък новородено.....
Не можеш да сравняваш кожата на бебе на 1-2-3 седмици или месеца с нашата.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: JnBibian
Интересно що тогава като толкоз мразите солта
лятото се впускате към гьола със гадната мръсна сол и
се цопате с кеф.
Или това което е полезно за вас е вредно за бебето Simple Smile)

Я какви лицемерки само.

Peace

Ти твоето бебе от новородено ли го пусна в морето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия