Женска Консултация?

  • 1 718
  • 11
Момичета, не съм мнго наясно относно консултацията?
Аз имам гинеколог, но при него няма женска консултация, и ми каза че може и без консултация, вярно ли е?
Къде мога да си намеря лекар/ка за консултация, в смисъл безплатна. Навсякъде където имат договор с НЗОК или в точно определена поликлиника (примерно която е по постоянен адрес)? И джи пито ли дава направлението за там или гиниколога?
Виж целия пост
# 1
здрасти! първо: леко и безпроблемно бременеене Stuck Out Tongue тоя дето е казал, че може и без консултации в кой век живее? Twisted Evil егати глупостта. Из форума виждам, че има доста мами от Варна и те могат най-добре да те посъветват  кой лекар да си избереш. Знам, че личният  лекар първоначално трябва да ти даде талон за гинеколог (поне по мое време 2001 беше така), отиваш при него (бременните не плащат потребителска такса!!!) той ти прави картон и така( пуска ти изследвания, когато трябва, води ти картон с ежемесечните наблюдения, той дава и болничните листове и накрая обменната карта, с която постъоваш в болницата за раждане). Можеш да смениш наблюдаващия те лекар ако искаш, не си пришита за него. Към повечето АГболници има поликлиники с женска консултация, можеш да се запишеш там. Общо взето си избери разговорливи, приветливи и компетентни доктор и акушерка, за да ти мине бременността с повече вътрешно спокойствие. ВАРНЕНСКИТЕ МАМИ ДА СЕ ВКЛЮЧВАТ Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 2
Благодаря, доклокото разбирам би следвало да си потърся лекар за консултация, но първо трябва да мина през Джи пито. А и този гиниколог който ме наблюдава няма общо с консултацията. Ще попитам и приятелки които са бременни.
Виж целия пост
# 3
Не може без консултация, нали трябва да ти наблююдават бременността, да ти правят изследвания  Confused
Виж целия пост
# 4
Аз посещавам женската консултация в Майчин дом - Варна и съм много доволна. Препоръчвам ти я, ако можеш да си я позволиш. Цената е 250 лв. и включва всички прегледи, изследвания и ехографии. Може да се плати на два пъти или наведнъж.  В Майчин дом има и лекари, които работят със здравната каса. Проблема е, че касата не покрива всички изследвания, напр. за кръвна група и т.н. Също така касата плаща само две ехографии мисля, другите трябва да си ги доплащаш, но при всички положения ще ти излезе по-евтино. Ако не ти се дават пари, отиди при личния си лекар, вземи си направление и се запиши на консултация при някой акушер-гинеколог, който работи със здравната каса. Дано съм ти помогнала, ако имаш въпроси, питай.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: iliana_r
Благодаря, доклокото разбирам би следвало да си потърся лекар за консултация, но първо трябва да мина през Джи пито. А и този гиниколог който ме наблюдава няма общо с консултацията. Ще попитам и приятелки които са бременни.


Iliana, makar i ot Sofia i az imah sashtia problem - ginekolog mi kaza "Niama nujda da poseshtavash Jenska Konsultatzia"...
Estestveno obache che ima nujda - ako izkash bezplatna, to reda e slednia. Otivash pri JP-to - to ti dava napravlenie i info kade mogat da ti prosledyat bremennostta. Vidyah che Milenka ti e dala poveche info po vaprosa tochno za Varna.
Uspeh i leka bremennost.
Виж целия пост
# 6
Благодаря, и аз така си мислех.
Виж целия пост
# 7
Нужда от консултация естествено има. Трябва да си вземеш направление от личния ти лекар за гинеколог. Добър лекар е   д-р Тодорова от Окръжна болница, консултацията я води в МЦ "Вега"/до данъчно " Одесос"/ и има договор със ЗК /може да родиш след това при неа/. Когато бях бременна ходих при д-р Яков на консултация /сега в Майчин дом/. Много бях доволна, но все пак цената не е за пренебрегване. Що се отнася до ехографа можеш да отидеш Вв клиниката на проф. Темелков. Разбрах, че ехографиста/ не гинеколог/ там е много добър.
Виж целия пост
# 8
Аз ходих на консултация в МЦ-,,Валем"-с/у лятно Тракия,д-р Желязкова. Тя си ме гледаше всеки път на ехограф.Отделно след 7-я месец ходех и при д-р Скочев,защото с него се уговарях.Към 20- седмица ходих и при доц.Балев- в ''Темелков''.Почти 100% ще познае пола,гледа и за аномалии.
Виж целия пост
# 9
Аз ходя при д-р Савулева от МЦ "Вега". Много съм доволна от обслужването. Тя няма договор със ЗК, но извършва консултация, прегледи и ехографии от името на друг гинеколог, който има договор. Цените са нормални, цялата консултация излиза около 150 лева.

Виж целия пост
# 10
Аз имам гинеколог който ще ме гледа и мисля да раждам при него, но трябва да посещавам и консултация, за да ме мерят, и там кавото друго правят. И тъй като на гиниколога ще плащам  поне ми се искаше консултацията да е по ЗК, явно трябва да проверя и в поликлиниката до нас.
Виж целия пост
# 11
Аз съм страшно доволна от консултацията си и не плащам нищо!
Можеш да потърсиш добри отзиви.
На мен в една частна клиника ми искаха 400 за консултация!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия