дали си сбърках организацията на кърменето?

  • 521
  • 12
мами, дайте акъл (че нещо ни липсва  Sad)! от известно време малчо нещо не суче активно както преди (с изключение на вечерното кърмене и тук-там някое друго). имам чувството, че и кърмата ми намалява (то е ясно, че така ще стане  Close), въпреки че често му предлагам гърдата с идеята да стимулира лактацията. но той най-често цокне 2-3 пъти и хайде на играта! всичко му е мнооого по-интересно от кърменето, но като види купичката си, целия трепери от желание да хапне я пюре, я каша!

пия много течности, храня се добре, кърмя начесто, а гърдите ми едни празни... иначе на него не му правя много друга храна, за да мисля, че съм го отбила без да искам - сутрин до 100 гр. каша с плод, на обяд пак до 100 гр. зеленчуково пюре (с или без месо) и привечер 30-50гр. плодово пюре. това е. но отскоро започна и памперсите да не пълни много с пиш, та започнах и вода да давам, че и запек има!!! преди пиеше по 20-30 мл вода на ден, а вчера и днес излока по 40-50 мл на едно пиене  Shocked! това вече наистина ме притесни!

дайте идеи какво да направя, че да не го отбия несъзнателно! дали е добра идея да минем само на кърма за няколко дена? той не е хърба, та може да издържи...

забравих да кажа, че от месец насам чакаме първо горно зъбче и то ни е голяма мъка, надвиснало е като буреносен облак, но все не се показва. мисълта ми е, че може и заради това да не иска да суче, но ако е така, какво да направя  Thinking
Виж целия пост
# 1
При нас зъбоникненето има обратен ефект, в смисъл че отказва друго освен кърма.
Не знам какво друго да те посъветвам освен да предлагаш по- често гърдата, макар и за по 2-3 всмуквания (Ива докато играе минава за по толкова, но честичко Mr. Green) . Водата щом я пие- добре, но нали знаеш че всеки мл е за сметка на кърмата.
А нощем как сте? Може да наблегнеш на нощните кърмения, много бебета поемат основното количество кърма именно през нощта, дали поради стачка или просто са много впечатлителни и лесно се разсейват.
 И все пак дано е период, дано отмине и продължите успешно с кърменето.
Виж целия пост
# 2
уф, мери, дано да е период!

за водата и аз съм със смесени чувства, но като е запечен (и нито тиква, круша или слива помага), не знам дали, ако не давам вода, няма да стане по-лошо  newsm78

иначе нощем е кошмар: буди се на всеки час-час и половина и иска само да ме ползва за биберон, т.е. не яде! ще видим, може да го взема да спи при мен за няколко нощи (и естествено ще ни отиде на кино всичко научено досега откъм заспиване сам), но пък по-добре да суче!

p.s. току що видях  newsm47, че дългоочакваният зъб е пробил  newsm44
Виж целия пост
# 3
Ха честито ви зъбче!
Дано това е била причината и вече сте добре!
Зъбоникненето за жалост е съпроводено с какви ли не проблеми. Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
И при нас е подобен проблема. От известно време Ники не иска да суче много, а постоянно се разсейва. Като си види купичката с храната започва да ръмжи от кеф и яде по много /3 пъти на ден по 200 гр./. Но пък когато му дават кърма от шише /ходя на работа и се изцеждам за през деня/, на нея също се радва. Явно има такъв период, в който заобикалящия ги свят е по-интересен и не искат да си губят времето в сукане, особено след като са открили по-лесния начин за хранене – с лъжичка  Rolling Eyes. За да не ти намалява лактацията, когато не иска да суче, може да се доизцеждаш и да му правиш кашите с тази кърма.
А запека ви дали не е от недостатъчното количество храна, което приема детенце?
Виж целия пост
# 5
malejna, може би можеш да пробваш да увеличиш нощните кърмения. При много бебета и майки това дава търсеният резултат за увеличено количество приемана кърма, както и (съответно) повишена лактация Simple Smile
Как сте с нощните кърмения изобщо?

Аз понякога съм оставяла Мая на диета само на мляко, даже и по-голяма като е била. Правила съм го, когато е била болна обикновено, но също действа Simple Smile

helenka, и към теб такова питане - как се кърмите нощем?
Виж целия пост
# 6
ами аз писах преди: работата беше трагедия (от една-две нощи не е, значи може би е било от пустия му зъб  Close) - през час се будеше и заспиваше само на гърда, но не ядеше, а само ме ползваше за биберон  Sad (е, хапваше примерно веднъж или два пъти нощем, но ...)

миналата нощ го взех при мен да спи и му бутах гърда под път и над път и е малко по-добре, но явно още му е чувствителен венеца, че днес и пюрето не го щя  #Crazy

обаче зъбът напредва и дано скоро се разминем. иначе водата я спрях и се опитвам да го кърмя мнооого често (или поне предлагам, то не че той иска всеки път), както и правя по-малки порции каша/пюре.

надявам се до няколко дни да се нормализира. мечтая си нощем да се буди само за хранене, да се наяжда за 10-ина минути и всички да спим блажено  Praynig така и дечко ще си има хубавата манджа, и аз ще бъда спокойна...

благодаря ви за съветите    bouquet
Виж целия пост
# 7
миналата нощ го взех при мен да спи и му бутах гърда под път и над път и е малко по-добре, но явно още му е чувствителен венеца, че днес и пюрето не го щя #Crazy
В такъв случай не го насилвай никак с твърдата храна, само на кърма да е, нищо няма да му стане, даже в случая е добре Simple Smile После ще навакса.
Виж целия пост
# 8
опитвам, въпреки че когато е най-напечено и гърда не иска (като в момента  ooooh!)... ще мине, но дано е скоро!!!  Praynig
Виж целия пост
# 9
helenka, и към теб такова питане - как се кърмите нощем?

Ами нощем на различни интервали - от 1 до 3 часа. От как се е родил, само 2-3 вечери направи пауза 6 часа  Cry. А сега чакаме второто зъбче и е малък ужас. Но денем не му се отразява на апетита  Wink.
Виж целия пост
# 10
Но денем не му се отразява на апетита Wink.
Това да се чува Grinning
Виж целия пост
# 11
Малейна, и при мен положението с гърдите е подобно, та почнах да си попийвам лактогонни чайчета, ма не тези на Хип, а билкови. Бебо също ме ползва за залъгалка и често нощем му додавам вода. Иначе също се буди на час-два, премята ц....ата с уста няколко пъти, пребарваме фино и после пак заспива. Така сме си от доста време. Целувки на Марти
Виж целия пост
# 12
Малейна, и при мен положението с гърдите е подобно, та почнах да си попийвам лактогонни чайчета, ма не тези на Хип, а билкови. Бебо също ме ползва за залъгалка и често нощем му додавам вода. Иначе също се буди на час-два, премята ц....ата с уста няколко пъти, пребарваме фино и после пак заспива. Така сме си от доста време. Целувки на Марти
Грешиш с водата нощем, защото именно нощните кърмения са важни за лактацията. Щом пиеш лактогонен чай значи искаш да увеличиш кърмата, а най-простия и лесен начин е често кърмене (на поискване), не даване на вода, залъгалки и т.н. и непременно две нощни кърмения желателно да са между 3ч и 8ч сутринта.
А като дадеш вода нощем спи ли по-дълго и спокойно бебето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия