Дами, кажете тесто за кекс!

  • 1 608
  • 5
  Искам някакво кексово тесто, в което да мога да слагам каквото имам - плодове от компот, банани, орехи, стафиди. И после всичко разбъркано и да се пече.
Виж целия пост
# 1
ОБИКНОВЕН КЕКС

250гр масло
300гр пудра захар
150гр пр.мляко или кисело
4бр яйца
2 3/4ч брашно
бакпулвер
ванилия

Маслото се разбива със захарта на пухкава смес. Прибавят се жълтъците при непрекъснато бъркане и пр. мляко. В част от брашното слагам бакпулвера и ванилията. Накрая слагам и разбитите на сняг белтъци.
Може да сложиш ядки по избор, стафиди, настъргана ябълка, морков.
Компот не ти препоръчвам, защото тестото около плода остава леко глетаво, но всичко е въпрос на вкус Wink.
Виж целия пост
# 2
Я виж тук дали ще намериш нещо подходящо Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63826.0
Виж целия пост
# 3
Ето я моята рецепта за кекс, става винаги страхотен и съм слагала в него каквото ми хрумне.

Кекс

ето една и от мен:
4 яйца
3/4 ч.ч. олио
1 и 1/2 захар
2  1/2 ч.ч. брашно
2-3 ванилии
1 бакпулвер
1ч.ч.кисело мляко
1 ч.л. сода

Разбиват се добре яйцата, олиото и захарта. Добавя се ванилията. Брашното се пресява с бакпулвера. содата се "гаси" в киселото мляко и се добавя към сместта. Бавно се добавя и брашното и сместта се обърква много добре. Изсипва се в намаслена тавичка, аз почти винаги го правя на два цвята като изсипвам 2/3 от сместта в формата за кекс, а към останалата смес добавям 2 с.л. какао. След това сипвам кафявата смес върху бялата и с лъжица разбърквам леко да се посмесят двата цвята. Слагала съм и орехи, стафиди, нарендосана ябълка или круша, сушени плодове, локум нарязан на много дребно, вишни от сладко.
Ако ще го правиш със стафиди или някакви сушени плодове, правилото е предварително да ги накиснеш в малко топла вода (а защо не и в коняк или ром Wink) за да набъбнат, подсушават се хубаво и се овалват в брашно. така няма да паднат на дъното на формата, а ще "витаят" Laughing из сместта.
 
Виж целия пост
# 4
Ето моята любима рецепта за кекс.Можеш да да комбинираш със всичко което си поискаш.
 3 яйца
 9 с.л.захар
 9 с.л. брашно
 1ч.л.бакпулвер
 1 с.л.олио
 
разбъркваш и печеш на 200 градуса
Виж целия пост
# 5
Ето я имоята рецепта,която вече съм публикувала.

6 бр. яйца
300 г захар
8 с.л. (80 мл) мляко
(може и вода)
8 с.л. (80 мл) олио
350 г брашно
1 пакетче бакпулвер
1 прах ванилия


Разбиват се яйцата и захарта до пълното разтваряне на захарта, след което се прибавят олиото и млякото, после брашното предварително смесено с бакпулвера. Когато се получи гладка смес се прибавя и ванилията. Пече се в предварително загрята само отдолу фурна на 180 С градуса за около половин час, докато кексът бухне, след което се пуска горната част на фурната за около 15-20 минути.

Кекса може да се нашари с какао, като малка част от готовата смес се разбърка с какао и се изсипе във формата преди печенето .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия